Αναπαραγωγή Η αναπαραγωγή των ζέμπρα μου

Οχι δεν εχω κανει ωοσκοπηση Γιαννη (γτ οπως ειπα και πριν κανεις δεν μ εδινε μια σωστη απαντηση..) Τι πρεπει να προσεξω απο δω και περα για να μην την χασω κι αυτην την θηλυκια και να μπορεσω επιτελους να κανω μια σωστη αναπαραγωγη και η φωλια να γεμισει με μικρες φωνες..? 🙂
 
!Sakis! post: 228566 είπε:
10 - Οκτ - 2013 και φετος ποτε εβλεπα 4 το πολυ 5 αυγα μεσα στην φωλια και μετα απο μια εβδομαδα χαλουσε την φωλια ενως ηθελε να ξανα ζευγαρωσει... Σ αυτην την περιπτωση εκανα κατι λαθος; Επρεπε να προσεξω κατι στην αρχη πριν τα βαλω μαζι;
Το πρώτο λάθος βρίσκεται στην εποχή. Τα καναρίνια ζευγάρωνουν την άνοιξη και αυτή την εποχή πρέπει και εμείς να βάζουμε τα ζευγάρια μας για αναπαραγωγή.

Σχετικά με την ερώτησή σου και άλλες παρόμοιες που πιθανόν να έχεις, εδώ υπάρχουν σχεδόν όλες οι απαντήσεις Ζευγάρωμα καναρινιών | PetBirds

Για οτιδήποτε άλλο αφορά στα καναρίνια, μπορείς να ανοίξεις ένα καινούργιο θέμα εδώ Καναρίνια | PetBirds
 
!Sakis! post: 228571 είπε:
Οχι δεν εχω κανει ωοσκοπηση Γιαννη (γτ οπως ειπα και πριν κανεις δεν μ εδινε μια σωστη απαντηση..) Τι πρεπει να προσεξω απο δω και περα για να μην την χασω κι αυτην την θηλυκια και να μπορεσω επιτελους να κανω μια σωστη αναπαραγωγη και η φωλια να γεμισει με μικρες φωνες..? :)

Να τα ξεκοράσεις. Σε διαφορετικά κλουβιά με απλή διατροφή χωρίς πρωτείνες.
Την άνοιξη, αφου πρώτα κάνεις διατροφική προετοιμασιά, θα τα ενώσεις.
 
Αυτο εκανα Γιαννη Χθες που μου εφερε ενας φιλος ενα αρσενικο ζερβακι απο τα δικα του (εγω εχω και το προηγουμενο..) Οπως θα δεις και στην φωτο του προφιλ μου τα εχω χωρησει ετσι (απλα σημερα εφτιαξα το διαχωριστικο στην μεση για να μην βλεπονται..) Για να εχω μια καλη αναπαραγωγη με 100% αποτελεσμα τι μου συμβουλευεις να κάνω; Με τα ζερβακια μου πιο αλλο ειδους εξωτικου πουλιου κανει να ειναι στο ιδιο κλουβι; Χωρις φυσικα να υπαρχει κανενα προβλημα αναμεταξυ τους!
 
Back
Top