Φροντίδα Η ζωή στην μεγάλη κλούβα

Πολύ δύσκολη η αφαίρεση σε τέτοιο πόδι. Αν ο Μανώλης έχει το σωστό εργαλείο όμως... Αντε με το καλό, για να το δούμε μεγάλο.
 
το σωστό εργαλείο θα το δείτε σε λίγο! ανεβαίνει βίντεο με την όλη διαδικασία! το δαχτυλίδι αφαιρέθηκε με επιτυχία! Δεν είχε ίχνος πληγής από κάτω! απλά πρήξιμο, λόγο του ότι είχαν μπερδέψει νήματα και βαμβάκια εσωτερικά !
 
θα το δω το απόγευμα πως πάει! αρκετή ταλαιπωρία μέχρι τώρα! τώρα είναι από πάνω του περιμετρικά της φωλιάς και οι 2 γονείς!
 
σήμερα λοιπόν 28/6/2014 έγινε η αφαίρεση του δαχτυλιδιού (2.7) από τον πρόεδρο του συλλόγου μας Μανώλη Χαλκιαδάκη ΠΟΚ Α-122, με το ειδικό εργαλείο για αυτήν την δουλειά !

να του πω λοιπόν ένα μεγάλο ευχαριστώ !

DSC02931+(%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE).jpg


DSC02932+(%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE).jpg


DSC02933+(%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE).jpg


DSC02934+(%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE).jpg




μετά το τέλος της δουλειάς, απολαύσαμε και το φραπεδάκι μας! φφφφφφ ζέστη... Πολύ ζέστη... και αυτό φαίνεται! Έτοιμη για θάλασσα είμαστε... 😀

DSC02936+(%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE)+(%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE).jpg





Βίντεο με την όλη διαδικασία!

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πόση μαεστρία χρειάζεται για τέτοια λεπτοδουλειά.
Μπράβο και στον πρόεδρο μπράβο και σ' εσένα Άλεξ!
 
Μπράβο Άλεξ όλα καλά μίλησα και εγώ με τον πρόεδρο μας και μου έβαλε τις φωνές με το 2,7 νούμερο δακτυλιδιού αυτό είναι το σωστό ενώ αυτός έλεγε 2,9 ναι είναι και αυτό και λαμβάνει μέρος χωρίς να είναι και λάθος τελείως. Τέλος πάντων όλα καλά συνεχίζουμε πάμε για άλλη γέννα να ξέρεις ότι όλη αυτή η διαδικασία ταΐσματος μεγαλώματος δένει το ζευγάρι οπότε θα έχουμε περισσότερα γόνιμα αυγά. Θα σου κάνει 5 τα 4 ένσπορα ( στοίχημα; ) και θα έχεις όλη την διάθεση να περάσεις τα 3άρια μετά! Εγώ έτσι το έκανα με όλα τα υβρίδια φέτος η πρώτες γέννες άσπορες φλώρα μεγάλωνε καρδερινάκι καρδερίνα μεγάλωνε καρδερινόφλωρο κλπ.
 
Back
Top