Φροντίδα Η ζωή στην μεγάλη κλούβα

το ζευγαράκι μας σήμερα 26-6-2014 ! *επιλέξτε HD

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Άντε και με το καλό στο κλαρί και μπράβο στους άξιους γονείς! Πάντα τέτοια να βλέπουμε από εσάς και τον όμορφο χώρο σας!
 
Άλεξ με το καλό στο κλαρί, περιμένω με αγωνία να δω το μουλάκι.
Έχω όμως την απορία... Είσαι απολύτως σίγουρος ότι την θηλυκιά την βάτεψε το καναρίνι και όχι κάποιο γαρδέλι;
 
Έχω όμως την απορία... Είσαι απολύτως σίγουρος ότι την θηλυκιά την βάτεψε το καναρίνι και όχι κάποιο γαρδέλι;
Καρδερίνες ποτέ δεν είχα, αλλά απ' ότι βλέπω στις φωτό των παιδιών αυτό το νεούδι δεν έχει καμία σχέση με καρδερίνα. Είναι "ξανθό" !
 
Αλέξανδρε για σκεπή τι έχεις βάλει; Πολυεστερικό ρολό; Κάτω έχει χώμα;
 
κοπέλια κάντε λίγο υπομονή. ανεβαίνει νέο υλικό σημερινό!

*Γιάννη η μισή κλούβα είναι κλειστή από επάνω με πολυκαρμπονικό (από επάνω δίχτυ σκίασης) και μπετό κάτω! Η άλλη μισή είναι ανοικτή από επάνω με διπλό πλέγμα και σίτα αλουμινίου & στο έδαφος χώμα!

*Δημήτρη βάτεμα από το καναρίνι δεν είδα αλλά ούτε και από καρδερίνα! το πουλάκι όμως δείχνει για υβρίδιο από την μύτη και μόνο!
ένα άλλο στοιχείο αν βοηθάει είναι ότι καμία άλλη καρδερίνα δεν πλησιάζει στην φωλιά ! Η θηλυκιά τα διώχνει όλα!
Μόνο ο κάναρος είναι περιμετρικά και πρώτος πρώτος πάει για τάισμα!

τι να πω... αφήστε να δούμε εξελίξεις! το πουλάκι μεγαλώνει μια χαρά και ναι... είμαι σε αγωνία και εγώ ! Πιστεύω ότι το ζευγάρι θα πάει και σε δεύτερο γύρο! 😉
 
proxy


τώρα που βλέπω αυτήν την φώτο πρόσεξα ότι τα δαχτυλάκια είναι κάπως πρησμένα στο πόδι του δαχτυλιδιού ;

χμμμμ πρέπει να πάω να το τσεκάρω σε λίγο! ίσως να έγινε από προσπάθεια αφαίρεσις του...
 
Πραγματι... Το έχει ταλαιπωρήσει η μάνα του :). Μακάρι να βγώ ψεύτης αλλά βλέπω θηλυκό ☹
 
απίστευτη ζέστη αυτήν την ώρα. τα πουλιά ζορίζονται άσχημα... Τα στόματα είναι ανοικτά (κυρίως στης θηλυκιές που κλωσάν) ! αμέσως το λάστιχο και... όλα τα πουλιά βρέξιμο μέχρι που έγιναν... λούτσα! 😛


Ανέβηκε το σημερινό βίντεο τραβηγμένο από την μπαλκονόπορτα της κρεβατοκάμαρας μου!

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
μακη μπορεις να το καταλαβεις απο τοσο μικρο;

εεεε όλο και κάποια σημάδια θα διέκρινε η μακρόχρονη εμπειρία του, που τον οδηγούν σε αυτήν την πρώτη πρόβλεψη!
 
Τι αφοσιωμένο ζευγάρι που προσέχει τόσο καλά το μοναχοπαίδι του! Σαν τα δικά μου κάνουν! Και από ότι βλέπω το μικρούλι αρχίζει να βγάζει πολλά πούπουλα και ομορφαίνει!
Καλή σας συνέχεια και πάλι!
 
Back
Top