Ασθένειες Η θηλυκια μου δεν ειναι καλα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Xamodraki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Xamodraki

PB Member
Εγγραφή
20 Αυγ 2008
Μηνύματα
126
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Το πουλακι δεν ειναι καλα απο χθες. Τρωει και πινει νερο κανονικα αλλα ειναι ακεφη και καθεται συνεχεια φουσκωμενη και σε σταση υπνου. Και τα ματια της ειναι λιγο θολα. Δεν εχει καμμια πληγη και οι κενωσεις ειναι κανονικες. Με προβληματιζει γιατι δεν μοιαζει αρρωστο αλλα φερεται ετσι. ☹ Και φοβαμαι μην εχει κατι και κολλησουμε ολοι, ειμαστε και σε ευαισθητη κατασταση
 
Ψυχραιμία κατ' αρχην... Αν νομίζεις οτι κατι δεν πάει καλα γιατι δεν το πάς σε ενα γιατρό να σου φύγουν οι σκέψεις και να σιγουρευτεις οτι ολα ειναι καλά;
 
Εαν δε φτερνιζεται και δεν εχει καταροη τοτε εγω θα ελεγα να την παρακολουθησεις 2-3 ημερες ακομη, απο αποσταση οσοι ειναι σε ευαισθητη κατασταση, και αν δεις και δεν ειναι πολυ καλα ακομη ισως να εκλεινες ενα ραντεβου με εναν πτηνιατρο. :)

Ισως ενα συμπληρωμα διατροφης να βοηθουσε αν δεν τρωνε φρουτα και λαχανικα. Αλλα ισως ειναι καλυτερα να στα προτεινει καποιος ειδικος.
 
Ακομη δεν προλαβα να το καλοσκεφτω. Δεν μπορω και να το πιασω κιολας. Για να το παω σε γιατρο θα πρεπει να περιμενω λιγο
 
Εαν δε φτερνιζεται και δεν εχει καταροη τοτε εγω θα ελεγα να την παρακολουθησεις 2-3 ημερες ακομη, απο αποσταση οσοι ειναι σε ευαισθητη κατασταση, και αν δεις και δεν ειναι πολυ καλα ακομη ισως να εκλεινες ενα ραντεβου με εναν πτηνιατρο. :)

Ισως ενα συμπληρωμα διατροφης να βοηθουσε αν δεν τρωνε φρουτα και λαχανικα. Αλλα ισως ειναι καλυτερα να στα προτεινει καποιος ειδικος.

Τιποτα απο τα δυο δεν εχει. Και ο αντρας μου εβαλε μια βιταμινη στο νερο τους (μη με ρωτησετε ποια δεν ξερω). Θα τα παω στον πτηνιατρο αναγκαστικα... Μηπως ειναι απλα γεραματα; (τα 'χει τα χρονακια της)
 
Back
Top