Αναπαραγωγή Η προσπάθεια αναπαραγωγής των καναρινιών μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MrNek36
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ετρεμα... Καταλαβαίνεις...
Το τρέμουλο του Πρωτάρη! 🙂
Οι επόμενες φορές θα είναι πολύ πιό εύκολες.
Ακριβώς με τον ίδιο τρόπο κάνω και εγώ την ωοσκόπηση.

καλή επιτυχία!
 
Καλησπέρα Νεκτάριε! Συναισθάνομαι το άγχος σου. Όλοι το έχουμε βιώσει λίγο πολύ, μην νιώθεις άβολα! Στην επόμενη ωοσκόπηση θα είσαι πιο θαραλλέος και θα γίνουν όλα σωστά! Η ουσία από τα νέα σου είναι ότι τα δύο αυγά είναι ένσπορα! Πολλά μπράβο! Χάρηκα πολύ! Με το καλό να εκκολαφθούν! Καλή συνέχεια! 😉:)✌👌
 
Το κακό αμβρωσιε είναι ότι αν θα βγουν δε θα μαι σπίτι λόγω δουλειάς και θα τα δω μετά από μια βδομάδα... Κρίμα να χασω αυτή τη μαγεία!
Σοβαρά; Όντως, πολύ άσχημο. Τα προσμένεις πολύ.
 
Το κακό αμβρωσιε είναι ότι αν θα βγουν δε θα μαι σπίτι λόγω δουλειάς και θα τα δω μετά από μια βδομάδα... Κρίμα να χασω αυτή τη μαγεία!


Καμερουλα φιλε... Που πας ξυπόλητος στ'αγκαθια;
 
Το σκέφτηκα πολλές φορές να την παραγγείλω Αντώνη αλλά θέλει ρεύμα και να σταθεροποιηθει στο μπαλκόνι και πλέον είναι αργά, θα ενοχληθεί πάρα πολύ η κλωσσα. Των φρονημων τα παιδιά... και γω δυστυχώς δεν μαγείρεψα πριν πεινασω
 
Άν έχεις παλιό κινητό που δεν χρησιμοποιείς πια μπορείς να το μετατρέψεις σε κάμερα. Για μελλοντική χρήση...https://alfred.camera/webapp/

υ. Γ. Καλή επιτυχία.
Γιατί δε μου το χες στείλεις λίγες μέρες νωρίτερα που ήμουνα Αθήνα;!?!;
 
Γιατί δε μου το χες στείλεις λίγες μέρες νωρίτερα που ήμουνα Αθήνα;!?!;

Καλημέρα Νεκτάριε.. Έτσι για να εξιλεωθώ 😉, σου στέλνω την πατέντα που έκανα ώστε να στερεώσω το κινητό που χρησιμοποίησα ώς κάμερα. Ελπίζω να σου φανεί χρήσιμο... Μελλοντικά.

Υλικά

[X]

Αποτέλεσμα

[X]

Τοποθέτηση

[X]

Χρειάζεται να έχεις πρίζα στο μπαλκόνι, για να υπάρχει δυνατότητα διαρκούς καταγραφής. Toυ χρόνου σκέφτομαι να την βάλω ακριβώς πάνω από την φωλιά, δηλαδή στην οροφή του κλουβιού, ώστε να ξέρω ανά πάσα στιγμή τι συμβαίνει μέσα σε αυτήν, από απόσταση. Ζητώ συγνώμη για το off topic.
 
Το κινητό υπάρχει από την στιγμή που θα βάλω το ζευγάρι στη ζευγαρώστρα με το χώρισμα. Μέχρι να φτιάξουν φωλιά κλπ έχουν συνηθίσει την παρουσία του.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Γνώμη μου, σαν προσορινη λύση θα λεγα ναι, αλλά για κάτι τόσο μόνιμο γιατί να μην πάρεις μια κάμερα (κρυφη κιόλας αυτές τις πολύ μικρές) που ναι γιαυτη τη δουλειά και είναι και πάμφθηνα; Ξαναλέω προσορινα βολεύει 100% αλλά μιας και οργανωνεσαι και για του χρόνου, ρεύμα έχεις και WiFi για να πιάνει το κινητό.
[automerge]1559116884[/automerge]
Έλα και για να μπω on topic είμαστε στις δύο βδομάδες σήμερα απ το πρώτο!
 
Είχα πάρει κάποια στιγμή μια κρυφή σε μορφή usb stick αλλά δεν με βόλεψε ιδιαίτερα. Μετά βρήκα την εν λόγω εφαρμογή και δεν ασχολήθηκα περαιτέρω.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Άν έχεις παλιό κινητό που δεν χρησιμοποιείς πια μπορείς να το μετατρέψεις σε κάμερα. Για μελλοντική χρήση...https://alfred.camera/webapp/

υ. Γ. Καλή επιτυχία.


εξαιρετικη εφαρμογη!
 
Καλησπέρα παιδιά, έχω έξοχα νέα, μόλις με ενημέρωσε ο αδεμου γυρνοντας απ τη δουλειά ότι έσκασε το πρώτο αυγό! Θα ανεβάσω φωτογραφίες!
Με το καλό και τα υπόλοιπα! Να σου ζήσει 🙂
 
Back
Top