Αναπαραγωγή Η προσπάθεια αναπαραγωγής των καναρινιών μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MrNek36
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλησπέρα παιδιά, έχω έξοχα νέα, μόλις με ενημέρωσε ο αδεμου γυρνοντας απ τη δουλειά ότι έσκασε το πρώτο αυγό!
Χαίρομαι πάρα πολύ. Σου άξιζε. Συμβουλή:Από μακριά κ αγαπημένοι με το ζευγάρι. Όσον αφορά στις φωτό άφησέ τες να περιμένουν. Επαρκή τροφοδοσία κ διακριτικότητα. Να ευχηθώ κ στου @GreekMan72 μιας κ μπήκε κ αυτός στο χορό.
 
Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη! Όταν λέμε μπήκες στο χορο, έχεις και συ αυγα; Γιατί τα χω χάσει λίγο. Μόλις πήρα φώτο και πρέπει να ναι πάνω από ένα. Δεν είναι καθαρή αλλά δεν θα τα ενοχλήσει άλλο.
 
Να ευχηθώ κ στου @GreekMan72 μιας κ μπήκε κ αυτός στο χορό.

Σε ευχαριστώ πολύ Σπύρο! Εγώ ακόμη είμαι πολύ πίσω και δεν το πολυβλέπω.. Μπήκα τελευταίος και καταϊδρωμένος στον χορό φίλε.. Ούτε καν στην φωλιά δεν έχω φτάσει :)

Περιμένω στωικά και υπομονετικά όμως :) Καλά να' ναι και αυτά και εμείς και του χρόνου εδώ είμαστε!
 
Εγώ σαν να βλέπω τρία ζευγάρια ματιά στη φώτο. Έχω και πάρα πολύ σύντομο βιντεακι με τον έναν να σηκώνει το κεφάλι για να φάει αν μπορέσω να το βάλω
[automerge]1559231434[/automerge]
View attachment received_866269413723827.mp4
 
Ωπ έχεις δίκιο δύο αυγα βλέπω σίγουρα. Αλλά και δύο πουλιά φαίνονται. Πάντως σήμερα είμαστε 15 μέρες απ το πρώτο οπότε δύο πουλιά είναι λογικό. Το ένα στόμα με άγχωσε γιατί δεν ξέρω το άλλο αν ζει αλλά θα το δούμε αυριο
 
Ωπ έχεις δίκιο δύο αυγα βλέπω σίγουρα. Αλλά και δύο πουλιά φαίνονται. Πάντως σήμερα είμαστε 15 μέρες απ το πρώτο οπότε δύο πουλιά είναι λογικό. Το ένα στόμα με άγχωσε γιατί δεν ξέρω το άλλο αν ζει αλλά θα το δούμε αυριο
Δεν σηκώνουν από την πρώτη μέρα το κεφαλάκι τους και συχνά δεν ταιζονται από την πρώτη μέρα. Μια χαρά θα ζει και το άλλο. Ίσως βγήκε αργότερα.
 
Update επί του θέματος. Επειδή και γω δεν είμαι εκεί και ενημερώνομαι απ τον αδερφό μου μόλις με διαβεβαίωσε ότι τελικά τα πουλιά είναι τέσσερα! Δεν ξέρω τι έγινε τα έχασα λίγο με τις μέρες. Υπάρχει περίπτωση να βγήκε το τελευταίο χωρίς να κλείσει το 24ωρο της τελευταίας μέρας;
 
Back
Top