Η ροτβαιλερινα μου

Σας ευχαριστώ όλους πολύ και για τη συμπαράσταση και για το ενδιαφέρον. Η αλήθεια είναι ότι εχθές με πήρε από κάτω και είναι ανθρώπινο νομίζω. Εννέα χρόνια μένουμε μαζί και εχθές ήταν η πρώτη νύχτα που κοιμήθηκε στην αγκαλιά μου. Ποτέ δεν της αρεσε, ήθελε να κοιμάται πάντα μόνη. Εχθές όμως ένιωσε πόσο φοβισμένη ήμουν και κολλησε το σώμα της πάνω στο δικό μου. Αμέσως με χαλάρωσε και κοιμήθηκα. Όλη τη νύχτα ήταν σαν να ήμουν "στη φορτιση". Ξύπνησα αποφασισμένη να μετατρέψω όλη αυτή την αγάπη που νιώθω σε δύναμη. Ξυπνήσαμε πολύ νωρίς και κάναμε μια πολύ μεγάλη βόλτα πριν πάω στο μάθημα και τώρα μόλις γύρισα και περπατήσαμε πάλι λιγάκι. Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν στιγμές και σήμερα που απελπιζομαι αλλά θα κάνω και θα αντέξω τα πάντα για τη μονάκριβή μου.
 
Σας ευχαριστώ όλους πολύ και για τη συμπαράσταση και για το ενδιαφέρον. Η αλήθεια είναι ότι εχθές με πήρε από κάτω και είναι ανθρώπινο νομίζω. Εννέα χρόνια μένουμε μαζί και εχθές ήταν η πρώτη νύχτα που κοιμήθηκε στην αγκαλιά μου. Ποτέ δεν της αρεσε, ήθελε να κοιμάται πάντα μόνη. Εχθές όμως ένιωσε πόσο φοβισμένη ήμουν και κολλησε το σώμα της πάνω στο δικό μου. Αμέσως με χαλάρωσε και κοιμήθηκα. Όλη τη νύχτα ήταν σαν να ήμουν "στη φορτιση". Ξύπνησα αποφασισμένη να μετατρέψω όλη αυτή την αγάπη που νιώθω σε δύναμη. Ξυπνήσαμε πολύ νωρίς και κάναμε μια πολύ μεγάλη βόλτα πριν πάω στο μάθημα και τώρα μόλις γύρισα και περπατήσαμε πάλι λιγάκι. Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν στιγμές και σήμερα που απελπιζομαι αλλά θα κάνω και θα αντέξω τα πάντα για τη μονάκριβή μου.
Καλή τύχη σε αυτό που έτυχε και καλή δύναμη επίσης να ναι περαστικό
 
. Ξύπνησα αποφασισμένη να μετατρέψω όλη αυτή την αγάπη που νιώθω σε δύναμη.
. Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν στιγμές και σήμερα που απελπιζομαι αλλά θα κάνω και θα αντέξω τα πάντα για τη μονάκριβή μου.
Πολύ σωστά το σκέφτηκες Ζωή.
Θα τη βοηθήσεις με αυτό τον τρόπο κι εκείνη ν΄αντιμετωπίσει καλύτερα την όποια κατάσταση... Μας νιώθουν, είναι σημαντικό να έχει έναν δυνατό άνθρωπο δίπλα της και όχι κάποιον που θα πρέπει να τον υποστηρίξει.
Εύχομαι όλα όσα κάνετε να την βοηθήσουν στις επόμενες εξετάσεις της. Σίγουρα είναι πολύ τυχερή που σ΄έχει!
Περαστικά κι αγύριστα, καλή δύναμη και στις δυο σας!
 
Πολύ σωστά το σκέφτηκες Ζωή.
Θα τη βοηθήσεις με αυτό τον τρόπο κι εκείνη ν΄αντιμετωπίσει καλύτερα την όποια κατάσταση... Μας νιώθουν, είναι σημαντικό να έχει έναν δυνατό άνθρωπο δίπλα της και όχι κάποιον που θα πρέπει να τον υποστηρίξει.
Εύχομαι όλα όσα κάνετε να την βοηθήσουν στις επόμενες εξετάσεις της. Σίγουρα είναι πολύ τυχερή που σ΄έχει!
Περαστικά κι αγύριστα, καλή δύναμη και στις δυο σας!
Ευχαριστώ πολύ 🙂
Να είσαι καλά!
 
Εχ μωρέ το μωρουδέλι (πάντα μωρουδέλια ειναι για μας) τρελλαίνεται για χάδια :)
Ένα μωρουδελι 80-90 (ανθρώπινων) ετών και 40 κιλών 😂
Το πιο πετυχημένο είναι ότι το μωρουδελι ζοριζεται για να γίνει όσο πιο σφιχτό σαλιγκαρακι γίνεται για να χωρέσει και να καθίσει ακομη ολόκληρη πάνω μου 😂
 
Ένα μωρουδελι 80-90 (ανθρώπινων) ετών και 40 κιλών 😂
Το πιο πετυχημένο είναι ότι το μωρουδελι ζοριζεται για να γίνει όσο πιο σφιχτό σαλιγκαρακι γίνεται για να χωρέσει και να καθίσει ακομη ολόκληρη πάνω μου 😂
Eτσι δεν κάνουν τα μωρουδέλια;
Και μιλάμε για μια από τις πιο συκοφαντημένες ράτσες, που στην πραγματικότητα είναι οι πιο "μαμάκηδες" ή "μπαμπάκηδες" σκυλάκοι του κόσμου
 
Eτσι δεν κάνουν τα μωρουδέλια;
Και μιλάμε για μια από τις πιο συκοφαντημένες ράτσες, που στην πραγματικότητα είναι οι πιο "μαμάκηδες" ή "μπαμπάκηδες" σκυλάκοι του κόσμου
Ευτυχώς εδώ είναι μια από τις πιο αγαπητές ράτσες κι έτσι ηρεμήσαμε και οι δύο. Η Ζιζή γιατί όλοι την χαϊδεύουν και εγώ γιατί όπως και να το κάνουμε είναι ψυχοφθόρο να περπατάς στον δρόμο και να ακούς ανεγκεφαλους να αποκαλούν "τέρας" τον δικό σου άγγελο χωρίς καν να τον έχουν ξανασυναντήσει.
Αν γύριζα τον χρόνο πίσω πάλι ροτβάιλερ θα έπαιρνα. Πανέξυπνα, δραστήρια, πιστά, αγαπησιαρικα, υπάκουα, με πολύ σταθερό χαρακτήρα. Και τελευταιο άφησα το γεγονός ότι σε διασκεδάζουν και μόνο που τα βλέπεις. Αρκουδινια με τα όλα τους που συχνά παίρνουν κάτι πόζες με το στόμα κλειστό και τη γλώσσα ξεχασμένη έξω, που δεν μπορείς να σταματήσεις να γελάς. 😀
 
Εγώ και η πριγκίπισσά μου έχουμε πάει επίσκεψη στη "γιαγιά" 🙈
Οι δύο γυναίκες της ζωής μου παίζουν (πριν από 9 χρόνια). Μόλις μου την έστειλε η μαμά μου και έχω τρελαθει 🙉

Screenshot_20191001-193310~2.webp
 
Back
Top