Γενικά Η φετεινή μου αναπαραγωγή καναρινιών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dourios
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Βγήκαν 2 από αυτό το ζευγάρι και δυστυχώς η καναρα δεν ταΐζει.. Προσπαθώ εγώ αλλά μόνος δεν ξέρω για πόσο θα καταφέρω να τα κρατήσω στη ζωή..
 
ασχημα νεα ο αρσενικος δεν κανει τιποτα εχω ακοσει πως καποια αρσενικα βοηθουν παλεψε το παντως ειναι κρημα πανω που πας να τα χαρεις να τα χασεις.
 
Άλλη καναρα δεν έχεις με μικρά κοντά στις μέρες αυτών.?
Πόσων ημερών είναι;την πρώτη μέρα δεν έχουν ανάγκη για ταισμα..
Ο αρσενικός δεν φταίει συνήθως αναλάμβανει το τάισμα μαζί με την καναρα μετά την τέταρτη ημέρα..
 
Σημερα τα μικρα ειναι 3-4 ημερων οχι δεν εχω καναρα με την ιδια ηλικια μικρων.. αν ειχα θα της τα εβαζα... σημερα ειδα μονο το ενα απο τα 2 ελαχιστα ταισμενο το μεσημερι αλλα αυτο δεν φτανει... Δυστυχως ακομα δεν ταιζουν οι γονεις... μεχρι στιγμης ειναι η τριτη μερα που τα ταιζω εγω και μεχρι στιγμης τα καταφερνω καλουτσικα... αλλα με το δικο μου ταισμα δεν παιρνουν τα καταλληλα αντισωματα αρα δυσκολα τα πραγματα οσο μεγαλωνουν...
 
Κρίμα, το κύριο θέμα είναι αυτό με τα αντισώματα. Και λίγο να τα ταίσουν, θα τα καλύψουν. Τουλάχιστον φαντάζομαι δεν τα παρενοχλούν οι γονείς;
 
οχι η θηλυκια ειναι ολη μερα απο πανω τους και τα ζεσταινει... μονο το ταισμα ειναι το θεμα...
 
ευτυχώς, πάλι καλά. Αποστείρωνε τα εργαλεία σου με βραστό νερό μην πάει χαμένος τόσος κόπος από μια λεπτομέρεια. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!
 
μια συρριγκα χρησιμοποιω... και δεν μπορω να την αποστειρωνω συνεχεια γιατι με εχει κουρασει η ολη διαδικασια... καθε 2 ωρες εχω ξυπνητηρι... Φευγω απο την δουλεια για να τα ταισω... ελπιζω να αξιζει τον κοπο στο τελος...
 
Λίγο νερό θα βράζεις σε ένα μπρίκι ή τον βραστήρα και θα της περνάς νερό δυο τρεις φορές. Σε καταλαβαίνω πάντως γιατί το έχω κάνει με γατιά είναι οδυνηρό. Μακάρι να ανταμειφθεί ο κόπος σου.
 
θα ανταμηφθεις Νικο μη σε περνει απο κατω θα ειναι πανεμορφα τα συνεσθηματα οταν τα δεις να μεγαλωνουν.
 
14 ημερών γίνανε τα timbrado..
3ysyryru.jpg
 
σημερα το βραδυ κοιμηθηκα για 4 ολοκληρες ωρες χωρις να ακουσω το ξυπνητηρι που χτυπησε ενδιαμεσα και το ενα πουλι το βρηκα πολυ αδυναμο... απο το βραδυ μεχρι τωρα προσπαθω να το συνεφερω αλλα αδυνατησε πολυ σε σχεση με το αλλο το οποιο ευτυχως ειναι μια χαρα... Το ενα δεν εχει ουτε δυναμη να ανοιξει το στομα του του το ανοιγω εγω και το ταιζω με το ζορι.. ας ελπισουμε οτι θα τα καταφερω να το συνεφερω...
 
Back
Top