Ασθένειες Καναρινι με συμπτωματα πτερορροιας και λιπωδους ηπατος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Q-Ariel
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πρόσεξε, αυτή η δοσολογία αφορά ανθρώπους αν κατάλαβα καλά. Χρειάζεται αναγωγή σε πουλάκι ελάχιστων γραμμαρίων, που δεν θα είναι παρά σταγόνες. Αυτό είναι και παχύρευστο φαντάζομαι.
τη δοσολογια που σας λεω την ειδα σε ενα αρθρο εδω και οντως μου φανηκε πολυ γι'αυτο σας ρωταω κι εδω!
 
Αγαπημένη μου Άριελ όπως πάντα το καναρινάκι σου είναι μια χαρά υγιέστατο και πανέμορφο και εσύ ανησυχείς πιο πολύ απ ότι πρέπει απ την πολύ σου αγάπη! Εγώ διαφωνώ να του δώσεις αυτό με την αλόε βέρα... Δώστου το πολυβιταμινούχο για κάποιο διάστημα που σου είπε ο κύριος Μάλης και σπόρους και βλέπεις πως θα πάει..

Εγώ αν το είχα και μου μαδιόταν (μπορεί να αυτομαδιέται για να κάνει φωλιά) θα έβαζα μια φωλιά και νήμα να δω πως θα αντιδράσει. Αν το σκορπάει και παίζει ή αδιαφορεί είναι αρσενικό αν το πάει στη φωλιά και το μαζεύει σε ένα σημείο είναι θηλυκό. Δοκίμασε το! Θα είναι ένα ακόμα δείγμα! Αλλά θα ξέρουμε σίγουρα μόνο αν δούμε αυγό! 😛
 
Που θυμάσαι;
https://community.petbirds.gr/threa...λες-ασθένειες-του-συκωτιού-των-πουλιών.19079/
Αγαπημένη μου Άριελ όπως πάντα το καναρινάκι σου είναι μια χαρά υγιέστατο και πανέμορφο και εσύ ανησυχείς πιο πολύ απ ότι πρέπει απ την πολύ σου αγάπη! Εγώ διαφωνώ να του δώσεις αυτό με την αλόε βέρα... Δώστου το πολυβιταμινούχο για κάποιο διάστημα που σου είπε ο κύριος Μάλης και σπόρους και βλέπεις πως θα πάει..

Εγώ αν το είχα και μου μαδιόταν (μπορεί να αυτομαδιέται για να κάνει φωλιά) θα έβαζα μια φωλιά και νήμα να δω πως θα αντιδράσει. Αν το σκορπάει και παίζει ή αδιαφορεί είναι αρσενικό αν το πάει στη φωλιά και το μαζεύει σε ένα σημείο είναι θηλυκό. Δοκίμασε το! Θα είναι ένα ακόμα δείγμα! Αλλά θα ξέρουμε σίγουρα μόνο αν δούμε αυγό! 😛
ναι του χω βαλει σε προηγουμενη πτερορροια φωλια αλλα ουτε καν την αγγιξε!
Καλως θα συνεχισω οπως λετε και ελπιζω να μη χρειαστει τιποτα! 😉
εχω ενα δυσκολο καναρινακι αλλα θα τα καταφερουμε 👍
 
πληροφοριακα ρωτωντας...η δοση του σκευασματος aloe vera detox, που ανεφερα και παραπανω, ποια θα ηταν;
 
η δοση του σκευασματος aloe vera detox, που ανεφερα και παραπανω, ποια θα ηταν;
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω.. ίσως ένα τηλεφωνάκι σε κάποιον πτηνίατρο να σου έλυνε την απορία!
 
η δοση που αναφερει το αρθρο που εβαλα παραπανω ισχυει ακομα; Λεει 2 κ.σ. ανα ποτιστρα καθημερινα για 2-3 βδομαδες αν δεν κανω λαθος. Αν καποιος γνωριζει θα με εξυπηρετουσε επειδη εχω κακη εμπειρια απο πτηνιατρους...
 
Back
Top