Ασθένειες Μάλλον πρόβλημα στα πόδια της κανάρας

Λοιπον πηγαμε το εξετασε και μας ειπε οτι ειναι αδυνατο, αλλα για δυο εβδομαδες που δεν ειναι καλα, ειναι σε καλη κατασταση. Κοιταξε την κοιλιτσα, επιασε την καρινα και κοιταξε και το ραμφος. Μου ειπε οτι αργησα να το παω και δεν ειναι ευκολο τωρα... Μου ειπε να σταματησω την αντιβιωση που του δινω και να δωσω την aviomycine soluble powder της tafarm για 5 μερες. Επισης μαζι με την αντιβιωση στο νερο, να προσθεσω και πολυβιταμινες tabernil total.Moυ ειπε επισης με τα ποδαρακια να μην ασχοληθω τωρα, ειναι το λιγοτερο αυτο, αργοτερα θα τα φτιαξουμε αφου πρωτα γινει καλα. Και συμπληρωσε πως την ποδαγρα την εμφανισε επειδη επεσε το ανοσοποιητικο του. Μολις παρει τα πανω του λεει θα καλυτερεψουν και τα ποδαρακια. Πως τα ακουτε ολα αυτα;Λετε να ειναι καλη;Θα μας βοηθησει;👎
 
Τα καλά νέα είναι πως υπάρχει γιατρός στην περιοχή σου. Επίσης με την αγωγή που σου έδωσε, αν κατάλαβα καλά, σε δύο εβδομάδες θα είναι καλύτερα και έτσι θα φτιάξουν και τα πόδια του. Οπότε θέμα χρόνου είναι να γίνει καλά.
 
Τι σου ειπε οτι εχει;
Αριαδνη δεν μου ειπε...

Τα καλά νέα είναι πως υπάρχει γιατρός στην περιοχή σου. Επίσης με την αγωγή που σου έδωσε, αν κατάλαβα καλά, σε δύο εβδομάδες θα είναι καλύτερα και έτσι θα φτιάξουν και τα πόδια του. Οπότε θέμα χρόνου είναι να γίνει καλά.
Αγγελε αυτο ελπιζω κι εγω. Μακαρι να γινει καλα!
 
Μου ειπε οτι μπορει να ειναι πολλα.Χωρις να μου πει κατι συγκεκριμενο..
 
Μου ειπε οτι μπορει να ειναι πολλα.Χωρις να μου πει κατι συγκεκριμενο..
Αυτή δεν είναι γνωμάτευση. Αυτό μπορούσαμε να σου το πούμε και εμείς εδώ και να σου προτείνουμε την Aviomycine, που είναι το φάρμακο που χορηγείται συχνότερα σε "δενξερωτιεχει" ασθένειες. Αν μη τι άλλο θα κέρδιζες τα χρήματα της επίσκεψης.

Η άποψή μου είναι να λέγονται και αυτά τα ονόματα. Δεν ολοκληρώνεται η προσπάθεια εκπολιτισμού και εκσυγχρονισμού που κάνουμε προωθώντας την άποψη της αντιμετώπισης των προβλημάτων υγείας από ειδικούς, όταν αναφέρουμε μόνο τα ονόματα των γιατρών που κάνουν καλύτερα τη δουλειά τους από τους άλλους.

Η ένσταση μου σε αυτή την περίπτωση δεν βρίσκεται στη θεραπεία που προτάθηκε, αλλά στο ότι χορηγούνται φάρμακα χωρίς γνωμάτευση.
 
Σταυρο εχεις δικιο. Ολα αυτα περασαν και απ το δικο μου μυαλο.. Εξαλλου επειδη προφανως δεν εγινε εξεταση, δεν την πληρωσα κιολας. Το μονο που πληρωσα ηταν τα φαρμακα... Δεν ζητησε παραπανω λεφτα..Αλλωστε σας το ειχα ξαναπει παλαιοτερα, δυστυχως εδω δεν υπαρχει πτηνιατρος, ειμαστε "καταδικασμενοι"...☹
 
Αλλωστε σας το ειχα ξαναπει παλαιοτερα, δυστυχως εδω δεν υπαρχει πτηνιατρος, ειμαστε "καταδικασμενοι
Το ξέρω Κατερίνα μου. Δυστυχώς είναι πολύ λίγες οι περιοχές που έχουν σωστούς (ειδικότητας) γιατρούς και ακόμη πιο λίγες αυτές που έχουν πραγματικά καλούς γιατρούς.
 
Το ξέρω Κατερίνα μου. Δυστυχώς είναι πολύ λίγες οι περιοχές που έχουν σωστούς (ειδικότητας) γιατρούς και ακόμη πιο λίγες αυτές που έχουν πραγματικά καλούς γιατρούς.
Συμφωνω τοσο πολυ...☹
 
Πάντως Κατερίνα ίσως, αν συμφωνήσει η γιατρός, θα μπορούσες να μιλήσεις με την Patricia Gray απο Αθηνα, στέλνοντας εκ παραλλήλου και τις φωτό ή μέσω Skype και να δεις τι θα σου πει. Αν συμφωνήσει, ρώτα και την τιμή και... Βλεπουμε.
Το πουλακι τωρα, όπως κι αν ειναι χρειάζεται ζέστη, ίσως και μαλακή θρεπτική τροφή και οπωσδήποτε το δικό του κλουβι και σκεύη και τον δικό του χώρο, μην και ειναι κατι μολυσματικό και κολλήσουν και τα υπόλοιπα.
 
Γιαννη μου την εχω μονη της γιατι το εχω σκεφτει μην κολλησουν και τα αλλα. Θελω να δω και την αυριανη μερα και θα σας πω με σιγουρια αν οντως αυτο που βλεπω ισχυει. 🙂Την βλεπω καλυτερα νομιζω, αλλα καλυτερα να σας πω αυριο με σιγουρια. Οσο για τη γιατρο, γιατι οχι; Αλλα θα μπορει η γυναικα να εξετασει μεσω αποστασης;Βεβαια εγω θα ανεβω την ερχομενη εβδομαδα στην Αθηνα και ισως θα ηταν μια καλη ευκαιρια να την παρω μαζι να την παω σε καποιο γιατρο να τη δει.
 
Και ναι, δεν ηταν η φαντασια μου... Το πουλακι ειναι αρκετα καλυτερα!:D
Αυτό είναι αρκετά χαρούμενο νέο. Ελπίζουμε σύντομα να δούμε και φωτογραφίες
 
Back
Top