Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τα τρία λεπτά που κράτησε η σημερινή μας επίσκεψη, δεν σταματησαν να φιλιούνται. Δεν το περιμενα! Η μικρή προσπαθούσε να περάσει ανάμεσα από τα κάγκελα.
💘💘💘

IMG_20190315_150248_1_400x800.webp

Ο Σαχαμπ πήγε μπουκωμενος όπως συνήθως! Της έδωσε την πιπεριά που είχε στο στόμα του 😲 αυτό κι αν είναι απίστευτο!IMG_20190315_150252_0_400x800.webp
 
Τα τρία λεπτά που κράτησε η σημερινή μας επίσκεψη, δεν σταματησαν να φιλιούνται. Δεν το περιμενα! Η μικρή προσπαθούσε να περάσει ανάμεσα από τα κάγκελα.
💘💘💘

View attachment 61392

Ο Σαχαμπ πήγε μπουκωμενος όπως συνήθως! Της έδωσε την πιπεριά που είχε στο στόμα του 😲 αυτό κι αν είναι απίστευτο!View attachment 61393
Ω! Θεέ μου! Άντε σύντομα και παπαγάλογιαγια! 😀💘💗💓❣️
 
Ω! Θεέ μου! Άντε σύντομα και παπαγάλογιαγια! 😀💘💗💓
😂 Ανυπομονώ να δω πως θα συνεχιστεί το ειδύλλιο! Ο Σαχαμπ είναι με τις μέρες του. Αύριο μπορεί να μην τη θέλει.
 
Ααα. Γεννήθηκε ο έρωτας!
Εγώ γιατί βλέπω τη μικρή να έχει αρχίσει τη μουρμούρα;
Αν το λες για τη δεύτερη φωτογραφία, προσπαθούσε να του πάρει την πιπεριά που είχε στο στόμα. Και του την πήρε 😁
 
Φτου φτου σκόρδα μην τα ματιάσω! Καλά εεε, ίδια τα λοβακια μου είναι! Αντε, να δούμε γρήγορα την συγκατοίκηση τους στο ίδιο κλουβί ώστε να δούμε και ακόμη ποιο γρήγορα τους απογόνους! Να τα χαίρεσαι Ζωή!
 
Φτου φτου σκόρδα μην τα ματιάσω! Καλά εεε, ίδια τα λοβακια μου είναι! Αντε, να δούμε γρήγορα την συγκατοίκηση τους στο ίδιο κλουβί ώστε να δούμε και ακόμη ποιο γρήγορα τους απογόνους! Να τα χαίρεσαι Ζωή!
Να σαι καλά Γιάννη!
Ελπίζω του χρόνου να έχουμε και μικρά.
Αυτή τη στιγμή είναι μωρά και τα δύο. Βέβαια σήμερα το πρωί ο Σαχαμπ ανέβαζε τροφή για να ταισει την κούνια του 🤔
 
Συναρπαστικά και ενθουσιαστικά τα νέα σας! Χάρηκα πολύ σαν να είναι δικά μου πτηνά! Έχει αρχίσει να εκτυλίσσεται το ρομάντζο τους! Με το καλό Ζωή και εύχομαι να τα πάνε ακόμα καλύτερα κι αγαπησιάρικα! 🙂👌
 
Συναρπαστικά και ενθουσιαστικά τα νέα σας! Χάρηκα πολύ σαν να είναι δικά μου πτηνά! Έχει αρχίσει να εκτυλίσσεται το ρομάντζο τους! Με το καλό Ζωή και εύχομαι να τα πάνε ακόμα καλύτερα κι αγαπησιάρικα! 🙂


Ευχαριστώ πολύ παιδιά 😀
 
Παει ο Σαχαμπ ξεμυαλιστηκε 😀! Ερως ανικατε μαχαν!
View attachment 61398
Πολυ γρήγορα έπεσε ο μικρός! Δεν το περίμενα 😱


Τάκη γιατί μου το θύμισες; Τις προάλλες το έγραψα απροειδοποιητο τεστ!
Ευκολακι. Ελπίζω να έγραψες καλά 😊
 
👏 Τελεια! Τελεια! Τελεια! Μπραβο στην μικρη σου,τον τουμπαρε αμεσως τον καζανοβα!
Πολυ γρηγορες και πολυ ομορφες εξεληξεις!
😀 ευχαριστουμε 😃
Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα της επιτρέψει να του ανοίξει τα καρφακια που δεν επιτρέπει σε εμένα όλους αυτούς τους μήνες 😁
 
Εύχομαι να έχουν διάρκεια (χρόνου) τα φιλιά και τα ταΐσματα 😛
Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής είναι πως: όσο δεν βρίσκονται στο ίδιο κλουβί, κάνουν γλύκες, στη συγκατοίκηση όμως αλλάζουν συμπεριφορά...
Εύχομαι στην δική σας περίπτωση να μην ισχύσει.

. Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα της επιτρέψει να του ανοίξει τα καρφακια που δεν επιτρέπει σε εμένα όλους αυτούς τους μήνες 😁
Είμαι κι εγώ σίγουρη! Έχω διαπιστώσει πως ο πιο ''έντονος'' χαρακτήρας, επιβάλλει τα θέλω του, μέχρι εκεί όμως που τον βολεύει 😉
. Όσο μπόι τους λείπει, αυτά τα ''μικρά''!
 
Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής είναι πως: όσο δεν βρίσκονται στο ίδιο κλουβί, κάνουν γλύκες, στη συγκατοίκηση όμως αλλάζουν συμπεριφορά...
Να σου πω την αλήθεια η συγκατοίκηση είναι κάτι που με τρομάζει από πριν πάρω τη μικρή. Δεν ξέρω γιατί τα πήρα με στραβό μάτι αλλά τα φοβάμαι αυτά τα πουλάκια. 🙃

Έχω διαπιστώσει πως ο πιο ''έντονος'' χαρακτήρας, επιβάλλει τα θέλω του, μέχρι εκεί όμως που τον βολεύει 😉
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και τις πληροφορίες. Οι παρατηρήσεις σου είναι πάντα πολύτιμες 😊
 
IMG_20190319_112841_6_2_800x661.webp

Για πρώτη φορά ο Σαχαμπ επισκέφτηκε μόνος την νεραιδουλα μας. "Έφαγε το δικό του αυγό και πήγε να φάει και το δικό της" σκέφτηκα εγω. Αυτό που είδα όμως με εντυπωσίασε! Άρχισε να τρώει από το αυγό και να την ταιζει. Έτσι η Εσμεράλντα δοκίμασε για πρώτη φορά αυγουλακι.
Αυτός ο μπόμπιρας είναι πάντοτε απρόβλεπτος 😍
 
Τι όμορφα τα νέα σας Ζωή μου 🥰
Μου αρέσει που κάνουν και το "φιλί spiderman" 🙃
Πιστεύω ότι ο Σαχαμπ την δέχτηκε αμέσως στην οικογένεια σας, οπότε μπορεί να τα πάνε καλά στην συγκατοίκηση αργότερα!
 
Back
Top