Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τι όμορφα τα νέα σας Ζωή μου 🥰
Μου αρέσει που κάνουν και το "φιλί spiderman" 🙃
Πιστεύω ότι ο Σαχαμπ την δέχτηκε αμέσως στην οικογένεια σας, οπότε μπορεί να τα πάνε καλά στην συγκατοίκηση αργότερα!
Από την πλευρά της μικρής ο έρωτας ήταν κεραυνοβόλος. Ο Σαχαμπ από την άλλη χρειαστηκε λίγο "σπρώξιμο" 😂
Αλλά νομίζω ότι πάμε καλά μέχρι στιγμής.
 
Μπράβο Ζωή! Χάρηκα πάρα πολύ με τα μικρά σου! Σε διέψευσε ο Σάχαμπ! Αποδείχθηκε σωστός gentleman και γόης! Δεν θα αργήσουν να συγκατοικήσουν έτσι όπως πάνε! Καλή σας συνέχεια! 😛😎👍
 
Εντάξει τι να πω... Ποιο τέλεια δεν γίνονται! Βαλθηκατε όμως όλοι σας με κάτι parrotlet να κολλήσετε και εμένα! Χάχα! Θέλουμε να δούμε συγκατοίκηση!
 
Βαλθηκατε όμως όλοι σας με κάτι parrotlet να κολλήσετε και εμένα! Χάχα!
Θα ενδώσεις, δεν γίνεται διαφορετικά! Τα στρουμφάκια θα κατακλυσουν το petbirds 😂
Θέλουμε να δούμε συγκατοίκηση!
Απαπα εγώ δεν θέλω! Δεν θέλω άλλους μπελάδες.
 
Πω πω... Καθε φορα που βλεπω τις εξεληξεις σας συγκινούμαι! Μπραβο στον Σαχαμπ που αποδειχτικε τελικα κυριος αλλα και στην ομορφη Εσμεραλδα που μπορεσε και τον μαγεψε...
Προβλεπω απογονους στο μελλον :D
 
Πω πω... Καθε φορα που βλεπω τις εξεληξεις σας συγκινούμαι! Μπραβο στον Σαχαμπ που αποδειχτικε τελικα κυριος αλλα και στην ομορφη Εσμεραλδα που μπορεσε και τον μαγεψε...
Προβλεπω απογονους στο μελλον :D
Σε ευχαριστώ πολύ 🙂
Ελπίζω μέχρι να έρθουν οι απόγονοι να αποκτήσω κι εγώ περισσότερη εμπειρία και να μπορώ να διαχειριστώ καλύτερα την κατάσταση.
 
Παρότι η πτερορροια μας δεν έχει ολοκληρωθεί, ο Σαχαμπ έχει μεταμορφωθεί και θυμίζει λίγο ουράνιο τόξο. Τα φτερακια που δείχνουν το φύλο του έγιναν έντονο μπλε, το προσωπάκι καταγάλανο και η πλατουλα του γκρι 😱

IMG_20190322_115201_2_2_800x722.webp

IMG_20190322_115734_3_400x800.webp

Έχουν άραγε όλα τα μπλε παροτλετ μπλε πλάτη; 🤔
 
😱Νομίζω έπαθα τερηδόνα! Τι πανέμορφος που είναι βρε Ζωή... Να τα χαίρεσαι!
Το κεφάλι εντελώς αταίριαστο με το σώμα. Λες και είναι αλλού παπαγάλου 😂
 
Το κεφάλι εντελώς αταίριαστο με το σώμα. Λες και είναι αλλού παπαγάλου 😂
Χάχα! Ναι γιατί τα peach faced δεν είναι σαν να είναι από άλλο σώμα!
 
Φανταστικός έγινε! 😍

Έχουν άραγε όλα τα μπλε παροτλετ μπλε πλάτη; 🤔

Ναι, αλλά μόνο τα αρσενικά έχουν έντονο μπλε στην πλάτη, στις φτερούγες και στις γραμμές απο τα μάτια, τα θηλυκά όχι.

Θηλυκό αριστερά, αρσενικό δεξιά.
6158761588
 
Φανταστικός έγινε! 😍
Ευχαριστώ 😊
Πολύ όμορφος γίνεται αν και τριχρωμος! Ανέστη, εννοούσα αν έχουν όλα τα μπλε παροτλετ γκρι πλάτη 😋 ή αν του δικού μου έγινε γκρι επειδή οι γονείς του ήταν γκρι μεταλλάξης.
Λάθος το έγραψα, συγγνώμη.
 
... Αν έχουν όλα τα μπλε παροτλετ γκρι πλάτη 😋 ή αν του δικού μου έγινε γκρι επειδή οι γονείς του ήταν γκρι μεταλλάξης.

Tι εννοείς ως πλάτη; Τις φτερούγες εξωτερικά ή την κανονική πλάτη του; :D
 
Tι εννοείς ως πλάτη; Τις φτερούγες εξωτερικά ή την κανονική πλάτη του; :D
😂 Αυτό που φαίνεται στη δεύτερη φωτογραφία. Και οι φτερούγες εξωτερικά αλλά και κάτω από τις φτερούγες στην πλάτη είναι γκρι
 
Parrotlet tricolor! 😛
Είναι παραμυθένιες οι αποχρώσεις του μπλε του! Είναι και από τα αγαπημένα μου χρώματα το μπλε, οπότε "ήρθε και έδεσε"! Μεγαλώνει και ωριμάζει ο Σάχαμπ! 🙂
 
Back
Top