Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Βρε, βαλε του δίπλα ένα ματάκι 😍θα σου τον ματιασω.,💖
Δεν ματιαζεις εσύ Βάσω μου. Το κακό μάτι μόνο ματιαζει 😉
Εξάλλου εχεις έναν ίδιο ❤️️️️️
 
😀... Τέλειος! Πεντακάθαρα το λέει!
Δεν το λέει τοσο καθαρά όπως το "τι κάνεις" όμως νομίζω ότι σιγά σιγά θα βελτιωθεί. Το σκασμένο δεν καθεται. Με το που βλέπει το κινητό τον πιάνουν οι ντροπες! Υπόσχομαι όμως να τραβήξω καλύτερα βίντεο αυτές τις μέρες που θα είμαι περισσότερες ώρες στο σπίτι.
 
Δεν το λέει τοσο καθαρά όπως το "τι κάνεις" όμως νομίζω ότι σιγά σιγά θα βελτιωθεί. Το σκασμένο δεν καθεται. Με το που βλέπει το κινητό τον πιάνουν οι ντροπες! Υπόσχομαι όμως να τραβήξω καλύτερα βίντεο αυτές τις μέρες που θα είμαι περισσότερες ώρες στο σπίτι.
Τι καλο😍
 
😀! 😁 Είναι τέλειος! 😍

Για πες μας τώρα και την ιστορία πίσω απο το το "τρώγε τρώγε". Γιατί του λες να φάει; 😜
Όταν τον άκουσα να το λέει έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Δεν θυμόμουν καν να του το έχω πει ποτέ. Δεν χρειάζεται αυτός παρακάλια! Πέφτει με τα μούτρα στο φαγητό 😂
Όταν βγαίνει εκτός κλουβιου καθόμαστε μαζί στο τραπέζι και παίζουμε αφού πρώτα αυτός φάει τα λαχανικά του. Αντιμετωπίζουμε ακόμη το γνωστό πρόβλημα, που δεν μπορώ να τον αφήσω μόνο λεπτο. Έρχεται παντού μαζί μου. Σηκώνομαι σε δύο μόνο περιπτώσεις. Είτε για να καθαρίσω το κλουβί είτε για να τον πάρω και να πάμε μαζί στην Εσμεράλντα. Για πρώτη φορά το είπε όταν σηκώθηκα και αντί να πάω στο κλουβί του έδωσα το χέρι μου και του είπα να πάμε στην μικρή. Αυτός έσκυψε το κεφάλι στα λαχανικά και είπε "τρωγε τρωγε". Μετά από πολλή σκέψη και συνδυάζοντας τα γεγονότα θυμήθηκα ότι στο παρελθόν όταν σηκωνομουν για να καθαρίσω το κλουβί και τον έβλεπα έτοιμο να πετάξει προς τον ώμο μου, του έλεγα "τρωγε τρωγε, δεν φεύγω".
 
Είναι γλύκας!👍 αυτή η φωνούλα τους όταν μιλάνε με ξετρελαίνει😁
Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ξανακουσει απο κοντά παπαγάλο να μιλάει. Τον Σαχαμπ βέβαια δεν τον λες και παπαγάλο 😂
Σαν μπεμπουλης μιλάει 😍
 
Από τι εξαρτάται το αν θα μιλήσουν; Γιατί ζηλεψαμε λίγο εδώ! 😋
Τι να σου πω, δεν γνωρίζω.
Τα δικά μου κοκατιλ δεν μίλησαν ποτέ, παρόλα αυτά το αρσενικό ενός φιλικού ζευγαριού μιλάει και μάλιστα λέει αρκετά λογακια.
Αν του μιλάς συνεχεια ίσως πιάσει κάτι 🤔
Εγώ αυτό που κατάλαβα από τον Σαχαμπ είναι ότι του έμειναν οι φράσεις που λέω πιο δυνατά κατά τη διάρκεια της ημέρας.
 
Back
Top