Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δε ξέρω έτσι όπως τα είδα και με τον δικό μου πιστεύω ό,τι θα δώσουν και θα πάρουν πολλή αγάπη με μια τέτοια ψυχούλα!
Πολύ σωστή σκέψη. Προσωπικά όμως επειδή πρόκειται για παιδάκια θα πρότεινα κοκατιλ ή μπατζι για πιο μικρό. Τα παροτλετ είναι αξιαγάπητα, πανέξυπνα και σε κάνουν να γελάς με τις χαζομάρες τους, είναι όμως και πολύ πολύ νευρικά. 😥
Πολύ δυναμικά πουλιά και με πολύ έντονη προσωπικότητα. Έχοντας εμπειρία μόνο από κοκατιλ, με τα παροτλετ δυσκολευτηκα πολύ 😩
 
Αν
Πολύ σωστή σκέψη. Προσωπικά όμως επειδή πρόκειται για παιδάκια θα πρότεινα κοκατιλ ή μπατζι για πιο μικρό. Τα παροτλετ είναι αξιαγάπητα, πανέξυπνα και σε κάνουν να γελάς με τις χαζομάρες τους, είναι όμως και πολύ πολύ νευρικά. 😥
Πολύ δυναμικά πουλιά και με πολύ έντονη προσωπικότητα. Έχοντας εμπειρία μόνο από κοκατιλ, με τα παροτλετ δυσκολευτηκα πολύ 😩
Αν κρίνω από το πόσο νευρική είναι η μικρή μας ας μη το διακινδυνευσουμε καλύτερα 😂 Κι εγώ νόμιζα ότι ο δικός μου είναι νευρικός 🤣
 
Κι εγώ νόμιζα ότι ο δικός μου είναι νευρικός
Τα κοκατιλακια είναι το δώρο του Θεού στον άνθρωπο. Υπέροχα πλάσματα! Πανέμορφα και με αγγελική ψυχή. Τα παροτλετ είναι μεγάλοι παπαγάλοι σε μικρό σώμα. Κι έχουν έναν χαρακτήρα... Ο θεος να σε φυλάει 😂
Δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει!
 
Τα κοκατιλακια είναι το δώρο του Θεού στον άνθρωπο. Υπέροχα πλάσματα! Πανέμορφα και με αγγελική ψυχή. Τα παροτλετ είναι μεγάλοι παπαγάλοι σε μικρό σώμα. Κι έχουν έναν χαρακτήρα... Ο θεος να σε φυλάει 😂
Δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει!
Όσον αφορά το πρώτο δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο! Για το δικό μου χαρακτήρα τουλάχιστον το κοκατιλ είναι ό,τι πρέπει! Όσον αφορά το δεύτερο έχω να πω πως τα δικά σου πάντως φαίνονται άκρως ενδιαφέροντα πλάσματα! "Οι διαολοι με τα αγγελικά πρόσωπα"; 😁😀 Γιατί είναι προσωπαρες πραγματικά!
 
😀! Εμένα γιατί με έλιωσε τώρα αυτό το βίντεο; Υπέροχος είναι! Που να δείτε το θηλυκό μου lovebird πως κάνει όταν βλέπει καρότο 😂
Τα τραβάει η ψυχή σου εσένα 😂
Σου το είπα, θα πάρεις σύντομα 😉
 
@Eirinimar κοίτα λίγο τι θα γίνει εάν πάρεις ένα parrotlet!
View attachment 62704
😀 τι ωραία! Το κοκατιλ με το βλέμμα το λυπημένο! 😄 Αχ Και μου λείπει και ο δικός μου! 😥
[automerge]1556385129[/automerge]
Καποιες μέρες ξυπνάμε με νευρακια!
Όταν πηγαίνει δεξιά, κυνηγάει το χέρι μου.
χαχα 😀 τι είναι αυτό το πλάσμα! 😂 Δε ξέρω αν αντέχω τόση ενέργεια! Μια οπτασία παρόλα αυτά!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δε ξέρω αν αντέχω τόση ενέργεια
😂 Όλα μια ιδέα είναι. Με τον καιρό συνηθιζεις. Μαθαίνεις και πότε να τραβήξεις το χέρι σου. Γενικά αποκτάς αντανακλαστικά 😂
 
😂 Όλα μια ιδέα είναι. Με τον καιρό συνηθιζεις. Μαθαίνεις και πότε να τραβήξεις το χέρι σου. Γενικά αποκτάς αντανακλαστικά 😂
Εμείς έτσι κάνουμε όταν είναι πάνω στο λαπτοπ, όταν βλέπει τα βιβλία μου κι όταν γίνει το κακό και σταθεί μπροστά σε καθρέφτη (στους περισσότερους του χω στερήσει πρόσβαση αλλά τώρα ανακάλυψε και τον καθρέφτη του μπάνιου! 😧😥)
 
Εμείς έτσι κάνουμε όταν είναι πάνω στο λαπτοπ, όταν βλέπει τα βιβλία μου κι όταν γίνει το κακό και σταθεί μπροστά σε καθρέφτη (στους περισσότερους του χω στερήσει πρόσβαση αλλά τώρα ανακάλυψε και τον καθρέφτη του μπάνιου! 😧😥)
😂
Κοίταξε μια δόση τρέλας την έχουν όλα, αλλά ο Σαχαμπ είναι μονίμως έτσι και μέσα στο κλουβί του που νιώθει πιο άνετα πραγματικά τα κατασπαράζει όλα 🙃
 
Back
Top