Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
😂
Κοίταξε μια δόση τρέλας την έχουν όλα, αλλά ο Σαχαμπ είναι μονίμως έτσι και μέσα στο κλουβί του που νιώθει πιο άνετα πραγματικά τα κατασπαράζει όλα 🙃
62706 αυτό! 😂
 
Πλάκα κάνεις; Δεν το πιστεύω! Τι ευχάριστη και απρόσμενη έκπληξη είναι αυτή! Χάρηκα πάρα πολύ! Με το καλό σου εύχομαι Αντώνη! 🙂🙃

Ααα, δεν μας τα λέτε καθόλου καλά εδώ μέσα! Έχουμε γεμίσει parrotlet! 😱μέλι έχουν και παίρνετε όλοι σας;
Αν είχα χώρο και χρόνο θα έπαιρνα και εγώ ένα κιτρινακι! Ψέματα δεν λέω! 😆😋😁
😀! Η επιθυμία σου είναι πανίσχυρη! Η καλοσύνη, η υπευθυνότητα και η αγάπη σου προς αυτά είναι δεδομένα και η φροντίδα άριστη! Θα τα βολέψεις Γιάννη! Πρέπει να ακολουθείς τις τάσεις της μόδας!😉😛😁
 
Η επιθυμία σου είναι πανίσχυρη! Η καλοσύνη, η υπευθυνότητα και η αγάπη σου προς αυτά είναι δεδομένα και η φροντίδα άριστη! Θα τα βολέψεις Γιάννη! Πρέπει να ακολουθείς τις τάσεις της μόδας!
Σε ευχαριστω πολύ Αμβρόσιε αλλά... Πας καλά;! Εάν πάρω ένα parrotlet τώρα, με βλέπω να μετακομίζω στην αυλή με τον Φοίβο! 😱😁
 
Σε ευχαριστω πολύ Αμβρόσιε
Η αλήθεια πρέπει να υπογραμμίζεται Γιάννη! :)

Εάν πάρω ένα parrotlet τώρα, με βλέπω να μετακομίζω στην αυλή με τον Φοίβο! 😱😁
Θαυμάσια! Σκέψου τα πλεονεκτήματα! Θα έχεις θέα, δροσιά και δεν θα κοιμάσαι μόνος! Θα έχεις παρέα! 😉🙂😝😆
 
Εσύ Ζώη και η Βάσω τα κάνετε όλα εσκεμμένα, εε; Έχετε συνεννοηθεί να ανεβάζετε την μία μέρα φωτογραφίες ή μια και την άλλη μέρα φωτογραφίες η άλλη. Δεν θα σας περάσει όμως... 😛
Κουκλάκι ζωγραφιστό είναι και σήμερα!
 
Εσύ Ζώη και η Βάσω τα κάνετε όλα εσκεμμένα, εε; Έχετε συνεννοηθεί να ανεβάζετε την μία μέρα φωτογραφίες ή μια και την άλλη μέρα φωτογραφίες η άλλη. Δεν θα σας περάσει όμως... 😛
Κουκλάκι ζωγραφιστό είναι και σήμερα!
Σήμερα αλλά και την προηγούμενη φορά ανέβασα την κακη πλευρά του. Γκρίνια, νεύρα, κουτσουλιές παντού λες και το κάνει επίτηδες! Αν σου αρέσει και αυτή η πλευρά Γιάννη, τότε είναι αμαρτία να μην πάρεις κι εσύ ένα 😀
 
Σήμερα αλλά και την προηγούμενη φορά ανέβασα την κακη πλευρά του. Γκρίνια, νεύρα, κουτσουλιές παντού λες και το κάνει επίτηδες! Αν σου αρέσει και αυτή η πλευρά Γιάννη, τότε είναι αμαρτία να μην πάρεις κι εσύ ένα 😀
Εννοείται πως θα κουτσουλησουμε επιτόπου όταν δε περνάει το δικό μας! Ένα αγγελούδι κατα τα άλλα! ❤️️️️️😁
 
Εννοείται πως θα κουτσουλησουμε επιτόπου όταν δε περνάει το δικό μας! Ένα αγγελούδι κατα τα άλλα! ❤️️️️️😁
Στο πάρκο του κάθεται ένα λεπτό την ημέρα μόνο κι αυτό επειδή του βάζω κεχρί μήπως και το μάθει και αρχίσει να κάθεται και εκεί. Σε αυτό το ένα λεπτό θα κουτσουλησει απαραιτήτως. Έτσι απλα για να το πλένει η μανούλα κάθε μέρα 😋
 
Εσύ Ζώη και η Βάσω τα κάνετε όλα εσκεμμένα, εε; Έχετε συνεννοηθεί να ανεβάζετε την μία μέρα φωτογραφίες ή μια και την άλλη μέρα φωτογραφίες η άλλη. Δεν θα σας περάσει όμως... 😛
Κουκλάκι ζωγραφιστό είναι και σήμερα!
Θα αρχίσω να ανεβάζω κι εγώ τα δικά μου γιατί έχω πολύ καιρό για να ζηλέψεις περισσότερο...

Στο πάρκο του κάθεται ένα λεπτό την ημέρα μόνο κι αυτό επειδή του βάζω κεχρί μήπως και το μάθει και αρχίσει να κάθεται και εκεί. Σε αυτό το ένα λεπτό θα κουτσουλησει απαραιτήτως. Έτσι απλα για να το πλένει η μανούλα κάθε μέρα 😋
Στο πάρκο να του βάζεις και μια ταιστρα μικρή με τροφή η σε ένα πιατάκι του ελληνικού καφέ... Και μένα στην αρχή δεν πήγαιναν καθόλου γτ το φοβόντουσαν πολύ και γι'αυτό το γέμιζα με τροφές και μικρά παιχνιδάκια και έτσι άρχισαν να το πλησιάζουν σιγά σιγά...
 
Μην με κοιτάζεις με απορία! Ασφαλώς και κουτσουλησα το ριχταρι που μόλις εστρωσες 😁😜

View attachment 62780
Εκτιμώ την ειλικρίνεια του! Πολύ τίμιος! Δεν έχω να πω κάτι! 😛😆

Καποιες μέρες ξυπνάμε με νευρακια!
Όταν πηγαίνει δεξιά, κυνηγάει το χέρι μου.
Ζωή, τώρα είδα το βίντεο! Σαν πυγμάχος που ξεσπάει σε σάκο του μποξ! Πολλά νεύρα! 😶😁
 
Στο πάρκο να του βάζεις και μια ταιστρα μικρή με τροφή η σε ένα πιατάκι του ελληνικού καφέ... Και μένα στην αρχή δεν πήγαιναν καθόλου γτ το φοβόντουσαν πολύ και γι'αυτό το γέμιζα με τροφές και μικρά παιχνιδάκια και έτσι άρχισαν να το πλησιάζουν σιγά σιγά...
Κρεμάω κεχρι και κρύβω όπου βρω ηλιόσπορους. Δεν έχει πρόβλημα με το πάρκο. Το πρόβλημα είναι ότι δεν κάθεται πουθενά πάνω από ένα λεπτό. Πρέπει οπωσδήποτε να είναι καρφιτσωμενος πάνω μου. Τώρα που θα βγει όμως και η μικρή έξω θα πρέπει κάπου να κάθονται 🤔
[automerge]1556630080[/automerge]
Ζωή, τώρα είδα το βίντεο! Σαν πυγμάχος που ξεσπάει σε σάκο του μποξ! Πολλά νεύρα! 😶
Που να δεις Αμβροσιε τι κάνει μέσα στο κλουβί που νιώθει ασφάλεια. Έχω φτάσει στο σημείο να λυπάμαι τα παιχνίδια του 😂
Άρχισε και νέα κόλπα. Όταν νευριάζει μπαίνει κάθεται μέσα στην ταιστρα και πετάει όλη την τροφή έξω 😶
 
Όταν νευριάζει μπαίνει κάθεται μέσα στην ταιστρα και πετάει όλη την τροφή έξω 😶
😀... Απίστευτο!
Φαίνεται τόσο γλύκας που ούτε σου πάει το μυαλό ότι κάνει τέτοια πράγματα!
 
Που να δεις Αμβροσιε τι κάνει μέσα στο κλουβί που νιώθει ασφάλεια. Έχω φτάσει στο σημείο να λυπάμαι τα παιχνίδια του 😂
Άρχισε και νέα κόλπα. Όταν νευριάζει μπαίνει κάθεται μέσα στην ταιστρα και πετάει όλη την τροφή έξω 😶
Χριστός και Παναγία! Τι ατίθασο πλάσμα! Φαντάσου να είχες έφηβο γιο! Α πα πα! 😵😄😁
 
Κρεμάω κεχρι και κρύβω όπου βρω ηλιόσπορους
Μην δίνεις πολλούς ηλιόσπορους... Παχαίνουν. Εμένα η δικιά μου είχε πάρει πολλά γραμμάρια με τον ηλιόσπορο... Και όταν τον σταμάτησα εντελώς αδυνατησε...

Το πρόβλημα είναι ότι δεν κάθεται πουθενά πάνω από ένα λεπτό. Πρέπει οπωσδήποτε να είναι καρφιτσωμενος πάνω μου.
Και μένα έτσι ήταν όταν ήταν μωρά αλλά μετά τα 7 μηνών σταμάτησαν... Δε λέω πάλι έρχονται πάνω μου και κάθονται αλλά πιο πολύ θέλουν να κάνουν τα δικά τους...
 
😀... Απίστευτο!
Φαίνεται τόσο γλύκας που ούτε σου πάει το μυαλό ότι κάνει τέτοια πράγματα!
Τρέμω για τα επόμενα που θα σκαρφιστει 😖😂

Φαντάσου να είχες έφηβο γιο
Δεν χρειάζεται να το φανταστώ γιατί το ζω. Τι παραπάνω θα μου έκανε ένας γιος στην εφηβεία; 🙄

Και μένα έτσι ήταν όταν ήταν μωρά αλλά μετά τα 7 μηνών σταμάτησα
Ο Σαχαμπ είναι 7.5 . Η ελπίδα όμως πεθαίνει τελευταία 😂 θα περιμένω να δω αυτό που λες να πραγματοποιείται και στη δική μας περίπτωση.
 
Back
Top