Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Βασικά πως καθαρίζονται για να ναι κατάλληλα για το κλουβί;
Δεν ξέρω να σου πω πως καθαρίζονται επειδή κάθε δύο τρεις μέρες τα αλλάζω. Τα σχοινακια την Κυριακή ήταν παιχνίδια που του είχα φτιάξει και τα οποία χάλασε σχεδόν αμέσως. Αύριο το πρωί που θα έχω χρόνο θα του φτιάξω άλλα. Τετάρτη και Κυριακή φτιάχνουμε παιχνίδια 😁
 
Δεν ξέρω να σου πω πως καθαρίζονται επειδή κάθε δύο τρεις μέρες τα αλλάζω. Τα σχοινακια την Κυριακή ήταν παιχνίδια που του είχα φτιάξει και τα οποία χάλασε σχεδόν αμέσως. Αύριο το πρωί που θα έχω χρόνο θα του φτιάξω άλλα. Τετάρτη και Κυριακή φτιάχνουμε παιχνίδια 😁
Εννοώ όταν τα αγοράζεις είναι καθαρά για να μπουν στο κλουβί; Γιατί την έχω αυτή την απορία για ό,τι καινούργιο του βάζω εγώ 🤔
 
Εννοώ όταν τα αγοράζεις είναι καθαρά για να μπουν στο κλουβί; Γιατί την έχω αυτή την απορία για ό,τι καινούργιο του βάζω εγώ 🤔
Αυτήν την απορία την έχω κι εγώ. Ήταν μέσα σε σακουλάκι όταν το πήρα αλλά και πάλι δεν ξέρω πόσο καθαρό είναι. Εγώ τα βάζω κάνα δυο λεπτά σε νερό και ξύδι, μετά στεγνώνουν και μετά φτιάχνω τα παιχνίδια. Όσες φορές τα άφησα παραπάνω ξεφτισαν.
[automerge]1557219438[/automerge]
Πολύ όμορφο Ζωή... Φτου του..
Νομίζω πως τον νευρίασε Γιώργο. Η μικρή το χάρηκε περισσότερο.
 
Αυτήν την απορία την έχω κι εγώ. Ήταν μέσα σε σακουλάκι όταν το πήρα αλλά και πάλι δεν ξέρω πόσο καθαρό είναι. Εγώ τα βάζω κάνα δυο λεπτά σε νερό και ξύδι, μετά στεγνώνουν και μετά φτιάχνω τα παιχνίδια. Όσες φορές τα άφησα παραπάνω ξεφτισαν.
[automerge]1557219438[/automerge]

Νομίζω πως τον νευρίασε Γιώργο. Η μικρή το χάρηκε περισσότερο.
Κι εγώ αυτό παθαίνω! 😥 Κι ό,τι έχει χρώμα φυσικά και φεύγει το μισό στο πλύσιμο.. 😏
 
Ε οκ... Άρα είναι μια χαρά :) Για τον Σαχαμπ μιλάμε :)
Νομίζω θα μας πει κάποια στιγμή ότι τον έχουμε παρεξηγήσει κι ότι είναι πολύ πιο γλυκούλης από νευρικός 😂 😍
 
Ε οκ... Άρα είναι μια χαρά :) Για τον Σαχαμπ μιλάμε :)
😂 Καλά λες. Δεν το είχα σκεφτεί έτσι, αλλά τώρα που το λες μάλλον του άρεσε 😁
 
Τέτοιο έχω κι εγώ Ανέστη;

Νομίζω πως ναι. Λινάρι ή κάνναβη είναι τα περισσότερα. Και τα 2 είναι ασφαλή για τα πουλιά. Μόνο να μην παίρνετε τον κερωμένο.
 

Στο 35ο δευτερόλεπτο ο Σαχαμπ σας λέει την καινούρια φρασουλα που έμαθε "κάτω, κάτω, κάτσε κάτω" και στο καπάκι "τρωγε τρωγε".
Απορώ γιατι μαθαίνει πάντα ό,τι πιο άκυρο 🤔
😱 Πωωω! Τι Υπέροχο! Ζηλεύουμε ξεκάθαρα! Εύγε Σαχαμπ!
 
😱 Πωωω! Τι Υπέροχο! Ζηλεύουμε ξεκάθαρα! Εύγε Σαχαμπ!
Νομίζω πως πια ο στρουμφιτος μου μπορεί να αναλάβει τη σκυλίτσα μας μια και ξερει όσα της λέω (τι κάνεις, κάτω κάτσε κάτω, τρωγε). Σε λίγο η παρουσία μου θα είναι περιττή εδώ μεσα😐
 
Νομίζω πως πια ο στρουμφιτος μου μπορεί να αναλάβει τη σκυλίτσα μας μια και ξερει όσα της λέω (τι κάνεις, κάτω κάτσε κάτω, τρωγε). Σε λίγο η παρουσία μου θα είναι περιττή εδώ μεσα😐
Πόσες φορές πρέπει να τα ακούσει για να τα πει; Εγώ τον φωνάζω όλη μέρα κι ακόμα να πει το όνομα του! 😅😣
 
Πόσες φορές πρέπει να τα ακούσει για να τα πει; Εγώ τον φωνάζω όλη μέρα κι ακόμα να πει το όνομα του! 😅😣
Υποθέτω ότι εγώ το "τι κάνεις" και το "κάτσε κάτω" τα λέω αμέτρητες φορές κάθε μέρα 😂
Το όνομα του και το "αγάπη μου" του τα λέω από την πρώτη μέρα που ήρθε στο σπίτι αλλά δεν τα έχει μάθει. Συγκρατεί ό,τι πιο άκυρο 🙄
 
Υπέροχο κλουβί, υπέροχο πουλάκι!

τεχνική παρατήρηση βίντεο: σταμάτα το πλυντήριο για να ακούγεται πιό καθαρά ο κούκλος σου 😅
😂
Εμ δεν είναι το πλυντήριο. Εγραφα στο λάπτοπ όταν τον έπιασε η παρλα και ακούγεται κι αυτό 😁
Αν κουνούσα έστω και λίγο το κινητό θα με έπαιρνε χαμπάρι και θα σταματούσε. Σας ξεκουφανα μάλλον 😄
[automerge]1557669140[/automerge]
Θεϊκό. Για άλλη μια φορά θα το πω λατρεύω Σαχαμπ.όταν το άκουγα ο δικός μου έμεινε στο κινητό.🤣
Σύντομα θα αρχισει και ο δικός σου 😁
 
Back
Top