Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ευχαριστούμε πολύ 🙂
Έχω βρει πατηθρα με ξύλο κάτω και σύρμα στα πλαϊνά αλλά όπως λέει η @eva vrs φοβάμαι γιατί δεν ξέρω τι ποιότητας θα είναι το μεταλλικό μέρος της. Ίσως την αντικαταστήσω τελικά με πλαστική.
[automerge]1557939318[/automerge]

Έχω δει και εδώ τέτοιο Τάκη. Φοβάμαι όμως ότι και αυτό που λες θα του καλοαρεσει 😏
Αν δεν φοραει τις παντουφλες του να ξεκουραστουν τα ποδαρακια του τι Πασα τον εχεις;
Αμα βαλεις μαγνητη κ δεν μαγνητιζει τοτε δεν ειναι σιδερο, οποτε δεν εχει θεμα
 
Έχω την αίσθηση πως μπορεί να μη κάθεται τόσο σε κάποια άλλη κούνια.
Όπως κατάλαβα σε αυτήν δεν πρέπει να κουνιέται, αλλά τρίβεται-ξύνεται και ως ''κατάληξη'' την ταΐζει...
Κάποια άλλη κούνια που δεν θα του προσφέρει αυτή τη δυνατότητα δεν την χρησιμοποιεί ιδιαίτερα συχνά...
Στα δικά μου πλαστικές χρησιμοποιώ τόσα χρόνια, κανείς τους δεν έχει πάθει τίποτα. Φυσικά έχω στη διάθεση τους (εντός κλουβιού) διαφορετικών διαμέτρων και υλικών πατήθρες, ώστε ν΄ανοιγοκλείνουν οι πατούσες τους και να μην ακουμπούν συνεχώς στα ίδια σημεία (συν ότι στις εξόδους τους, χρησιμοποιούν θέλοντας και μη με άλλο τρόπο τις πατούσες τους).

Ακριβώς έτσι είναι. Δεν τη χρησιμοποιεί σαν κούνια αλλά σαν μανα, γυναίκα, παρηγορητρα του κτλ
 
Την μικρή που την έχεις Ζωή; Σε τι απόσταση από το κλουβί του;
Στη μια πλευρά του δωματίου είναι το ένα κλουβί και στην άλλη πλευρά το άλλο. Η μικρή βγαίνει πια και εκτός κλουβιου αλλά μόνη. Δεν ξέρω πότε θα πάρω την απόφαση να βγάλω και αυτόν τον Ταλιμπάν μαζί της.
 
Στη μια πλευρά του δωματίου είναι το ένα κλουβί και στην άλλη πλευρά το άλλο. Η μικρή βγαίνει πια και εκτός κλουβιου αλλά μόνη. Δεν ξέρω πότε θα πάρω την απόφαση να βγάλω και αυτόν τον Ταλιμπάν μαζί της.
Όχι, μη την βγάλεις μαζί του έξω, αλλά ξεκίνα να τους δημιουργείς κάποιου είδους ''γνωριμία''...
Καταρχήν πλησίασε τα κλουβιά, στην αρχή να έχουν 15-20 πόντους απόσταση το ένα από τ΄άλλο για καμιά εβδομάδα+
Μετά πλησίασε τα κλουβιά τους όσο πιο κοντά γίνεται και... Βλέποντας αντιδράσεις, θα δούμε το πως πρέπει να... Δράσεις!
 
Όχι, μη την βγάλεις μαζί του έξω, αλλά ξεκίνα να τους δημιουργείς κάποιου είδους ''γνωριμία''...
Καταρχήν πλησίασε τα κλουβιά, στην αρχή να έχουν 15-20 πόντους απόσταση το ένα από τ΄άλλο για καμιά εβδομάδα+
Μετά πλησίασε τα κλουβιά τους όσο πιο κοντά γίνεται και... Βλέποντας αντιδράσεις, θα δούμε το πως πρέπει να... Δράσεις!
Σίσσυ μου αυτή θα ήταν η καλύτερη λύση αλλά πρακτικά δεν μου βγαίνει. Κανένα από τα δύο τραπέζια δεν χωράει και δεύτερο κλουβί και καμιά από τις δύο πλευρές δεν χωράει και δεύτερο τραπέζι 😞
 
Δεν έχω ''εικόνα'' του χώρου ώστε να σκεφτώ κάτι...
πχ αγοράζοντας μια ξύλινη τάβλα η οποία θα καθίσει πάνω σε κάποιο από τα τραπέζια και θα λειτουργήσει ως προέκταση ;
ή ένα ράφι στον τοίχο που θα στηρίζεται σε 2-3 σιδερένιες γωνίες. Γράφω εγώ τώρα ότι σκέπτομαι 🙄
Το κόστος πρέπει να είναι μικρό... Νομίζω δηλ
 
Στη μια πλευρά του δωματίου είναι το ένα κλουβί και στην άλλη πλευρά το άλλο. Η μικρή βγαίνει πια και εκτός κλουβιου αλλά μόνη. Δεν ξέρω πότε θα πάρω την απόφαση να βγάλω και αυτόν τον Ταλιμπάν μαζί της.
Βγαλε τον με την κουνια μαζι, να εισαι ησυχη 🙄
[automerge]1557951269[/automerge]
Δεν έχω ''εικόνα'' του χώρου ώστε να σκεφτώ κάτι...
πχ αγοράζοντας μια ξύλινη τάβλα η οποία θα καθίσει πάνω σε κάποιο από τα τραπέζια και θα λειτουργήσει ως προέκταση ;
ή ένα ράφι στον τοίχο που θα στηρίζεται σε 2-3 σιδερένιες γωνίες. Γράφω εγώ τώρα ότι σκέπτομαι 🙄
Το κόστος πρέπει να είναι μικρό... Νομίζω δηλ
Οντως πολυ καλη η ιδεα σου Σισσυ! Μια λωριδα mdf με διασταση κλουβι+επιθυμητη αποσταση +κλουβι=τελικο επιθυμητο μηκος
 
Σοβαρευτηκα κ βρηκα λυση
PhotoPictureResizer_190515_232107696_crop_1314x1420.webp
[automerge]1557952022[/automerge]
😜Σοβαρέψου βρε! Να δω εσύ τι θα κάνεις 😀!
Εγω θα φοραω κρανος, μετα την ευγενικη υπενθύμιση της Ζωης
[automerge]1557952568[/automerge]
Screenshot_20190515-233350_Chrome-1080x2220.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε! Ανακαινισεις, ιδεες για διακοσμησεις ο Σαχαμπ & Σια
Ο Σαχαμπ αρχιτεκτων, εγω κ η @Sissy ειμαστε η Σια :D
😂
Αντί για Σαχαμπ & Σια πες καλύτερα Τάκης & Σίσσυ. Ο Σαχαμπ δημιουργεί προβλήματα κι εσείς ευτυχώς τα λύνετε! Διαφορετικά δεν θα τα έβγαζα πέρα 😩
 
😂
Αντί για Σαχαμπ & Σια πες καλύτερα Τάκης & Σίσσυ. Ο Σαχαμπ δημιουργεί προβλήματα κι εσείς ευτυχώς τα λύνετε! Διαφορετικά δεν θα τα έβγαζα πέρα 😩
Αν δεν υπηρχε ο Σαχαμπ θαμασταν ανεργοι ομως, οποτε τιμης ενεκεν τον βαλαμε στην εταιρια μας 🙃🙂🙃
 
Καλησπέρα σας και απο εμας μετα απο καιρό, βλέπω ότι ο μικρός και η μικρή σας βαζουνε σε δουλειές όπως κι εμάς.
Οπως και ο Ερνέστο φαντάζομαι ο μικρός θα είναι κυριαρχικός. Θέλει υπομονή και ίσως ποτέ να μην κολλήσουνε αλλά τουλάχιστον θα συνυπάρξουν, όχι παντα αρμονικά αλλα απ' το ολότελα...

Τα φιλιά μας.
 
Καλησπέρα σας και απο εμας μετα απο καιρό, βλέπω ότι ο μικρός και η μικρή σας βαζουνε σε δουλειές όπως κι εμάς.
Οπως και ο Ερνέστο φαντάζομαι ο μικρός θα είναι κυριαρχικός. Θέλει υπομονή και ίσως ποτέ να μην κολλήσουνε αλλά τουλάχιστον θα συνυπάρξουν, όχι παντα αρμονικά αλλα απ' το ολότελα...

Τα φιλιά μας.
Όπως τα λέτε είναι κύριε Διονύση. Δεν περιμένω πολλά, ελπίζω μόνο κάποια στιγμή να συνυπάρχουν αρμονικά εκτός κλουβιου για μερικές ώρες κάθε μέρα για να περνάνε αυτά πιο καλά!
 
Θα γίνει και αυτό σίγουρα Ζωή, απλά θέλει υπομονή. Κι εμείς ακόμα στα... μονταρίσματα είμαστε με τα δυο διαολια 😂
Αν είστε εσεις ακόμη στα... Μονταρισματα, κατάλαβα τι με περιμένει 😥
 
🙄... Μια ζευγαρώστρα με χώρισμα! 😁 δηλ η καλύτερη λύση😉
Εμείς Σίσσυ μου έχουμε ακόμη δρόμο μπροστά μας ακόμη και για αυτό 😂
 
Back
Top