Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Η φύση θα παρει το δρόμο της δεν μπορούμε ούτε να την ανακόψουμε ούτε να την αλλάξουμε. Η ζευγαρώστρα δεν δούλεψε σε εμας αφού δεν... Βαλαμε καθώς δεν τα έχουμε καθόλου στο κλουβί. Γρήγορα όμως βρήκαν ο καθένας τα "μέρη" του.
 
Η φύση θα παρει το δρόμο της δεν μπορούμε ούτε να την ανακόψουμε ούτε να την αλλάξουμε. Η ζευγαρώστρα δεν δούλεψε σε εμας αφού δεν... Βαλαμε καθώς δεν τα έχουμε καθόλου στο κλουβί. Γρήγορα όμως βρήκαν ο καθένας τα "μέρη" του.
Κύριε Διονύση, δεν είδατε αυτή την περίοδο (την άνοιξη εννοώ) διάθεση για αναπαραγωγή;
 
Κάνε τις αλλαγές στις θέσεις των κλουβιών (πιο κοντά δηλ) και όλα θα πάνε καλύτερα Ζωή
Η φύση θα παρει το δρόμο της δεν μπορούμε ούτε να την ανακόψουμε ούτε να την αλλάξουμε. Η ζευγαρώστρα δεν δούλεψε σε εμας αφού δεν... Βαλαμε καθώς δεν τα έχουμε καθόλου στο κλουβί. Γρήγορα όμως βρήκαν ο καθένας τα "μέρη" του.
Αυτό Διονύση μου προϋποθέτει 24 ώρες το 24ωρο κάποιον να τα επιβλέπει, αχ! αχ! αχ! Σας έχουν βάλει τα... Τέσσερα πόδια σ΄ένα παπούτσι😱🤪😁
 
Κύριε Διονύση, δεν είδατε αυτή την περίοδο (την άνοιξη εννοώ) διάθεση για αναπαραγωγή;
Ο Ερνέστο έχει τις καθιερωμένες "κάψες" του αλλά εξακολουθεί να προτιμάει το χέρι μου ή της Νόρας για να χορέψει. Ίσως να φταίει και το γεγονός ότι η μικρούλα ίσως είναι ανώριμη ακόμα για τέτοια (δεν είναι καλά καλά 2 ετών).
 
Κάνε τις αλλαγές στις θέσεις των κλουβιών (πιο κοντά δηλ) και όλα θα πάνε καλύτερα Ζωή

Αυτό Διονύση μου προϋποθέτει 24 ώρες το 24ωρο κάποιον να τα επιβλέπει, αχ! αχ! αχ! Σας έχουν βάλει τα... Τέσσερα πόδια σ΄ένα παπούτσι😱🤪😁
Τις έκανα! Από το Σάββατο είναι γειτονακια 😋
Αυτή τρελαθηκε από τη χαρά της, εκείνος πάλι πέρα βρέχει.
 
Κάνε τις αλλαγές στις θέσεις των κλουβιών (πιο κοντά δηλ) και όλα θα πάνε καλύτερα Ζωή

Αυτό Διονύση μου προϋποθέτει 24 ώρες το 24ωρο κάποιον να τα επιβλέπει, αχ! αχ! αχ! Σας έχουν βάλει τα... Τέσσερα πόδια σ΄ένα παπούτσι😱🤪😁
Οπως ακριβώς το λες Σισσυ και τα ξερεις καλα εσύ αυτά. 24/7.
Το καλό είναι οτι ξεκινήσαμε δοκιμαστικές "fake" απουσίες και με τα δύο έξω, και λίγες "δοκιμές" μετα καταφέραμε και πήγαμε για καφέ (με την ψυχή στο στομα βέβαια) αφήνοντάς τα έξω. Τωρα πια δεν φοβόμαστε και φεύγουμε για λίγη ώρα με τα μικρά εκτος κλουβιού αφού είμαστε πια σίγουροι ότι ναι δεν θα το ρίξουνε και στις αγάπες αλλά δε θα σκοτωθούνε κιόλας.
 
Ο Ερνέστο έχει τις καθιερωμένες "κάψες" του αλλά εξακολουθεί να προτιμάει το χέρι μου ή της Νόρας για να χορέψει. Ίσως να φταίει και το γεγονός ότι η μικρούλα ίσως είναι ανώριμη ακόμα για τέτοια (δεν είναι καλά καλά 2 ετών).
Αυτό πάλι που προτιμάνε οτιδήποτε άλλο από τα κορίτσια τους με ξεπερνάει 🤨
 
Τις έκανα! Από το Σάββατο είναι γειτονακια 😋
Αυτή τρελαθηκε από τη χαρά της, εκείνος πάλι πέρα βρέχει.
Αυτα τα σερνικούλια πια λες και βγήκανε όλα απ' το ίδιο, αυγό
 
Στο χωρισμα βαλε σιτα να μην τσιμπιούνται
Δεν το είχα σκεφτεί αυτό Τάκη, αλλά για να πω την αλήθεια δεν σκοπεύω να τα βάλω μαζί ούτε καν σε ζευγαρωστρα προς το παρόν. Θέλω μόνο να βγαίνουν έξω μαζί.
 
Για να βλεπει το ενα το αλλο,ισως εχει ενδιαφερον
Θα σου πω εγώ τι θα γίνει. Η μικρή θα είναι όλη την ημέρα γατζωμενη στο χώρισμα και εκείνος θα νευριάζει και θα τσιριζει. Σαν να τα βλέπω 😂
 
Εγώ πάλι νομίζω ότι αυτή είναι η καλή εκδοχή 😁
Κατσε να εισαι απο πανω με την ψυχή στο στομα 24/7 να δεις τι καλη εκδοχή που ειναι. Παντως μετα τους μεγαλους τσιριδοκαυγάδες και κανα δυο "ψεύτικες" δαγκωνιές, περιορίζονται σε τέτοια που θυμίζουν κρεβατομουρμούρα.
 
Οπως ακριβώς το λες Σισσυ και τα ξερεις καλα εσύ αυτά. 24/7.
Το καλό είναι οτι ξεκινήσαμε δοκιμαστικές "fake" απουσίες και με τα δύο έξω, και λίγες "δοκιμές" μετα καταφέραμε και πήγαμε για καφέ (με την ψυχή στο στομα βέβαια) αφήνοντάς τα έξω. Τωρα πια δεν φοβόμαστε και φεύγουμε για λίγη ώρα με τα μικρά εκτος κλουβιού αφού είμαστε πια σίγουροι ότι ναι δεν θα το ρίξουνε και στις αγάπες αλλά δε θα σκοτωθούνε κιόλας.
Αν δεν γνώριζα (δια ζώσης) τι είδους άνθρωποι είστε, εσύ και η Νόρα (κάτι που ακόμα και από τα γραπτά σου διακρίνεται), θα σε είχα αυστηρά :) 😉επιπλήξει... Όχι πως και τώρα συμφωνώ με το συνεχώς εκτός κλουβιού (και γι΄αυτά αλλά και για εσάς). Γνωρίζω όμως πως κάνετε πραγματικά το καλύτερο που μπορείτε και είστε άνθρωποι σοβαροί με γνώσεις και της... λεπτομέρειας 😉
Ο Ερνέστο έχει τις καθιερωμένες "κάψες" του αλλά εξακολουθεί να προτιμάει το χέρι μου ή της Νόρας για να χορέψει. Ίσως να φταίει και το γεγονός ότι η μικρούλα ίσως είναι ανώριμη ακόμα για τέτοια (δεν είναι καλά καλά 2 ετών).
Μη το λες, μη το λες! Για ρώτα κι εμάς που έχουμε ενήλικα κορίτσια.
Το΄χει η κούτρα αυτής της ράτσας, δεν εξηγείται αλλιώς...
Αυτα τα σερνικούλια πια λες και βγήκανε όλα απ' το ίδιο, αυγό
Όλα... Μα όλα τους αυτά τα σερνικούλια;
Στο χωρισμα βαλε σιτα να μην τσιμπιούνται
Όταν βάλαμε τον πέπερ (με την Ελένη) μαζί με τη Λήδα, τους έβαλα ένα κομμάτι διάφανο πλαστικό ανάμεσα (ώστε να βλέπονται)
... Θέλω μόνο να βγαίνουν έξω μαζί.
Θα κυνηγάει ο ένας την άλλη, δεν είναι η καλύτερη λύση για να γίνει η αρχή της γνωριμίας...
 
Κατσε να εισαι απο πανω με την ψυχή στο στομα 24/7 να δεις τι καλη εκδοχή που ειναι. Παντως μετα τους μεγαλους τσιριδοκαυγάδες και κανα δυο "ψεύτικες" δαγκωνιές, περιορίζονται σε τέτοια που θυμίζουν κρεβατομουρμούρα.
Εγώ πάντως βλέποντας τον τελευταίο καιρό τα απίστευτα νεύρα του Σαχαμπ και την επιθετικότητα του ακόμη και απέναντι μου, φοβάμαι πια το οτιδήποτε. Το μόνο θετικό είναι ότι όταν λείπω πια δεν κάθεται σκεπτικός. Τα ακούω από την είσοδο της πολυκατοικίας να τσιριζουν οπότε υποθέτω ότι είναι καλύτερα που έχουν παρέα έστω και από μακριά. Ακόμη και αυτό μου φτάνει.
 
Εγώ πάντως βλέποντας τον τελευταίο καιρό τα απίστευτα νεύρα του Σαχαμπ και την επιθετικότητα του ακόμη και απέναντι μου, φοβάμαι πια το οτιδήποτε. Το μόνο θετικό είναι ότι όταν λείπω πια δεν κάθεται σκεπτικός. Τα ακούω από την είσοδο της πολυκατοικίας να τσιριζουν οπότε υποθέτω ότι είναι καλύτερα που έχουν παρέα έστω και από μακριά. Ακόμη και αυτό μου φτάνει.
Είναι μεγάλη υπόθεση η παρέα του ενός με το άλλο. Μας συμβαίνει πολύ συχνά εκεί που τα έχουμε να... Ξεκατινιάζονται τσιρίζοντας ο ενας στον αλλον να σταματανε, έτσι απότομα, και να ακουμπανε τα κεφαλάκια τους. Μενουν εκεί πολύ ώρα μέχρι που κοιμούνται καμιά φορά έτσι. Εμείς φυσικά τσίτα απο πανω στα πρόθυρα εγκεφαλικού. Αλλά είναι πολύ όμορφο να βλέπεις πως "παίρνουν" το ένα από το άλλο ότι χρειάζονται (ψυχολογικά κυρίως και πνευματικά).
 
Είναι μεγάλη υπόθεση η παρέα του ενός με το άλλο. Μας συμβαίνει πολύ συχνά εκεί που τα έχουμε να... Ξεκατινιάζονται τσιρίζοντας ο ενας στον αλλον να σταματανε, έτσι απότομα, και να ακουμπανε τα κεφαλάκια τους. Μενουν εκεί πολύ ώρα μέχρι που κοιμούνται καμιά φορά έτσι. Εμείς φυσικά τσίτα απο πανω στα πρόθυρα εγκεφαλικού. Αλλά είναι πολύ όμορφο να βλέπεις πως "παίρνουν" το ένα από το άλλο ότι χρειάζονται (ψυχολογικά κυρίως και πνευματικά).
Σχιζοφρένεια λέγεται αυτό το πράγμα. Είναι δυνατόν εκεί που μαλώνουν να αγκαλιάζονται και μετά να αρχίζουν πάλι τον καυγά; Θα γεράσω πριν από την ώρα μου. Πραγματικά είστε άξιοι συγχαρητηρίων που ζείτε με τη ψυχή στο στόμα όλη την ημέρα για να περνάνε τα μικρά σας όσο το δυνατόν καλύτερα.
 
Σχιζοφρένεια λέγεται αυτό το πράγμα. Είναι δυνατόν εκεί που μαλώνουν να αγκαλιάζονται και μετά να αρχίζουν πάλι τον καυγά; Θα γεράσω πριν από την ώρα μου. Πραγματικά είστε άξιοι συγχαρητηρίων που ζείτε με τη ψυχή στο στόμα όλη την ημέρα για να περνάνε τα μικρά σας όσο το δυνατόν καλύτερα.
Η ανταμοιβή είναι τεράστια. Οταν ξαπλώνουμε στον καναπέ να δουμε τηλεόραση και κουρνιάζουν επάνω μας και κοιμούνται μαζί φεύγει όλη η ένταση όλων των ημερών. Μετά είτε πεινάει η μικρή και αρχίζει να τσιρίζει, οπότε ξυπνάει και ο άρχοντας και τσιριζει και αυτος, είτε ξυπνάει ο μικρός και αρχίζει να ζητάει... Ξεψείρισμα απο τη μικρή, διαδικασία που πάντα καταλήγει σε καυγά γιατί ο Ερνέστο δεν της ανοίγει ούτε... Πουπουλο ενώ αυτή η κακομοιρούλα τον χτενίζει από πανω εως κάτω και μετά ζητιανεύει κι αυτή χωρίς να κερδίζει λίγο χτένισμα.
 
Back
Top