Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Είναι μεγάλη υπόθεση η παρέα του ενός με το άλλο. Μας συμβαίνει πολύ συχνά εκεί που τα έχουμε να... Ξεκατινιάζονται τσιρίζοντας ο ενας στον αλλον να σταματανε, έτσι απότομα, και να ακουμπανε τα κεφαλάκια τους. Μενουν εκεί πολύ ώρα μέχρι που κοιμούνται καμιά φορά έτσι. Εμείς φυσικά τσίτα απο πανω στα πρόθυρα εγκεφαλικού. Αλλά είναι πολύ όμορφο να βλέπεις πως "παίρνουν" το ένα από το άλλο ότι χρειάζονται (ψυχολογικά κυρίως και πνευματικά).
Αγαλλίαση ψυχής είναι...
Έτσι έκαναν (πολλές φορές) και η Λήδα με τον Μάριο, αλλά κάποια στιγμή του έκοψε μια δαγκωνιά στο πόδι και τρέχαμε στο γιατρό, τον χτύπησε στο ράμφος κτλ... Έτσι κάθονται τώρα πια με το διαχωριστικό ανάμεσα τους ο Πέπερ και Λήδα (εδώ έχουμε αντίθετες αντιδράσεις) αλλά ξαφνικά της κάνει τρελές επιθέσεις (φυσικό ήταν να τους χωρίσω και να μη θέλω να... Πειραματιστώ άλλο, παρότι έζησαν σχεδόν ένα χρόνο μαζί).
 
Η ανταμοιβή είναι τεράστια. Οταν ξαπλώνουμε στον καναπέ να δουμε τηλεόραση και κουρνιάζουν επάνω μας και κοιμούνται μαζί φεύγει όλη η ένταση όλων των ημερών. Μετά είτε πεινάει η μικρή και αρχίζει να τσιρίζει, οπότε ξυπνάει και ο άρχοντας και τσιριζει και αυτος, είτε ξυπνάει ο μικρός και αρχίζει να ζητάει... Ξεψείρισμα απο τη μικρή, διαδικασία που πάντα καταλήγει σε καυγά γιατί ο Ερνέστο δεν της ανοίγει ούτε... Πουπουλο ενώ αυτή η κακομοιρούλα τον χτενίζει από πανω εως κάτω και μετά ζητιανεύει κι αυτή χωρίς να κερδίζει λίγο χτένισμα.
Έτσι ακριβώς είναι. Η ανταμοιβή μας κάνει να ξεχνάμε τα πάντα. Ευτυχώς έφτασε το πλήρωμα του χρόνου και άρχισα να παίρνω κι εγώ λίγα ψιχουλα αγάπης 😂
Η μικρή μου είναι ένα απίστευτα τρυφερό και αγαπησιαρικο πουλάκι. Και είμαστε ακόμη στην αρχή 🤩
 
Έτσι ακριβώς είναι. Η ανταμοιβή μας κάνει να ξεχνάμε τα πάντα. Ευτυχώς έφτασε το πλήρωμα του χρόνου και άρχισα να παίρνω κι εγώ λίγα ψιχουλα αγάπης 😂
Η μικρή μου είναι ένα απίστευτα τρυφερό και αγαπησιαρικο πουλάκι. Και είμαστε ακόμη στην αρχή 🤩
Το οτι εχεις την αγαπη της μικρης ειναι οτι καλυτερο! Πολλες φορες σκεφτομαι, δεν μπορούσε η Τουκενα να μου καθεται να την χαιδευω οπως κάθεται με την Μαρια; Βεβαια οι Αρχαιοι Ελληνες ειχαν προνοησει την συμπεριφορα της και ειχαν δωσει την απαντηση! Εις ματην!
 
Μα τι κάνεις εκεί κάτω; Ανέβα πάνω γρήγορα! Αφού ξέρεις ότι δεν μπορώ να ανεβάσω μόνος το σχοινακι με το κεχρί 😭

IMG_20190605_100626_3__1559825496_28783.webp

Τελικα φανηκες και σε κάτι χρήσιμη 🤗

IMG_20190605_101023_0_2__1559825448_83270.webp
 
Μάλλον το αντίθετο. Πηγαίνει κοντά της και ζητιανευει φαγητό και αυτή τον ταΐζει 🙊
Έτσι πρέπει... Τον είχα συμπαθήσει απ την αρχή αυτόν 🙂
 
Ο Σαχαμπ, αν και Ανατολίτης, γίνεται σιγά σιγά ένας πολύ τρυφερός και περιποιητικος παροτλετακος 🤩

IMG_20190613_110250_9__1560419343_90326.webp

Παίζει με τη μικρή, την ταΐζει ή την παρακαλαει να τον ταΐσει και της δίνει φιλάκια όποτε έχει την ευκαιρία 😋

IMG_20190613_110530_9__1560419110_51735.webp

Και φυσικά δεν γίνεται να μην αναφέρω το ποσό πολύ συγκινήθηκα όταν σήμερα για πρώτη φορά άρχισε να χτενίζει τη μικρή μας και να της ανοίγει τα καρφακια που την ταλαιπωρούν! Είμαι σίγουρη ότι αύριο θα απαπαιτησει να του το ανταποδωσει 😎

IMG_20190613_110633_2__1560433237_87637.webp
 
Πολύ όμορφα! 😍 Περνάνε και οι δυο πτερόροια, ε; Πετάνε καθόλου μέσα στο σπίτι;
Ναι, και τα δύο Ανέστη. Ο Σαχαμπ πέρασε την πρώτη του πτερορροια τον χειμώνα και εδώ και μια εβδομάδα άρχισε πάλι 😲
Η μικρή ολοκληρώνει όπου να'ναι την πρώτη πτερορροια.

Ο Σαχαμπ όταν έβγαινε μονος δεν πετούσε παρά μόνο για να με ακολουθήσει. Τώρα όμως τον παρασύρει η μικρή και πετάνε συνέχεια 😍
 
Αχ Ζωη μου ειναι υπεροχα! Μπραβο σας...υπαρχει μεγαλος ερωτας στην ατμοσφαιρα.
Ευχαριστούμε 😊
[automerge]1560437198[/automerge]
Παναγία μου, ένα κουκλιστικο ζευγάρι 💖Ζωή μπορεί ο Σαχαμπ να είναι Ανατολίτης αλλά εσύ σίγουρα είσαι σίγουρα Ελληνίδα Μάνα!
😂 Γιατί το λες Βάσω μου; Για την ποσότητα άνηθου που έδωσα;
 
Back
Top