Αναπαραγωγή Μηπως προμηνυεται αναπαραγωγη;

Μην τον λυπάσαι :) τα αρσενικά lovebirds το παρακάνουν.
Παρατήρησέ τα μην τσακωθούν σ' αυτή την φάση, που δεν νομίζω βέβαια.
Φωλιά τους έβαλες;
 
Ναι καλό σημάδι!
Μπορείς να τους βάζεις και τσόφλι αυγού..
Καθαρά, από αυγά που έχεις φάει εσύ, απλά να τα περνάς 2 λεπτά από το φούρνο μικροκυμάτων...
 
Αυγουλακι βαζω μαζι με το τσοφλι και το τιμανε παρα πολυ. Απο οταν το βαλω μεχρι να το φανε ΟΛΟΚΛΗΡΟ δεν φευγουν απο την ταιστρα. Επισης καπου διαβασα για σουσαμι. Μπορειτε να μου πειτε τι γινεται με το σουσαμι;
 
καπου διαβασα για σουσαμι. Μπορειτε να μου πειτε τι γινεται με το σουσαμι;
Το σουσάμι καθώς και το αμύγδαλο περιέχουν ασβέστιο.
Έχουν όμως και τα δύο αρκετά λιπαρά, οπότε τους τα δίνουμε σε μικρές ποσότητες ως ενίσχυση, εννοείται πάντα ωμά και ανάλατα τα αμύγδαλα.
 
Εεμμ... Λογικά μπορείς αλλά σίγουρα όχι πολύ...
 
Σε ταιστρα των 150g μια κουταλια της σουπας θα κανει δουλεια η να βαλω κ αλλο;
 
Σε ταιστρα των 150g μια κουταλια της σουπας θα κανει δουλεια η να βαλω κ αλλο;
Εντάξει όχι κάθε μέρα, 2-3 φορές την εβδομάδα τώρα που πάνε για γέννα.
Να πάρεις και υγρό ασβέστιο να έχεις σπίτι.
Θα βάλεις για δύο μέρες αφού κάνει το τρίτο αυγό και να το έχεις για παν ενδεχόμενο. Μην τρέχουμε σ/κ ψάχνοντας. 🙂
 
Εντάξει όχι κάθε μέρα, 2-3 φορές την εβδομάδα τώρα που πάνε για γέννα.
Να πάρεις και υγρό ασβέστιο να έχεις σπίτι.
Θα βάλεις για δύο μέρες αφού κάνει το τρίτο αυγό και να το έχεις για παν ενδεχόμενο. Μην τρέχουμε σ/κ ψάχνοντας. 🙂
Λες να χουμε τιποτα ευχαριστα το σ/κ ;
 
Μακάρι, στο εύχομαι!
Η μικρη μαριελα τελικα φωλιασε καπου στις 10 σημερα το βραδυ δαφνη να βαλω εγω στη φωλια διοτι της αφησα πραγματα για την φωλια οπως μου είατε χαρτι δαφνη και κοκοφοινικα αλλα δεν χρησιμοποιησε τιποτα. Επισης το πριονιδι το εσπρωξε ολο σε μια πλευρα
 
Συνήθως τα παπαγαλάκια δεν χρησιμοποιούν υπόστρωμα, γεννάνε έτσι στο βαθούλωμα της φωλιάς! Καλα έκανες βέβαια που της παρειχες διαφορά, μήπως ήθελε, αλλά μονη της σου έδειξε την προτίμηση της! Γνώμη μου να μην επέμβεις άλλο, αφού δεν θέλει! Αυτή,ξέρει καλύτερα!
 
Συνυπογράφω 👍
Θα με σκασουν με την καλη εννοια ομως σημερα το πρωι που τους εβγαλα το πανι την ειχαν γεμησει. Να ρωτησω κατι; Βοηθαει και το αρσενικο αυτη την διαδικασια; Και τα δυο συνεχιζουν να βαζουν υλικα στη φωλια
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top