Γενικά Ο Ερνέστο το parrotlet μου παρουσιάζεται

Οι διηγήσεις και οι περιγραφές σου για εκείνον πάντα με συγκινούν Διονύση, ακόμα και όταν με κάνεις να γελώ, βγαίνει πραγματική τρυφερότητα, αγάπη και σεβασμός γι΄αυτόν, τον μικρό σου.. Σαΐνη!
Δεν υπάρχουν πιο τρυφερές στιγμές από αυτές της εμπιστοσύνης, όταν σου ''αφήνονται'' αυτές οι ψυχούλες...
 
Ζυγιάζομαι από θεόρατο ύψος, και με το κοφτερό μου βλεμμα καρφώνω το θήραμά μου, το άγριο και αιμοβόρο κεχρί. Είμαι έτοιμος να εφορμήσω και να το κατασπαράξω δίχως έλεος, μέσα απ' τα σύννεφα που θρονιάζω.
Εγώ, το άγριο αρπακτικό, ο Ερνέστο
View media item 20847
Όχι για να δειτε τι άντρακλας είμαι πάλεψα σκληρά με το άγριο και θανατηφόρο μούρο με τα κοφτερά δόντια και το κατανίκησα. Τι εννοείς έχω κάτι στο ράμφος;
View media item 20863
 
Αχ Διονύση, αυτές οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά! Του έχεις πατήθρα κάτω από το πιάτο!
Η τηλεόραση του λείπει και να κάτσει σταυροπόδι :D
😀 ναι για να μη κουραζει τις ποδάρες του πατώντας στο πιατάκι 😛
 
Αχ Διονύση, αυτές οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά! Του έχεις πατήθρα κάτω από το πιάτο!
Η τηλεόραση του λείπει και να κάτσει σταυροπόδι :D

ηθελα να ξερα πως πρόσεξες την πατήθρα χα χα
 
Νομίζω πρέπει να βρούμε έναν τρόπο να φτιάξουμε κάτι τέτοιο χωρίς να κάνουμε τρύπες στον τοίχο.

tinypic-no-longer-available.jpg


Εγώ έβαλα την ιδέα (έστω την κλεμμένη φωτογραφία). Για πες προτάσεις να το φτιάξουμε
 
Νομίζω πρέπει να βρούμε έναν τρόπο να φτιάξουμε κάτι τέτοιο χωρίς να κάνουμε τρύπες στον τοίχο.

tinypic-no-longer-available.jpg


Εγώ έβαλα την ιδέα (έστω την κλεμμένη φωτογραφία). Για πες προτάσεις να το φτιάξουμε
οι τρυπες ειναι ενας μυθος που υπηρχε απο τους παλαιους,τωρα ετοιμος αφροστοκος σπατουλα και καπουτ οι τρυπες, οποτε ψηφιζω τρυπα!
 
Φάγαμε το μπρόκολο και τώρα ώρα για χάδια. Χωνευτικά και απολαυστικά.
Ζηλευω ☹! Ο δικος μου ψυγειο να ανοιξει και το κλουβι αμεσως ταρακουνιεται για να κανει ματι στο τελειωμα του σεντονιου, που τον σκεπαζω! (για ποιο λογο αραγε ανοιξε το ψυγειο;👎)
Αν δε, δεν βλεπει, κατεβαινει και στο ισογειο 👎κ επι τη ευκαιρια ριχνει και μια μασσα, για να πανε καλα τα ονειρα! 🙄(Οταν τον σκεπαζω δαγκωνει τα καγκελα απο τα νευρα του👎 αφου θελει να βλεπει παντα τι γινεται:D)!
 
Ζηλευω ☹! Ο δικος μου ψυγειο να ανοιξει και το κλουβι αμεσως ταρακουνιεται για να κανει ματι στο τελειωμα του σεντονιου, που τον σκεπαζω! (για ποιο λογο αραγε ανοιξε το ψυγειο;👎)
Αν δε, δεν βλεπει, κατεβαινει και στο ισογειο 👎κ επι τη ευκαιρια ριχνει και μια μασσα, για να πανε καλα τα ονειρα! 🙄(Οταν τον σκεπαζω δαγκωνει τα καγκελα απο τα νευρα του👎 αφου θελει να βλεπει παντα τι γινεται:D)!
😀 με το ψυγείο ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο. Οπου και να ειναι αν ακουσει ψυγείο φτερουγίζει πανω σε οποιον το ανοίγει και τσεκάρει τι βγαίνει από μέσα.
Οπότε και το μπρόκολό του με ιδρώτα και αγωνία το πλένουμε αφού δε θέλει να περιμένει:D
Αλλά μετά το χαδάκι, χαδάκι.
 
:DΟι δοκιμές να γίνονται πάντα με μέτρο μικρέ Τσε 😉... Ελάχιστη λεβάντα κάνει καλό και στα νευράκια! 😛
Για τα νευράκια των Μαριονιών το "ελάχιστο" είναι κανα δίκιλο τη μέρα :D
 
:DΊδιοι στο χρώμα! Το ραμφάκι του μπροκολοφρουρού μεγάλωσε, ή είναι ιδέα μου Διονύση;:)
Ερχεται η ώρα του για την επισκεψη στη Δρ. Γκρει Σισυ και θα τον ομορφύνουμε περισσότερο (αν ειναι δυνατόν δηλαδή) 😛
 
Back
Top