Γενικά Ο Ερνέστο το parrotlet μου παρουσιάζεται

Και ένα βίντεο της αυτού εξοχότητος κατά την βόλτα της στο μπαλκόνι.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Διονυση ειναι ΤΕΛΕΙΟΟΟΣΣΣΣΣ♡♡♡!
Ποσο σας ζηλευω! Με την καλη εννοια εεε!
Χχμμμ μηπως τελικα δεν επρεπε να παρω Budgie;?
 
Διονυση ειναι ΤΕΛΕΙΟΟΟΣΣΣΣΣ♡♡♡!
Ποσο σας ζηλευω! Με την καλη εννοια εεε!
Χχμμμ μηπως τελικα δεν επρεπε να παρω Budgie;?
Kαι το μπατζάκι σου θα είναι τέλειο επίσης. Με τον καιρό δένονται τόσο μαζί μας που μας ανταποδίδουν χίλιες φορές όσα τους δίνουμε. Περίμενε και θα δεις (φυσικά ο Ερνέστο είναι ένας σταρ πως να το κανουμε :D)
 
Μπααα και τα 2 ειναι τελειως διαφορετικοι χαρακτηρες στο μονο που συμφωνουν ειναι οτι δε θελουν πολλα πολλα!

(φυσικά ο Ερνέστο είναι ένας σταρ πως να το κανουμε :D)

Δεν υπαρχει αμφιβολια περι τουτου!
 
Η μικρή μας πρασινάδα βγηκε βόλτα στη λιακάδα
και κουνιέται και λυγιέται είναι όμορφος καυχιέται

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
... Θέλω να σε ρωτήσω
Το ότι πείραξε-κούνησε το παιχνίδι του (φτιάχνοντας το πτέρωμα του), είναι κάτι που συνηθίζει να το κάνει;:D
Όχι δεν το κανει πολύ συχνά. Ήταν καποτε το αγαπημένο του παιγνίδι και το "βασάνιζε" συχνά αλλά το έχει ψιλοβαρεθεί πια. Αν και τον τελευταίο καιρό άλλαξε θέση ύπνου και κοιμάται κοντά του. Γιατί; :)
 
Όχι δεν το κανει πολύ συχνά... Γιατί; :)
Ήθελα να διαπιστώσω αν είναι ίδιον των...😛μαριονίων την ώρα που χτενίζονται, να παίζουν και με κάτι που κουνιέται-αιωρείται, δες
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Χά😀 τελειος ο άρχοντας. Οχι απαραίτητα με κατι που αιωρείται.Φτιαχνεται, τραβαει μια στο καπάκι του, τραβαει μια σε οτι γενικα βρει κοντά του αλλα όχι πάντα αιωρούμενο. Τώρα που μου το είπες το παρατηρησα κι εγώ οτι το κανει, αν δε το ελεγες δεν θα το συνδύαζα :D
Κοίτα να δεις πόσα έχουνε να μας μάθουνε ακόμα οι σταλίτσες.
 
Από τις πρώτες μας διακοπές με τον Ερνέστο, η φωτογραφία που ξεδιαλύνει το μυστήριο της ανάδειξής του σε έναν απ' τους κορυφαίους σταρ των φιλμ-νουαρ του χόλιγουντ. Μοιραίος και σκληρός αγναντεύει τα πέλαγα.
View media item 20923
 
Λοιπόν ξυπνήστε. Ξημέρωσε είπαμε. Ε, θα με αναγκάσετε να έρθω στο κρεβάτι να σας σηκώσω. Ορίστε ήρθα. Ααα, ωραία ζεστά ειναι εδώ, ας αραξω.
full
 
πολύ καλή η παρουσίαση του Ερνέστο! Να τον χαίρεσαι!
να έχετε πάντα όμορφη καθημερινότητα και πολλές πολλές χαρούμενες στιγμές!
μου αρέσει ο τρόπος που τον φροντίζεις
και η αγάπη που του δίνεις και σου δίνει, αυτό το τόσο δα μικρούλι,υπέροχο, ατίθασο πλασματάκι!
 
Σήμερα επισκευτήκαμε το Pet Stop στην Κηφισίας και "χαζέψαμε" λίγο τα είδη των πουλιών που έχει. Καλές πρώτες εντυπώσεις, πεντακάθαρο με εξυπηρετικότατα τα παιδια.
Τελικά φύγαμε με κεχρί σε τσαμπί, παιγνίδι (ακολουθεί φωτογραφία) για διαλυση και σουπιοκόκκαλα και με αρκετες "υποσημειώσεις" για να το επισκευτούμε ξανά. Κυρίως για κάποιες "εξωτερικές" ταίστρες πουλιών που δείχνουν οτι θα γίνουν τέλειοι παιγνιδότοποι και κουρνιάστρες για τον μικρο.
View media item 20928
 
Με γεια το καινουργιο σας παιχνιδι! Πως του φανηκε;
Αυτη τη στιγμή μας μαλώνει που λείπαμε 😛 (κλάμα απο τα γελια ειναι αυτες οι φασεις αλλά... Οντως αυτο κανει)
Μολις "το δει" και ασχοληθει θα σας ανεβασουμε φωτος (πριν και μετα κτλ) :D
 
Back
Top