Γενικά Ο Ερνέστο το parrotlet μου παρουσιάζεται

Και εμεις τιποτα;😱
Ετσι και κανω πως πιανω καμερα ή πως "φεύγω" ή δεν ακουω αλι και τρισαλι τσιρίζει και τον ακουει το συμπαν. Δεν μπορεις να το καταλαβεις αν δε το ζεις δυο ανθρωποι μπροστα σε μια πρασινη σταλιτσα που πηγαινοέρχεται απ' τον εναν στον αλλον φουσκωμενος και τσιρίζοντας μεχρι να ξεθυμανει (κανα πενταλεπτο). Πολύ γελιο, σκεψου το βιντεο με τη μπυρα και στη θεση της εμενα και την κοπελια. Αλλα ετσι και αναψω καμερα εξαφανιζεται στο κλουβι του τσιριζοντας και επιστρεφει για να μας κοψει μια μεγαλειωδη δαγκωνια. Μονο που το γραφω γελαω...
 
Ετσι και κανω πως πιανω καμερα ή πως "φεύγω" ή δεν ακουω αλι και τρισαλι τσιρίζει και τον ακουει το συμπαν. Δεν μπορεις να το καταλαβεις αν δε το ζεις δυο ανθρωποι μπροστα σε μια πρασινη σταλιτσα που πηγαινοέρχεται απ' τον εναν στον αλλον φουσκωμενος και τσιρίζοντας μεχρι να ξεθυμανει (κανα πενταλεπτο). Πολύ γελιο, σκεψου το βιντεο με τη μπυρα και στη θεση της εμενα και την κοπελια. Αλλα ετσι και αναψω καμερα εξαφανιζεται στο κλουβι του τσιριζοντας και επιστρεφει για να μας κοψει μια μεγαλειωδη δαγκωνια. Μονο που το γραφω γελαω...
:D... Πως σας καταλαβαίνω! 🙄στο τσακ αρπάζονται αυτά τα μικρά (όταν δηλ είναι ο τύπος τους τέτοιος, γιατί πχ ο Κάρλο ήταν πολύ ήρεμο πουλάκι, ποτέ δεν είχε παρόμοιες εξάρσεις, κάτι τέτοια είναι και του Μάριου τα ''χαρίσματα'' )
 
Σίσσυ "βλέπω" τον Ερνέστο να τσιρίζει και να βρίζει όπως ο Μαριος,όταν τον ξετρύπωσες κάτω από το χαρτί του κλουβιού του και "έχω πέσει κάτω από το γέλιο " που λέει και η Βάσια 😛
 
Σίσσυ "βλέπω" τον Ερνέστο να τσιρίζει και να βρίζει όπως ο Μαριος,όταν τον ξετρύπωσες κάτω από το χαρτί του κλουβιού του και "έχω πέσει κάτω από το γέλιο " που λέει και η Βάσια 😛
Είναι της ιδίας κατηγορίας χαρακτήρες αυτοί οι δυο🙄... Πρέπει να ρωτήσουμε τον Νίκο για το αν υπάρχει συγγένεια μεταξύ τους Διονύση😛
 
Εκεί στα ψηλά βουνά των Άνδεων, στις πιο απροσιτες βουνοκορφές, το τεράστιο και ανίκητο θηρίο, ο Κόνδορας Parrotlet Miastalitsus Kloounakious κρέμεται απ'τα απόγκρεμνα βράχια, σχεδον στο ύψος των συννεφων και "κλειδώνει" το θήραμά του, ένα ανήμερο τσαμπί κεχρί πάνω στο οποίο θα πετάξει σύντομα για να το αρπάξει με γα γαμψά του νύχια
View media item 20947
 
Εκεί στα ψηλά βουνά των Άνδεων, στις πιο απροσιτες βουνοκορφές, το τεράστιο και ανίκητο θηρίο, ο Κόνδορας Parrotlet Miastalitsus Kloounakious κρέμεται απ'τα απόγκρεμνα βράχια, σχεδον στο ύψος των συννεφων και "κλειδώνει" το θήραμά του, ένα ανήμερο τσαμπί κεχρί πάνω στο οποίο θα πετάξει σύντομα για να το αρπάξει με γα γαμψά του νύχια...
όρμα Ερνέστο, αυτό το ανήμερο τσαμπί κεχρί, πρέπει να τιμωρηθεί για την... Νοστιμιά του.😀
Εσείς οι δυο έχετε ταλέντο, θα γράφατε και θα σκηνοθετούσατε υπέροχα! Ο ;)ένας (Διονύσης) θα έκοβε και η 😉άλλη (Σούλα) θα έραβε!:D.Ιδέα! 😛Φτιάξτε σενάριο και ρόλους αναλόγως με το πουλί (του οποίου ο ιδιοκτήτης θέλει να συμμετέχει) και το (φωτο) πουλοσίριαλ σας θα 😛θριαμβεύσει!👍
 
Το ανήμερο θηρίο, προστατεύει το ανυπεράσπιστο καπάκι απ' τους οχτρούς. Μυριάδες τα πτώματα των αντιπάλων που το πλησίασαν, επάνω στον ψηλό λόφο που ο ιππότης-Πάροτλετ κυριαρχεί
View media item 20954
Η ώρα της σιέστας είναι ιερή
πάνω στη μαξιλάρα μου την έξτρα μαλακή
μα αμα τη διακόψω θα είναι για λιγάκι
ίσα ίσα για να πάρω κι εγώ ενα χαδάκι

View media item 20955
 
Back
Top