Γενικά Ο Ερνέστο το parrotlet μου παρουσιάζεται

Μετά το καπάκι το πιο ιερό αντικείμενο στο σπίτι είναι το μπουκάλι που βλέπετε στον καναπέ. Μπορείς να του πειράξεις το κλουβί, το φαγητό, τα παιγνίδια, τα πόδια (!), μπορείς να του κάνεις ότι θες αλλά αν κινηθείς έστω προς το καπάκι ή το μπουκάλι, ο S.E. (Super Ernesto) ντύνεται την αναπουπουλιασμένη φόρμα του ήρωα και ορμάει να σώσει τα τοτέμ του.

WP_20180511_002.webp
 
Η αντίδραση του Ερνέστο (με τη μορφη διαλόγου) στην είσοδο της Tamu στο σπίτι

-Μπάτλερ να σου πω κάτι;
-Μάλιστα κύριε Ερνέστο
-Μου φαίνεται ακούω γυναικεία φωνή απ' το μέσα δωμάτιο
-Ιδέα σας θα είναι κύριε
-Μη με κοροϊδεύεις μπατλερ θα σε τσακίσω.
- Ε, ναι φέραμε μια κοπελίτσα. Θα τη γνωρίσετε σε λίγο καιρό
-Πφφφ... Θα τη γνωρίσω όταν θέλω εγώ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙΙΙΙΙ;
 
Το παιζει σκληρο το αγορι! Αλλα... στο τελος μεχρι μουστακι θα τον βαλει να ξυρισει! 😛
Aααακριβώς! Και της φαίνεται οτι ειναι καταφερτζού σε πληροφορώ.
 
Η ρουτίνα μας δεν διαταρασσεται σε μεγαλο βαθμο. Ασε που ο Ερνέστο έχει δείξει ότι είναι εκτος απο ευγενικός και καλός ένας πραγματικός τζέντλεμαν.
(Τώρα όταν δει ποιος τρώει το έξτρα μπρόκολό του θα δούμε τι θα προκύψει)

WP_20180318_003.webp
 
Δε λείπουμε απλα εγω και ο Ερνι βλεπουμε... μουντιαλ 😛
Πλεον γνωριστήκαμε με την κοπελιτσα και εκ του σύνεγγυς και απο σήμερα ξεκινάει το... Πανηγύρι για να δουμε πως θα τα πανε :)
 
Ας μαζέψουμε κανένα σκουπίδι μη γκρινιάζει πάλι η Ταμου...

full
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Τα νέα του άρχοντα.
Ο μικρός μας πρόσφατα είχε ενα ελκάκι στο πόδι (θεραπεύτηκε μόνο του) αλλά καλού κακού μας έδωσε η γιατρός μια κρεμούλα να του τη βάλουμε για λίγες μέρες. Είναι ο ίδιος τζαναμπέτης και τώρα που καλυτέρεψε ο καιρός και φωνακλάς που ήταν πάντα. Επιτέλους καλοκαιρία για να βγει να παρει το μπάνιο του στο μπαλκόνι που το λατρεύει (και χωρίς την ενοχλητική αυτή ψειρίτσα που τον χτενίζει, ξέρετε ποια λέμε).

Ο Ερνέστο σας στέλνει χαιρετισμούς.
 
Back
Top