Γενικά Ο Λινκ και η Ίνα

seemsfunny

PB Member
Εγγραφή
13 Σεπ 2017
Μηνύματα
1.113
Πόλη
Ιωάννινα
Ο Λίνκ και η Ίνα παίζουν κυνηγητό

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Άτιμα τα θηλυκά βρε παιδί μου 😅
Το βίντεο θα μπορούσε να τιτλοφορηθεί Ήρθαν τ' άγρια να διώξουν τα ήμερα!

Ισχύει! Με ρώτησε η ζιζι σε άλλο ποστ αν τον τρέχει και δεν της απάντησα αλλά βλέπω να τον έχει σούζα. Μέχρι και πούπουλα θα τον βάλει να αλλάξει χα χα
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Σύντομα βλέπω τον Λίνκ να μένει άστεγος... Τώρα ταιριάζει το ήρθαν τα άγρια να διώξουν τα ήμερα.
[automerge]1567955673[/automerge]

[automerge]1567956015[/automerge]
Ας το δούμε όμως λίγο διαφορετικά το θέμα. Σήμερα η Ίνα έπαιζε με ένα κομμάτι χαρτί και ο Λινκ την κυνηγούσε να της το πάρει. Σε κάθε προσπάθεια περισσότερο έπαιζαν παρά νευρίαζαν ώστε να τσακωθούν. Αυτό έγινε το πρωί και τώρα το απόγευμα που τα έβγαλα έξω, κάποια στιγμή η Ίνα μπήκε στο κλουβί του Λινκ για να παίξει με το παιχνίδι που κρέμεται. Μόλις ο Λινκ άκουσε τον ήχο, πήγε κι αυτός αμέσως μέσα. Την πλησίασε όμως αργά και κάποια στιγμή παίζανε και οι δύο μαζί. Έκατσαν μέσα με ανοιχτή την πόρτα για πάνω από 20 λεπτά αλλά ήταν απασχολημένα.

Όταν όμως είναι ο καθένας στο κλουβί του, επειδή εφάπτεται κάθε τόσο τσακώνονται. Εσείς τι γνώμη έχετε για την μελλοντική τους πορεία;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Όταν όμως είναι ο καθένας στο κλουβί του, επειδή εφάπτεται κάθε τόσο τσακώνονται. Εσείς τι γνώμη έχετε για την μελλοντική τους πορεία;
Νομίζω ότι είναι (είστε) ήδη σε πολύ καλό δρόμο. Αυτό υπό την έννοια ότι θα έχουν παρέα ο ένας τον άλλον. Παρόλα αυτά από ό,τι υποθέτω, η Ίνα είναι μικρούλα ηλικιακά ακόμα και έχει να περάσει από διάφορες φάσεις ανάπτυξης, επομένως πιθανά σκαμπανεβάσματα θα έχει αυτή η σχέση για 2 χρονάκια ίσως.
Εσύ τι προσδοκίες έχεις από τη μελλοντική τους πορεία; Να θεωρήσω ότι θα ήθελες απογόνους;
 
Να σου πω την αλήθεια περισσότερο θέλω να έχει παρέα ο Λίνκ. Όπως πάνε τα πράγματα δεν θα είχα πρόβλημα για απογόνους ( για να τους κρατήσω) αλλά αν μετακομίσω ίσως να υπάρχει θέμα. Ήδη ότι σπίτια κοιτάζω τα απορρίπτω γιατί δεν υπάρχει σαλόνι για τον Λίνκ και την Ίνα. Οπότε αν βρω ένα σπίτι το οποίο θα με καλύπτει και για απογόνους δεν θα τους το στερήσω. Σίγουρα θα δώσω και κάποια άλλα θέλω και να κρατήσω.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Τα πράγματα πηγαίνουν αρκετά καλά μεταξύ τους. Το φασολάκι το είδανε σαν παιχνίδι αλλά το φιστίκι η Ίνα δεν το μοιράζεται με τίποτα. Επίσης σήμερα το μεσημέρι ήταν η πρώτη φορά όπου κάνανε παρέα αντί ο ένας να διώχνει τον άλλο όταν βρίσκει κάποια ασχολία. Αρκετές φορές έχουν μπει και τα δύο στο κλουβί του Λινκ για να παίξουν με ένα παιχνίδι που έχει ο Λινκ και σήμερα για πρώτη φορά τους έκλεισα την πόρτα ώστε να δω πως θα αντιδράσουν. Αφού για 4 ώρες δεν υπήρξε καμία φασαρία, σκέφτηκα να τα αφήσω μαζί. Και ο Λινκ και η Ίνα φάγανε από λίγο και ο καθένας έπιασε την μεριά του. Το μόνο κακό είναι πως όσο κοιμόταν σε ξεχωριστά κλουβιά είχαν κόψει την κακιά συνήθεια να προσπαθούν να φτάσουν στην κορυφή του κλουβιού τους ενώ τώρα είναι και τα δύο είναι στην κορυφή του κλουβιού όσο πιο πάνω γίνεται στις γωνίες.

Να τα αφήσω έτσι ή να βάλω την Ίνα στο κλουβί της;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Άγγελε κρίνε εσύ την επόμενη κίνησή σου με βάση το πως βλέπεις τα πράγματα μεταξύ τους. Βάλε αν θέλεις 2 πατήθρες ψηλά στις γωνίες ώστε να έχουν και οι 2 ψηλές και ίσες θέσεις και βλέπεις πως θα πάει το πράγμα. Άφηνε τα μαζί μέχρι την ώρα του ύπνου να δεις που και πως θα κουρνιάσουν κι αναλόγως κρίνεις.
 
Τα έχω ακόμη μαζί. Ο καθένας στην γωνία του ψηλά αλλά θα κάνω μια διαμόρφωση ώστε να έχουν πατήθρες για τον ύπνο τους. Δεν ακούστηκε η παραμικρή φασαρία. Αύριο που θα φύγω για δουλειά σκέφτομαι να τα βάλω σε χωριστά κλουβιά γιατί φεύγω στις 8:30 και επιστρέφω στις 7-8 το βράδυ. Από όταν άρχισε να νυχτώνει μαζεύτηκαν στις γωνιές τους για να προετοιμαστούν για τον ύπνο τους. από της 5 όμως μέχρι της 8:30 ήταν λίγο ανήσυχα αλλά μου φάνηκαν όλα νορμάλ. Ούτε εχθρικές κινήσεις ούτε φωνούλες.
 
Τελικά ο Λίνκ και η Ίνα ζούνε μαζί αρμονικά. Μόνο όταν κάποιος από τους δύο όταν βρεί φιστίκι στην τροφή του τότε το άλλο ζηλεύει και τρέχει κατά πάνω του. Μέχρι στιγμής όμως ούτε ένα τσίμπημα μεταξύ τους κι ας μένουν τρείς μέρες στο ίδιο κλουβί. Βέβαια τσιμπάνε εμένα για να ασχοληθώ μαζί τους όσο είναι ελεύθερα αλλά δεν με πειράζει.
 
Back
Top