Γενικά Ο Μάικλ και τα καμώματά του

Εγω οταν το πήρα δεν το πα σε κανεναν επειδη το χα μεγαλο αποθυμένο, απλα το παρουσίασα. Δεν θα ξεχασω ενα βραδυ που ημουν στη δουλεια κ πηρα τηλ την μαμα και αρχισα να της λεω για τον παπαγαλο κ λεει: Και γτ τον πηρες; και γτ δεν ρωτησες εγω ειπα πως μετα τον Αλεκο δεν θελω κανενα ζωο και να βρεις να τον πουλησεις κλπ
Χθες και σήμερα: Αχ ηταν πολυ καλο αγόρι με νανουρισε και μετα καθοταν ησυχος. αντε καλημερα τι κανεις θες φρυγανια τι θες πες μου...
 
Υπέροχος ο Μαικλ! Και υπερδραστήριος! Απο ποια ηλικία τον εχεις;ηταν πάντα έτσι εξερευνητικος και παιχνιδιάρης; Πως κατάφερες να δεθειτε τόσο πολύ;
Σε βομβάρδισα με ερωτήσεις αλλά είμαι νέα μαμά σε δυο μπατζι και προσπαθώ να κατανοήσω τη φύση τους.
 
Υπέροχος ο Μαικλ! Και υπερδραστήριος! Απο ποια ηλικία τον εχεις;ηταν πάντα έτσι εξερευνητικος και παιχνιδιάρης; Πως κατάφερες να δεθειτε τόσο πολύ;
Σε βομβάρδισα με ερωτήσεις αλλά είμαι νέα μαμά σε δυο μπατζι και προσπαθώ να κατανοήσω τη φύση τους.
Ευχαριστώ. τον έχω απο 4-5 μηνών οπως και εσυ το πηρα απο πετ σοπ. Γενικά η αρχη μας ηταν ασχημη το κλουβι δεν ηταν καλο εβγαινε μονος του τον κυνηγαγα με την πετσετα να τον βαλω μεσα. Μεχρι που οσο ηταν εξω σταματησα να του δίνω σημασια, μετα βρηκα λιχουδια και αρχισε να ερχεται κοντα μου και το Πασχα δηλαδη μετα απο 5-6 μήνες ενιωσα οτι υπάρχει δέσιμο! Ειμασταν στο πατρικό με αλλο ξένο κλουβί και επειδη ηταν ξένο οταν φοβόταν απο τα γκαπα γκουπα ερχοταν και καθόταν πανω μου.
Περίεργος υπερδραστηριος ήταν απο παντα, αλλα ποτέ δεν κατεβαινε στα χαμηλα και ετσι ειχα ησυχο το μυαλο μου και τον ειχα να αλλονιζει. Μιλάει και παρα πολύ και παπαγαλίστικα και ανθρωπινα, σε αυτο πιστευω πως φταινε πανω απο ολα τα τραγουδια. Απο την στιγμη που τον πηρα ειχα το λαπτοπ και μουσικη (φυσικα του μιλαγα και εγω για να μάθει να λεει κουβέντες. Α και χαδια δεν δεχεται, ενα φιλακι και αυτο με μεγαλο κινδυνο να σου αρπάξει την μύτη για τα καλα😛
Τωρα εσύ που έχεις δυο δεν ξέρω κατα πόσο είναι εθικτό αυτό. Εμενα ολοι μου ελεγαν πως χρειαζεται παρεα, εγώ ειχα όμως στον μυαλό μου να γίνει οπως είναι τώρα σαν το παπαγαλακι που ειχα 18 χρονια πριν.
Εχω δει βέβαια και ζευγαρακι να ναι ετσι ελευθερα και να ανοιγουν κανονικη συζητηση στην γλωσσα του ανθρωπου (ημουν 6-7 χρονων τοτε κατα ποσο μιλαγαν καθαρα δεν ξερω παντως θυμαμαι μου χε κανει μεγαλη εντυπωση)
 
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.σιγουρα πρέπει να δώσω πολύ χρόνο στα μικρά μου.χρονο και ερεθίσματα. Αυτο το έχω πάντα κατά νου. Ακομα και όταν λείπω στη δουλειά τους αφήνω φως και ραδιόφωνο στο σπίτι γιατί φεύγω 6 το πρωί κ γυρίζω 4. Οταν γυρίζω πριν καν φάμε με τον άντρα μου πάω τα βγάζω έξω (λίγο δύσκολα κάποιες φορές ) και παίρνω τροφή στο χέρι και τα ταΐζω. Τους μιλάω και καθαρίζω το κλουβί καθημερινά. Νομιζω σε λίγους μήνες θα είμαστε μακραν πιο δεμένοι.σημασια έχει ότι ήρθαν στη ζωή μας. Εμεις ως μπατζογονεις θα κάνουμε ότι μπορούμε το πετ σοπ να αποτελέσει παρελθόν για τον μεγάλο και η μικρή να νιώσει κομμάτι μιας νέας οικογένειας.
 
😀 και μαντης ο αρχηγος; Να δοκιμασεις και τα νουμερα του τζοκερ! 😛
Το εχω στο προγραμμα 😉. Μολις μαθευτηκε. Η μια καθηγητρια τον αγοραζει οσο οσο λεει. Η αλλη θελει να τον γυρισει σε ολα τα νησια για να κουτσουλησει τον μελλοντικο γαμπρο😛
(υλη αρχαιων πανελληνιες ηταν αυτο)
 
Μπορει να χαθηκαμε αλλα σας παρακολουθουμε στενα 😛 Μια χαρη θελω, για να μην ανοιξω καινουριο θεμα μπορει καποιος να μου παραθεσει το ποστ που ειχε κανει ενα παιδι που ελεγε πως μετεφερε τα κατοικιδια του (μεσα σε αυτα και μπαντζι) στην Αγγλια;
 
Ευχαριστω για το ψαξιμο, αλλα οχι. ηταν ενα παιδι που εκανε ποστ για το ενα μπαντζι που ηταν αρρωστο και νομιζω πεθανε τελικα και πως ειχε παει η συζητηση στο ιδιο θεμα ή εκανε αλλο οπως ελεγε λεπτομερως πως μετεφερε τα σκυλια και τα μπαντζι του στην Αγγλία. Που θα παει θα το βρω!
 
Back
Top