Ασθένειες Το αρσενικό μου ζεμπράκι μάλλον έσπασε το πόδι του

Ναι αλλα δεν εχω αλλο κλουβι
Μόνο και μόνο αυτό Ηλία δείχνει πόσο επιπόλαιος είσαι και πως δεν καταλαβαίνεις τι θα πει "παίρνω ένα ζωάκι". Δεν γίνεται να έχεις τόσα πουλάκια και να έχεις μόνο 2 κλουβιά... Πάντα θα πρέπει να έχουμε 1 (για να μην πω 2) νοσοκομειακό κλουβί, στο οποίο θα βάζουμε το πουλάκι που ξαφνικά αρρώστησε ή έδειξε κάποιο σύμπτωμα. Για άλλη μια φορά παίζεις με τα ζώα που έχεις και αυτά υποφέρουν... Κρίμα πολύ κρίμα... Και να πω πως δεν σε βοηθάμε... Πως δεν στα λέμε...

Εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρει το δύστυχο και να γίνει καλά... Τώρα πως θα γίνει αυτό δε ξέρω... Απλά το εύχομαι!
 
Εγώ μετά λύπης μου θα πω, πως πήρα άλλη μια απογοήτευση από τον Ηλία. Προσπάθησα, βρήκα όσες οδηγίες μπορούσα, τον πίεσα να ρωτήσει την Πωλίνα αν μπορεί και ξέρει να του συστήσει δοσολογία για κάποιο αντιφλεγμονώδες για το βάρος αυτών των πουλιών, του έστειλα μηνύματα και από το σημείο που αρχίσαμε να γινόμαστε συγκεκριμένοι, με έγραψε στα παλιά του τα παπούτσια, ούτε στο μήνυμα απάντησε, ούτε στο θέμα ενημέρωσε.
Τι συμβαίνει δεν ξέρω, το πουλί φταίει; Το παιδί φταίει; η πρόθυμη "βλακεία" μας φταίει; Πάντως αυτό ξεπερνάει τα όρια του εθελοντισμού και είναι φάρσα.
 
Εγώ μετά λύπης μου θα πω, πως πήρα άλλη μια απογοήτευση από τον Ηλία.
Πάντως αυτό ξεπερνάει τα όρια του εθελοντισμού και είναι φάρσα.
Αλλά εσύ συνεχίζεις και νοιάζεσαι και ενδιαφέρεσαι παρόλο που μας έχει αποδείξει πολλές φορές πως μας κοροιδεύει και μας απογοητεύει.. Εκεί είναι το μεγαλείο σου Μαρία μου!

με έγραψε στα παλιά του τα παπούτσια, ούτε στο μήνυμα απάντησε, ούτε στο θέμα ενημέρωσε.
Εδώ του είπα να μου δώσει τα πουλάκια του να τα φροντίσω για μερικές μέρες εγώ και με έγραψε... Τι να πεις..
 
Τι συμβαίνει δεν ξέρω, το πουλί φταίει; Το παιδί φταίει; η πρόθυμη "βλακεία" μας φταίει; Πάντως αυτό ξεπερνάει τα όρια του εθελοντισμού και είναι φάρσα.
Μέσα απο αυτήν την φάρσα μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι όμως απο τον κόπο σου.
Σε ευχαριστούμε Μαρία!
Χυλόπιτα απ'το τεκνό; 😛
 
Δεν απατησα γιατι ηταν να παμε θαλασσα τοτε ξαι εχω 4 κλουβια αλλα πηρα μονο τα 2. Το πουλακι ειναι καλυτερα δεν φουσκονει ομως το μαζεβει το ποδι του. Τι να κανω που ειναι καλυτερα να το ππαω ιατρο ναι η οχι.
 
Τα βλεπετε ολα αυτα... Ομως... Δεν σχολιαζει ξανα ενα θεμα. Ανοιγει μετα απο καιρο αλλο και συνεχιζετε να ασχολειστε. Αρα γιατι να σταματησει να το κανει οταν υπαρχουν ατομα που το ανεχονται;(επειδη ειναι καλοι και θελουν να βοηθησουν).

Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου οι ιστοριες του να ειναι φανταστικες και να μην τραβανε αυτες οι ψυχες ολα αυτα.
Ηλια. Για να σε παρουν οι αλλοι στα σοβαρα και να σε σεβονται πρεπει πρωτα εσυ να το κανεις. Οχι πως θα δωσεις σημασια σε αυτα που λεμε..
 
Ακόμη και μια στις χίλιες να υπάρχει πραγματική ανάγκη... εμείς θα βοηθάμε.
Για τα υπόλοιπα... η ζωή θα τιμωρήσει...
Θυμάστε το παραμύθι με το βοσκό και το λύκο;
 
Λοιπον σταματαγα να απαντω γιατι δεν μ αρεσε ο τροπος σας συγνωμμη το λεω αυτο. Νομιζω ομως οτι φυγαμε απο το θεμα. Και οκ θα το παω ιατρο.

Οποτε να του αλλξω κλουβι; Νομιζω οτι εχει ο γοιτονας αλιος θα παρω.
 
Λοιπον σταματαγα να απαντω γιατι δεν μ αρεσε ο τροπος σας συγνωμμη το λεω αυτο.
του έστειλα μηνύματα και από το σημείο που αρχίσαμε να γινόμαστε συγκεκριμένοι, με έγραψε στα παλιά του τα παπούτσια, ούτε στο μήνυμα απάντησε, ούτε στο θέμα ενημέρωσε.
Αποκλείεται να μην σου άρεσε και ο τρόπος της Μαρίας... Είναι πάντα ευγενική και πάντα εκεί να σε βοηθήσει.. Οπότε ναι σε εμάς δεν απάντησες δεν σου άρεσε ο τρόπος μας αλλά στη Μαρία; Ό,τι και να πεις δεν δικαιολογήσε Ηλία...
 
Τι θα πει σταματησες να απαντας στις ερωτήσεις των παιδιών;
Εμ δεν φτάνει που προσπαθούνε να σε βοηθήσουν αυτό είναι και το ευχαριστώ σου; Αφου δεν κάνεις αυτά που σου λένε τότε γιατί ζητάς βοήθεια;
 
Στην Μαρια γιατι πηγενα θαλασσα και μετα δεν με αφηνε η μανα μ να παρω το κιν. Αν δεν με πιστευεται δεν πηραζει ετσι αλιος εγω φταιω για ολαα απο οτι καταλαβα.
 
Λοιπον σταματαγα να απαντω γιατι δεν μ αρεσε ο τροπος σας συγνωμμη το λεω αυτο
Για εμένα το λες αυτό; Δεν το φαντάζομαι. Αν το λες για μένα πάντως, θα ζητήσω μετά λύπης μου, να ανοίξουν τα μηνύματα που ανταλλάξαμε, γιατί δεν το δέχομαι αυτό.
 
Τι θα πει σταματησες να απαντας στις ερωτήσεις των παιδιών;
Εμ δεν φτάνει που προσπαθούνε να σε βοηθήσουν αυτό είναι και το ευχαριστώ σου; Αφου δεν κάνεις αυτά που σου λένε τότε γιατί ζητάς βοήθεια;
Σταματησα γιατι σταματησαν τις συμβουλες και αρχησαν να με σχολιαζουν.
 
Στην Μαρια γιατι πηγενα θαλασσα και μετα δεν με αφηνε η μανα μ να παρω το κιν. Αν δεν με πιστευεται δεν πηραζει ετσι αλιος εγω φταιω για ολαα απο οτι καταλαβα.
Να πας το πουλάκι στον γιατρό.
 
Για εμένα το λες αυτό; Δεν το φαντάζομαι. Αν το λες για μένα πάντως, θα ζητήσω μετά λύπης μου, να ανοίξουν τα μηνύματα που ανταλλάξαμε, γιατί δεν το δέχομαι αυτό.
Οχι Μαρια αλλα για αλους που αρχησουν σε καθε μυνημα μ να σχολιαζουν εμενα με το παραμικρο λαθος και αυτο δεν με βοηθαει απο οτι καταλαβαινεις.
 
Στην Μαρια γιατι πηγενα θαλασσα και μετα δεν με αφηνε η μανα μ να παρω το κιν. Αν δεν με πιστευεται δεν πηραζει ετσι αλιος εγω φταιω για ολαα απο οτι καταλαβα.
Το κινητο σου εχει wifi.. και δεν εχει camera να βγαλεις φωτογραφια για να βαλεις να δουμε τα πουλια; οι συζητησεις θα ηταν πιο μικρες και πιο αμεσες.

Υπαρχουν ανθρωποι Ηλια που δεν εχουν χρονο και ομως μπενουν στο φορουμ και ειναι ετοιμοι να βοηθησουν σε οτι χρειαστει. Δεν τους πληρωνει κανενας. Αγαπανε τα ζωα. Τα νοιαζονται. Αν δεν μπορεις να καταλαβεις αυτο τοτε λυπαμαι. Λυπαμαι που αντι να σεβομαστε τους ανθρωπους που βοηθανε χωρις να περιμενουν ανταμοιβη προτιμαμε να παιζουμε με την υπομονη τους.
 
Εγώ βλέπω πιο πριν το όνομά μου.
Δεν μου κάνει τίποτα πλέον εντύπωση, όμως καλού κακού έκανα αναφορά στην συνομιλία μας να την διαβάσει ο Σταύρος, να δούμε τι άσχημο τρόπο χρησιμοποίησα απέναντί σου.
Ούτε λυπάμαι δεν θα πω.
Πέραν τούτου ουδέν.
 
να την διαβάσει ο Σταύρος, να δούμε τι άσχημο τρόπο χρησιμοποίησα απέναντί σου.
Ούτε λυπάμαι δεν θα πω.
Πέραν τούτου ουδέν.

Μπορει να διαβαζει τις συνομιλιες μας ο Σταυρος; Τς τς.. Κουτσομπολης. Ουτε γκομενακι δεν μπορουμε να βρουμε εδω μεσα. Εχει ενα ματακια.
 
Back
Top