Ασθένειες Το αρσενικό μου ζεμπράκι μάλλον έσπασε το πόδι του

Λοιπον σημερα ειναι χαλια. Καθετε φουσκομενο και μαζεβι ολη τη ωρα το ποδι του και εχει μισοκλιστα ματια τι να κανω να παρω τηλ τον ιατρο;👎
 
τι να κανω να παρω τηλ τον ιατρο;👎
Φυσικά, επειγόντως. Χρειάζεται αντιβίωση το πουλί, παυσίπονο και να μπει το πόδι του στην θέση του. Και πως τώρα που θα έχει πρηστεί.
 
Είναι πολύ μικρά πουλάκια Ηλία μου, ποιος θα σου δώσει δοσολογία; Δεν έχεις το τηλέφωνο της Πωλίνας; Ενόχλησέ την δεν είναι αργά ακόμα, αφού είναι ζήτημα σοβαρό.
 
Οκ θα δω για την πωλινα.

Τωρα το ξαναειδα εχει ανοιχτα ματια αλα το ποδι του γλιστραει και ειναι λες και τα δαχτυλα δεν κουνιουνται καθολου.
 
Ηλία κατ' αρχήν πετάει; Να το έβαζες σε κάποιο κουτί να κάθεται κάτω να μην κουράζεται;
 
Νερό οπωσδήποτε και φαγητό και κάτω χαρτιά να μην γλιστράει. Έχεις ροκανίδι ή κάτι τέτοιο;
 
Το πουλάκι χρειάζεται επειγόντως δύο πράγματα για να μην φύγει από την ζωή για ασήμαντο λόγο.
1) Νάρθηκα με γάζα γύψου. Κανονικά έπρεπε να βγάλει γιατρός ακτινογραφία και ο νάρθηκας να μπει στο κατάλληλο σημείο.
Ελλείψει αυτής της δυνατότητας, μπορείς να αγοράσεις από ανθρώπινο φαρμακείο μία γάζα και δες αυτό το video μήπως με την βοήθεια κάποιου μεγάλου μπορείς να το δέσεις
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Αν θέλεις να στέκει ακόμα πιο ίσιο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια οδοντογλυφίδα που θα κόψεις τα αιχμηρά άκρα.
Την γάζα αφού την δέσουμε όπως πρέπει, την βρέχουμε και περιμένουμε να στεγνώσει και να "ξυλιάσει".
2) Χρειάζεσαι αντιφλεγμονώδες που δυστυχώς δεν ξέρω και δεν ξέρω και δοσολογία. Επέμεινε στα τηλέφωνα ή πάρε την ΑΝΙΜΑ. Το έχεις το τηλέφωνο; Είναι μέχρι τις 7 εκεί.
 
Back
Top