Γενικά Ο κάθε εκτροφείς καναρινιών λέει τα δικά του

Κατάσταση
Κλειστό.
αυλη εχωχωρο μεγαλο εχω κλουβια δεν εχωπρεπει να φτιαξωκαι αλλη κλουβα δεν ξερω ισως τα παρουμε να τα μοιραστουμε με δυο συναδελφους θα δουμε 25πουλια ειναι αν παρουν αυτη καμια 10 θα παρωκαι εγω5 ιδωμεν
 
Αν το κανεις μπραβο σου. Ξερω πως ειναι δυσκολη αποφαση και κυριως δυσκολο να τα κανεις οπως πριν. Φτανει να ειναι μακρια απο τα υπολοιπα πουλια σου.
 
ασε βρε
αλικη και εχω χασει τον υπνο μου απο χθες απο την μια θελω να τα παρω απο την αλλη λεω θελω να ασχοληθω και μετα καναρινια χρωματος αντε να δω που θα προλαβω και εχω και την τρελη την μικρη μου κορη αυτη οποιο ζωο αδεσποτο βρει το φερνει εδω μεχρι να βρει αναδοχο ξαφνικά εδω απο δυο σκυλακια δικα μου εχω5 να δωποτε θα βρει αναδοχους μην την καθαρισω και το ενα καιμενο σκυλακι ειναι τοσο φοβισμενο πρεπει να εχει φαει παρα πολυ ξυλο μολις πιασει η συσυγος την σκουπα να σκουπισει εξαφανιζετε
 
χθες πηραμε τα πουλακια 22 στον αριθμο δυστυχωςδεν τα ηθελε κανενας συναδελφος τα πηγα στον ιατρο στην πτηνιατρο που εκτοςαπο ιατρος ειναι φανταστικος ανθρωπος μου λεει ειναι ταλαιπωρημενα απο κακια διατροφη και την πτεορια τις ειχα πει την ιστορια για τα πουλακια τα εξετασε ολα τα εβαλε σε δυο μεγαλα κλουβια θα κρατηση να τους κανει την αγωγη τους να συνελθουν ιδια και θα να φροντισει να βρουμε αναδοχους και μου λεει μην τα βλεπεις ετσι τωρα σε λιγο καιρο θα ειναι μια χαρα και ελπιζει να δωση τα περισοτερα τα υπολοιπα
αν δεν δωθουν θα τα κρατησω εγω ειδη βρηκα την αδελφη μουθα παρει δυο και ενας γειττονας της αλλα δυοτους εδωσε ασβεστιο βιταμινες τους εβαλε μπανιαρα και κανανε το μπανιο τους πηγα και τους πηρα τροφεςπεσανε με τα μουτρα. Την ρωτησα ποσο θα μας στοιχηση ολο αυτο μου λεει ειδη εκανες πολλα για τα πουλακιακαι ειναι τυχερα που ενδιαφερθηκες. μου ειχε δωσει ο τυπος δυο κλουβια να τα μεταφερω λεω αφου τα κρατησεη γιατρος να παω να τα πλυνω να τα καθαρισω που ηταν χαλια πολυ βρωμικα δεν ηθελα να τα βαλω στο χωρο μου και πηγα να τα πληνω σε ενα βεντζιναδικο αυτα που επεσε λιγο νερο διαλυσαν τα ειχε φαει ο ηλιος
 
Μπράβο σε σένα Δημήτρη και μπράβο και στον κτηνίατρο, που όντως είναι άνθρωπος και δεν προσπαθεί να βγάλει λεφτά από παντού! Εύχομαι να γίνουν καλά και να βρουν τα καλύτερα σπίτια! Είσαι ο ήρωας των πουλιών! 😛

Τα υπόλοιπα πουλάκια έμεναν πίσω στην κόλαση; ☹

*Μπορείς να μας πεις ποιος είναι ο κτηνίατρος; Ηράκλειο βρίσκεται; Γνωρίζει για πτηνά;
 
Μπράβο βρε Δημήτρη μου και σ' εσένα αλλά και στην γιατρό, να είναι καλά η γυναίκα, γιατί επαγγελματίες δύσκολα ανακατεύονται σε τέτοιες περιπτώσεις.
Να γράψεις το όνομά της στην λίστα των πτηνιάτρων.
 
οχι ολα τα πηρα αυτος εχει και πολους παπαγαλος καμια 10 διαφορετικους και 4 νεογενητα αυτα τακρατησε μονο παπαγαλους σταυρακακη η σταυρουλακη λενε την γιατρο ναι απο οτι ειδα γνωριζει ασχολειται και με τα αλλα ζωα ειδα εχει παπαγαλο και σπιτι μου ειπε εχει 2 ζευγαρια μαλινουα
 
εμενα μαρια δεν μου αρεσε καθολου ο χωρος που τους εχειστην ταρατσα μεγαλες κλουβες αλλα οχιπολυ καθαρες
 
σταυρακακη η σταυρουλακη λενε την γιατρο
Υπάρχει νομίζω στην λίστα, για ρίξε μια ματιά να διασταυρώσεις από διεύθυνση - τηλέφωνο αν μιλάμε για την ίδια
https://community.petbirds.gr/threa...-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/page-3#post-254435

εμενα μαρια δεν μου αρεσε καθολου ο χωρος που τους εχειστην ταρατσα μεγαλες κλουβες αλλα οχιπολυ καθαρες
Δεν θέλει να τους δώσει αυτούς;
 
ναι θερισο ειναι πολυ καλη ανθρωπος πανω απο ολα

οχι παπαγαλους δεν δινει ειχε λεει 250 πουλια του ταφαγανε η γατες και μια κουκουβαγια
 
οχι παπαγαλους δεν δινει ειχε λεει 250 πουλια του ταφαγανε η γατες και μια κουκουβαγια
Πολλές φορές λες Θεός φυλάξει από τους φιλόζωους...
Ίσως σκέφτεται να τους πουλήσει, ποιος ξέρει.
 
πιθανον εχει ωραιους παπαγαλους πιστευωειναι φιλοζωος απλα ασχολειτε με πολλα εχει αλογα κατσικες σκυλους γατες κοτες κουνελια αυτο του ειπα δεν γινετε να ασχολεισαι με τοσα μου ελεγε σηκωνετε στις 4 να φτιαξει τα ζωντανα 7 παει δουλεια σχολαει 3 να φαει να ξεκουραστει μετα παλι στα στα ζωα να τα φροντισει και τωρα θελει σιγα σιγα να ξεφωρτωθει μερικα να ασχοληθει μονο με τα αλογα και τους παπαγαλους
 
απλα ασχολειτε με πολλα εχει αλογα κατσικες σκυλους γατες κοτες κουνελια αυτο του ειπα δεν γινετε να ασχολεισαι με τοσα μου ελεγε σηκωνετε στις 4 να φτιαξει τα ζωντανα 7 παει δουλεια σχολαει 3 να φαει να ξεκουραστει μετα παλι στα στα ζωα να τα φροντισει και τωρα θελει σιγα σιγα να ξεφωρτωθει μερικα να ασχοληθει μονο με τα αλογα και τους παπαγαλους
Γι αυτό λέμε πάντα να έχουμε και να συντηρούμε όσα ζώα μπορούμε να έχουμε! Και φυσικά όταν λέω να έχουμε, να ζουν υπό τις σωστές συνθήκες και αξιοπρεπώς! Σε καθαρό περιβάλλον με την σωστή τροφή τους και με ό,τι άλλο χρειάζονται.
 
και εγωθα ηθελα να ειχα αλογα το ονειρο μου μια φαρμα τα λατρευω με
τρελενουν
Προς στιγμήν πήρες 22 ακόμα καναρίνια 😀
Και εγώ Δημήτρη μου θα ήθελα άλογα! Κάποια στιγμή θα το κάνουμε και αυτό το όνειρό μας πραγματικότητα! 😉
 
Δημήτρη ένα γαϊδουράκι να πάρεις, να σου κουβαλάει και τα βαριά, δεν θέλουν μεγάλη φροντίδα και είναι καλοί χαρακτήρες :)
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top