Αναπαραγωγή Ο νεοσσός πέθανε και το άλλο αυγό δεν εκκολάφτηκε

ζουλι παπαι

PB New Member
Εγγραφή
24 Μαϊ 2017
Μηνύματα
18
Πόλη
Κάτω Αχαΐα
Πριν απο καιρο ειχα γραψη για την καναρα μου.. Μοθ εκανε τεσερα αυγα το ενα εκολαυτηκε με επητιχια πανε δυο μερες σημερα πηγα να της βαλω φρεσκια τροφη και νερακι.. Οταν σηκωθηκε απι την φωλια της ειδα οτι ο νεοσος ειχε ψωφηση και δεν ειχε εκολαφτη αλλο αυγο.. Τη να κανω απο δω και περα...
 
Δεν ειναι καιρός για αναπαραγωγή πουλιων πλεον. Του χρονου την άνοιξη. Τωρα, βγάλε τη φωλιά, χώρισε το ζευγάρι και άφησε τα να ξεκουραστούν για να μπουν με το καλό στην πτερορροια.
Τα υπόλοιπα αυγά, ποσών ημερών ειναι;
 
Με διαφορα ημερον δεν της ειχα χωρηση γιατι δεν ηξερα... Ειχε κανει τεσερα τελικα... Την χωρησα ωπος μου ειπες και εβγαλα την φωλια της... Τωρα τρωη και πηνη νερακι δεν της ειχα αρσενηκο μεσα γι αυτο μου εκανε εντηπωσε πως βγηκε απο το αυγο πουλακι.. Την ειχα παρει απο το πετ σοπ..ηταν μονη της.. Οταν μου εφεραν το αρσενηκο εμηνε μονο δωδεκα ωρες στο κλουβη απο βραδυ σε μεσημερι.. Δεν μπο
 
Να σου πω, τα άλλα αυγά πόσων ημερών ειναι; Μηπως και αυτά έχουν μέσα πουλακι;
 
Οχι δεν ειχαν ηταν κλουβια το ενα ηταν κατω απο το μπαμπακι το αλλο ηταν σε μια ακρη δςν το ειχε παρει καθολου και ενα στο βαθος που ηταν ο νεοσος.. Αλλα το πατησε το μικρο.. Αφου εβγαλα την φωλια και τα κοιταξα δεν ειχαν μονο κροκος.. Αλλα απο οτι καταλαβα η μανα ξερει πια ειναι ασπορα.. Και κρατα αυτα που εχουν μια καναρα που ειχα παλια τα ειχε πεταξη ολα απο την φωλια της.. Αλλα μου κανει περιεργια πως ειχε πουλακι αφου δεν της ειχα αρσενηκο..
 
Back
Top