Γενικά Ο φοβητσιάρης Ορφέας

View media item 21402Nα κάπως ετσι έχει γίνει ο πάγκος της κουζίνας μετα την κατάληψη από τα διαβόλια. Εκεί και στο παράθυρο (που τους έχουμε στήσει μια κατασκευή να... λιάζονται) περνάνε την περισσότερη ώρα τους. Να και το παράθυρο.

View media item 21330
 
τελεια κυριε διονυση!
μονο κατι τετοιο πιστευω θα ασχοληθει ο ορφεας (παρκο με πολλες σκαλες)
[automerge]1548245223[/automerge]
τελεια και αλλη αποπειρα...χαιρετησαμε το ψαρι! Και ο Νικολας ο τρομοκρατης ειναι στο σπιτι!:D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μου πηρανε λενε παρεα...
Μαλλον μου βαζουν παλι βιντεο στο youtube... Τιποτα δεν εχω δει ακομα... Παντως καποιοι φωναζουν συνεχεια και εχουν αρχισει να μου σπανε τα νευρα...χθες τους απαντουσα κ εγω, σημερα τους κραζω μπας και τους βαλω σε ταξη! Δεν νομιζω ομως οτι δουλευει κ πολυ αυτο το κολπο!
Τι σοι παρεα ειναι αυτη;ολοι πανε μεσα κ εμενα μ αφηνουν με τον μπαμπα τους! Ερχεται παντως η κυρια που με κοιταει κ με μιλαει που κ που... Τα παιδια εξαφανιστηκαν!

Ισως να ειναι οι σκεψεις του ορφεα!
 
Μα να μην παραπονεθεί και ο Ορφέας σας; 😛
Ε πραγματικα... Δυο μερες τωρα σημασια δεν τον δωσαμε τον καημενουλη! Μονο που λεμε τι καλο τι ησυχο κλπ, σε σχεση με τα αλλα! Τον πηρα να κοιμηθουμε παρεα σημερα λογω μπαλας. Γηπεδο το σαλονι μου και αυτος θελει ησυχια αλλιως μας φωναζει! 😉
 
Ε πραγματικα... Δυο μερες τωρα σημασια δεν τον δωσαμε τον καημενουλη! Μονο που λεμε τι καλο τι ησυχο κλπ, σε σχεση με τα αλλα! Τον πηρα να κοιμηθουμε παρεα σημερα λογω μπαλας. Γηπεδο το σαλονι μου και αυτος θελει ησυχια αλλιως μας φωναζει! 😉
Θα συνηθίσει σύντομα τα νέα δεδομένα στο σπίτι σας και θα επανέλθει στην παλιά, ήρεμη συμπεριφορά του!
 
Θα συνηθίσει σύντομα τα νέα δεδομένα στο σπίτι σας και θα επανέλθει στην παλιά, ήρεμη συμπεριφορά του!
Μακαρι... Πανω που τον καλοπιασα νομιζω οτι θα αγριεψει παλι με τα αλλα τα διαβολια... (ποιος σκεφτηκε να τα πει love birds?)
 
Μακαρι... Πανω που τον καλοπιασα νομιζω οτι θα αγριεψει παλι με τα αλλα τα διαβολια... (ποιος σκεφτηκε να τα πει love birds?)
😀! Το κάθε είδος και πτηνό έχει την προσωπικότητα του!:D
 
Εκδηλώνουν την αγάπη τους με στριγγλιές :)
Δεν ειναι αστειο... φωναζουν και βλεπω το ραμφος τους και τρομαζω... Το σαμιαμιδι μας εκανε τρυπουλες στα δαχτυλα στην αρχη, αυτα θα μου τα κοψουν νομιζω! Σταυροκοπιεμαι πρωτα και μετα βαζω το χερι στο κλουβι!:D😆
 
View media item 21802Εξερεύνηση σε εξέλιξη...
[automerge]1550839096[/automerge]
Ρε παιδιά γιατί δεν θέλει να πετάει;
Στην αρχή δεν πετούσε λόγω κομμένων φτερών. Πλεον το πέταγμα του είναι πάνω από μέτρο αλλά δεν το προτιμάει...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κι ο δικός μου μια απ τα ίδια. Πετάει μόνο όταν φεύγω από κοντά του για να έρθει πάνω μου. Τις άλλες στιγμές περπατάει ή βρίσκεται πάνω μου. Και τα κοκατιλ μου στο παρελθόν τα ίδια. Γενικά νομίζω ότι όλα έτσι είναι.
Περισσότερη ανάγκη έχουν από την επικοινωνία μαζί μας και το παιχνίδι πάρα από το πέταγμα.
 
Και μενα απ οτι εχω καταλαβει πεταει οταν θελει να ξεπιαστει, αντι να κανει πανω κατω τα φτερα μεσα στο κλουβι οπως παλιοτερα πεταει απο το κλουβι στο κουρτινοξυλο μετα απεναντι στο επιπλο της κουζινας και αραζει εκει πανω η παει περα δωθε
 
Back
Top