Γενικά Ο φοβητσιάρης Ορφέας

Ρε παιδιά γιατί δεν θέλει να πετάει;
Στην αρχή δεν πετούσε λόγω κομμένων φτερών. Πλεον το πέταγμα του είναι πάνω από μέτρο αλλά δεν το προτιμάει...

Δεν φαίνεται να έχουν βγει τα καινούρια του φτερά πτήσης στη φωτο σου. Σίγουρα δεν νιώθει απόλυτα άνετα να πετάει με τα κομμένα και χρειάζεται να καταβάλει 10πλάσια προσπάθεια. Αν θυμάμαι καλά είναι πολύ κακοψαλιδισμένα.
 
Ενταξει μεσα στο δωματιο - σπιτι ειναι και κουραστικη η πτηση, εγω παντως δεν την αναγνωριζω σε σχεση με τις πρωτες φορες που πεταξε κουτρουβαλουσε απο δω και απο κει ( τωρα την χανω και τωρα την χανω) και μετα απο 20 δευτερα πτησης βαριανασαινε λες και ειχε τρεξει 2 μαραθωνιους. Πλεον εχει μαθει κολπα. Πχ πεταει με σταθερη χαμηλη ταχυτητα μπορει να ξεκινησει απο το κουρτινοξυλο να παει μπροστα στο κλουβι και να σταθεροποιηθει λιγο πετωντας αργα ωστε να πιαστει - μπει στο πορτακι. Αυτα τις πρωτες φορες δεν μπορουσε να τα κανει ουτε την αφηνα να τα επιχειρησει ( μηπως χτυπησει )
 
Δεν φαίνεται να έχουν βγει τα καινούρια του φτερά πτήσης στη φωτο σου. Σίγουρα δεν νιώθει απόλυτα άνετα να πετάει με τα κομμένα και χρειάζεται να καταβάλει 10πλάσια προσπάθεια. Αν θυμάμαι καλά είναι πολύ κακοψαλιδισμένα.
ηταν χαλια τα φτερα του..στρωνουν σιγα σιγα..στην αρχη δεν πετουσε καθολου σχεδον (20εκ περιπου απ το πατωμα). Τωρα ομως παει και μετρο. Ισως επειδη ειναι πιο κατω απο μας ακομα, φοβαται κιολας! Το παλευει, δεν παραιτηται ευκολα...😀
 
χαχα.. Έπαιξα.. Έχασα! 😁😛
Δυστυχώς Ιωάννα για εσένα, ο Ορφέας έκανε την επιλογή του! Χάχα!
Έλα δεν πειράζει, έχεις τα hellbirds εσύ! Χάχα!
 
Δυστυχώς Ιωάννα για εσένα, ο Ορφέας έκανε την επιλογή του! Χάχα!
Έλα δεν πειράζει, έχεις τα hellbirds εσύ! Χάχα!
χαχα προσπαθώ να τα πλησιάσω εκείνα ακόμα... Τουλάχιστον σταματήσαμε να φοβόμαστε μεταξύ μας!
[automerge]1551898718[/automerge]
Κοιτάξτε πόζα! Φαίνεται τόσο περήφανος που βγαίνει φωτογραφία μαζί με τον μπαμπά 😁
Περήφανοι και οι δύο!
Με εξέπληξαν ευχάριστα!
[automerge]1551898950[/automerge]
Προσπαθώ να ανεβάσω κ βιντέακι αλλά είναι μεγάλο το αρχείο μου λέει... Τον πειράζει στο ράμφος του και γρυλιζει όπως όταν μας μαλώνει, αλλά καθόταν εκεί δεν έφευγε δεν δαγκωνε... Τα βρήκαν για τα καλά οι δυο τους!
[automerge]1551899020[/automerge]
Προσπαθώ να ανεβάσω κ βιντέακι αλλά είναι μεγάλο το αρχείο μου λέει... Τον πειράζει στο ράμφος του και γρυλιζει όπως όταν μας μαλώνει σίγουρα όμως δεν ξέρω πώς να το περιγραψω, αλλά καθόταν εκεί δεν έφευγε δεν δαγκωνε... Τα βρήκαν για τα καλά οι δυο τους!
 
Τελευταία επεξεργασία:
τι ομορφος που ειναι!
ευχαριστώ.. Έχει καθαρό μουτράκι και πολύ έντονο μπλε χρώμα! Ξεκίνησε η πτεροροια όμως... Ελπίζω τα καινούρια να είναι ίδια.. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά όλη μέρα καθαρίζεται και χτενιζεται!
 
ευχαριστώ.. Έχει καθαρό μουτράκι και πολύ έντονο μπλε χρώμα! Ξεκίνησε η πτεροροια όμως... Ελπίζω τα καινούρια να είναι ίδια.. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά όλη μέρα καθαρίζεται και χτενιζεται!
λογικο ειναι τωρα στη πτερορροια! Μπανακια θα το βοηθησουν κ σωστη διατροφη!
 
λογικο ειναι τωρα στη πτερορροια! Μπανακια θα το βοηθησουν κ σωστη διατροφη!
Όλο το χρόνο καθαρίζεται! Όχι μόνο τώρα... Μπάνιο;τι είναι αυτό?ψιλοπλενεται με την ποτιστρα ο βρωμιάρης! Τον ψεκάζω λίγο νεράκι πότε το ευχαριστιεται πότε τρέχει να κρυφτεί! Του παρήγγειλα μπανιέρα μικρή χωρίς κάλυμμα μήπως κ τελικά φοβάται αυτή που έχω... Θα δούμε!
 
View media item 22211Αλλαγή διαρρύθμισης για περισσότερο χώρο πεταρισματος!
Που θα πάει... Θα το βρω!
[automerge]1563192678[/automerge]
Μάλλον θα μπει στην καινούρια του μπανιέρα!
View media item 22212
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top