Γενικά Ο Cookie επιτέλους βολτάρει

Εγώ να σου πω την αλήθεια τα μολύβια πλέον τα κρύβω. Πριν 4 μήνες ο μικρός μου έκανε εμετό. Του έδωσα καρβουνακι και τις επόμενες μέρες ήταν μια χαρά. Όταν πριν έναν μήνα πήγα τυχαία στον πτηνιατρο για προληπτικές εξετάσεις και το ανέφερα με ρώτησε με τι είχε έρθει σε επαφή εκείνη την ημέρα. Η απάντηση ήταν μπρόκολο, αυγό, τετράδια, μολύβια. Μου είπε να μην τον αφήνω ποτέ να παίζει με μολύβια για να μην δηλητηριαστεί. Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν ευσταθεί γιατί δεν το έχω ξανακουσει αλλά φύλαγε τα ρούχα σου.
Ναι κι εγώ δε το θεωρησα σωστό γι αυτό τα αναφέρω. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μου το λες να ξέρω 😊 Ησυχία δεν έχει αλλά όχι άλλα μολύβια 🙃
[automerge]1554292111[/automerge]
Τέλειος.. Καλωσόρισες στο γκρουπ των αλανιών κοκατίλ :)
Άλλη κατάσταση! 😁
 
Ναι κι εγώ δε το θεωρησα σωστό γι αυτό τα αναφέρω. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μου το λες να ξέρω 😊 Ησυχία δεν έχει αλλά όχι άλλα μολύβια 🙃
Όντως δεν έχουν ησυχία 😁
Δίνε του καλαμάκια, χαρτάκια για κέικ, καπάκια πλαστικά κτλ. Λογικά πάλι στα τερτραδια θα παει αλλά τουλάχιστον θα του έχεις δώσει κίνητρο 😋
 
χαχα! Πολύ ωραίος ο cookie! Να τον χαίρεσαι!

Υ. Γ. Έκθεση lower είναι αυτό?
Ναι ναι.. Πως ο μαθητής λέει την εφαγε ο σκύλος μου την έκθεση.. Έτσι θα λέω κι εγώ την έφαγε ο παπαγάλος μου και δε τη διόρθωσα 😅
 
Πράξη πρώτη
Και αυτή ήταν η πρώτη πρώτη μας επαφή πριν δύο μέρες. Κάτι μου λέει ότι ήθελε να μου δείξει ποια θα είναι η σχέση μας από δω και πέρα! 😁View attachment 61445
Και τώρα πια είμαστε κάπως έτσι. Λέω να μη ξαναπάω δουλειά. 😇
View attachment 61444
ΥΓ Αγαπάει κι εσάς να βάζει στο στόμα τα μαλλιά σας; (να σημειώσω ότι προϊόντος περιποίησης πέρα από τα του μπάνιου δε χρησιμοποιω)

Πανω στο κεφάλι - μαλλιά δεν το εχω βάλει - ανεβαίνει αλλα τρελαίνεται να μου τραβαει τις τριχες απο τα γενια μια μια ( οταν δεν είναι σε mood η θελει να πει κρατα αποσταση μου δαγκωνει την μυτη ) Του αρεσουν τα κουμπια απο πιτζάμα πουκαμισο η οτι αλλο αλλα η πραγματικη ευχαρίστηση είναι να παιζει με την αλυσιδα του σταυρου μου

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ναι το ξερω, Βασικα ειναι αδυνατο να κοψει χρυση αλυσιδα ωστε να καταπιει κατι, απο την αλλη δεν ειναι καλο να δαγκωνει κατι σκληρο για το ραμφος του, Συνηθως παει για κουμπι η φερμουαρ ( πλαστικα) αλλα αν δει την αλυσιδα ορμαει ισως επειδη γυαλιζει αλλα δεν το αφήνω το τραβάω
 
Και καλα το ότι την έφαγε ακούγεται νορμάλ, αν της ρίξει κανένα "παράσημο" να δω τι θα πεις.

Υ. Γ. Κούκλος ο πιτσιρικάς!
😀 θα γίνει κι αυτό δε μπορεί.. Βέβαια δε νομίζω να υπάρχει θέμα γιατί έτσι κι αλλιώς είμαι η παλαβη με τον παπαγάλο που μιλάει όλο γι αυτό! 😁
[automerge]1554358653[/automerge]
Ε
Ναι το ξερω, Βασικα ειναι αδυνατο να κοψει χρυση αλυσιδα ωστε να καταπιει κατι, απο την αλλη δεν ειναι καλο να δαγκωνει κατι σκληρο για το ραμφος του, Συνηθως παει για κουμπι η φερμουαρ ( πλαστικα) αλλα αν δει την αλυσιδα ορμαει ισως επειδη γυαλιζει αλλα δεν το αφήνω το τραβάω
Εμένα με τα σκουλαρίκια πρόσφατα ανέπτυξε μια αγάπη! Τα μαλλιά σταθερά αγαπημένα! 🤣
 
Καλησπέρα Ειρήνη! Το cockatiel σου έχει γίνει ένα "κομμάτι" της καθημερινότητας και της ψυχής σου! Έχετε γίνει φιλαράκια! Μπράβο σας! Χαίρομαι πολύ! 🙂

Έτσι θα λέω κι εγώ την έφαγε ο παπαγάλος μου και δε τη διόρθωσα 😅
😀! Για να ξεφεύγουμε από την κλασική δικαιολογία! Αυτό είναι πιο πρωτότυπο και αστείο! 😛😁
 
Καλησπέρα Ειρήνη! Το cockatiel σου έχει γίνει ένα "κομμάτι" της καθημερινότητας και της ψυχής σου! Έχετε γίνει φιλαράκια! Μπράβο σας! Χαίρομαι πολύ! 🙂


😀! Για να ξεφεύγουμε από την κλασική δικαιολογία! Αυτό είναι πιο πρωτότυπο και αστείο! 😛😁
Ευχαριστούμε πολύ 😊
 
Έχουμε νέα! 😇 Αυτο είναι το χεράκι του 7χρονου ανιψιού μου.. Τον οποίο έβλεπε πρώτη φορά και τον αγάπησε κατευθείαν.. Τι χάδια τι να κάθεται στον ώμο του.. Με το καλημέρα σας.. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση γιατί δύο άγνωστους μέχρι τώρα που είδε ήταν πολύ μαγκωμενος.. Πόσο μάλλον να πλησιάσει κιόλας.. Τι να πω έχουν ένστικτο οι ψυχουλες; Εγώ Πολύ το χάρηκα το καλό μου το πουλάκι 😍

IMG_20190405_135054.webp
 
Ευχάριστα νέα! Μπράβο! Έχουν διαίσθηση τα ζώα! Θα χάρηκε πολύ και ο ανιψιός σου με την επαφή που είχε με τον Cookie! 🙂
Θα ναι το θέμα του μήνα προφανώς! 😁 Θα τα πούμε και στο σχολείο τα νέα μας κι όπου σταθούμε μάλλον!
 
Να χαίρεσαι τον όμορφο Cookie σου Ειρήνη! :D

.. Πίστευα ότι άμα νιώσει ότι αγαπιεται θα ανταποκριθεί! Το σίγουρο είναι ότι δεν τον αλλάζω με τίποτα! 😊
Πόσο σωστό και όμορφο, σίγουρα έτσι γίνεται!

Εγώ να σου πω την αλήθεια τα μολύβια πλέον τα κρύβω. Πριν 4 μήνες ο μικρός μου έκανε εμετό. Του έδωσα καρβουνακι και τις επόμενες μέρες ήταν μια χαρά. Όταν πριν έναν μήνα πήγα τυχαία στον πτηνιατρο για προληπτικές εξετάσεις και το ανέφερα με ρώτησε με τι είχε έρθει σε επαφή εκείνη την ημέρα. Η απάντηση ήταν μπρόκολο, αυγό, τετράδια, μολύβια. Μου είπε να μην τον αφήνω ποτέ να παίζει με μολύβια για να μην δηλητηριαστεί. Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν ευσταθεί γιατί δεν το έχω ξανακουσει αλλά φύλαγε τα ρούχα σου.
Ισχύει, τα μολύβια περιέχουν μόλυβδο, οπότε τα πουλιά που ασχολούνται με αυτά, κινδυνεύουν από ισχυρή δηλητηρίαση...
Δηλητηρίαση πτηνών από βαρέα μέταλλα
 
Back
Top