Γενικά Ο Cookie επιτέλους βολτάρει

Ευχαριστούμε ευχαριστούμε 😀 Τα ταραξαμε κανονικά! Με λίγο άνηθο μαζί 😅
Μπράβο! Πολύ θρεπτικά και τα δύο χορταρικά! Καλό που τα τρώει! 🙂👍
 
χαχα... Και μένα πρόσφατα τον ανακάλυψε και τον λάτρεψε!
Δίνε και φυλλαράκια σκέτα...
Δεν είχε τρελαθεί όταν του τα έβαλα η αλήθεια είναι αλλά τώρα μόλις συμμετείχε στη δραστηριότητα του φάνηκαν λουκούμι μάλλον 😊
[automerge]1554742439[/automerge]
Ερώτηση! Με το θέμα του μπάνιου τι κάνετε γενικά; Ο δικός μου αρνείται πεισματικά να μπει σε πάσης φύσεως μπανιέρα που του έχω βάλει και ο κτηνιάτρος με απέτρεψε από το ψέκασμα που όπως μου είπε του δημιουργεί άγχος! Διάβασα ένα πολύ χρήσιμο άρθρο για το μπάνιο στα πτηνά εδώ στο φόρουμ αλλά πραγματικά ο δικός μου ΔΕΝ έρχεται!
 
Ερώτηση! Με το θέμα του μπάνιου τι κάνετε γενικά; Ο δικός μου αρνείται πεισματικά να μπει σε πάσης φύσεως μπανιέρα που του έχω βάλει και ο κτηνιάτρος με απέτρεψε από το ψέκασμα που όπως μου είπε του δημιουργεί άγχος! Διάβασα ένα πολύ χρήσιμο άρθρο για το μπάνιο στα πτηνά εδώ στο φόρουμ αλλά πραγματικά ο δικός μου ΔΕΝ έρχεται!
Δεν έχω καν μπανιέρα... Τον πάω στο μπάνιο και μόλις βλέπει το ψεκαστήρι καταλαβαίνει και ανοίγει φτερά... Αν δεν τα ανοίξει τον ψεκάζω μία να δω αντίδραση και αν θέλει καλώς, αλλιώς την επόμενη... Εκτός κλουβιού και κανένα άγχος, καμία πίεση.
 
Δεν έχω καν μπανιέρα... Τον πάω στο μπάνιο και μόλις βλέπει το ψεκαστήρι καταλαβαίνει και ανοίγει φτερά... Αν δεν τα ανοίξει τον ψεκάζω μία να δω αντίδραση και αν θέλει καλώς, αλλιώς την επόμενη... Εκτός κλουβιού και κανένα άγχος, καμία πίεση.
Ούτε εγώ έχω.. Εννοούσα αυτοσχέδια 🤣 πάσης φύσεως μπολ διάφανο που διάβασα ότι χρειάζεται κλπ.. Τίποτα.. Και δε θέλω να τον αγχωσω με το ψέκασμα
[automerge]1554743715[/automerge]
Δεν έχω καν μπανιέρα... Τον πάω στο μπάνιο και μόλις βλέπει το ψεκαστήρι καταλαβαίνει και ανοίγει φτερά... Αν δεν τα ανοίξει τον ψεκάζω μία να δω αντίδραση και αν θέλει καλώς, αλλιώς την επόμενη... Εκτός κλουβιού και κανένα άγχος, καμία πίεση.
Του έβαλα κεχρί από το μια άκρη μια μέρα.. Μπήκε βγήκε πήρε το κεχρί κύριος και συνέχισε τα δικά του. Καμία σημασία το νερό!
 
Εμενα ο δικος μου στα 3 του κ μετα εμαθε το μπανιο, πριν τον εβαζα στο μικροτερο κλουβι κ τον ψεκαζα, δεν καθοτανε αλλοιως, βεβαια μετα τα πρωτα ψεκασματα ανοιγε τα φτερα του! Τωρα του δειχνω το ψεκαστικο κ ερχεται για μπανιο
 
Τωρα του διχνω το ψεκαστικο κ ερχεται για μπανιο
Αυτό...άμα τα συνδέσουν (ψεκαστήρι και μπάνιο), καταλαβαίνεις αμέσως αν θέλει ή οχι με το που το βλέπει.
 
Τι να πω θα δοκιμάσω πάλι με αυτό 😥 Μέχρι που σκέφτηκα να ψεκαστω κι εγώ μπας και το πάρει για παιχνίδι 😂 Ο γιατρός μου είπε να τον αφήσω να έρθει μόνος του όταν πλένω πιάτα ή κάτι τέτοιο! Αλλά θα μου χει γίνει μαύρος μέχρι να το πάρει απόφαση! 😅
 
Τι να πω θα δοκιμάσω πάλι με αυτό 😥 Μέχρι που σκέφτηκα να ψεκαστω κι εγώ μπας και το πάρει για παιχνίδι 😂 Ο γιατρός μου είπε να τον αφήσω να έρθει μόνος του όταν πλένω πιάτα ή κάτι τέτοιο! Αλλά θα μου χει γίνει μαύρος μέχρι να το πάρει απόφαση! 😅
Εμένα έρχεται όταν άκουει βρύση κάνω το νερό χλιαρό και βουτάει στα χέρια μου!
 
Εμένα έρχεται όταν άκουει βρύση κάνω το νερό χλιαρό και βουτάει στα χέρια μου!
Οοριστε! Ο δικός μου ασυγκίνητος τίποτα.. Κάθε μέρα μαζί μου τον έχω δίπλα στο νερό ούτε κίνηση..
 
Ξεθαρεψε και κανει σκανταλιες! Πονηροφατσα βγηκε😍

Κάθε μέρα μαζί μου τον έχω δίπλα στο νερό ούτε κίνηση..

Να του βαζεις καθε μερα... Εμενα εκανε 1 μηνα μεχρι να δοκιμασει αλλα και τωρα πριν τις 10 μερες δεν θα κανει μπανιο.
 
Back
Top