Γενικά Ο Cookie επιτέλους βολτάρει

Αυτό...άμα τα συνδέσουν (ψεκαστήρι και μπάνιο), καταλαβαίνεις αμέσως αν θέλει ή οχι με το που το βλέπει.
Σωστα του το δειχνω καποιες φορες κ το παιζει αδιάφορος, μετα απο λιγο ερχεται!
 
Θα ήθελα να κάνω και μια άλλη ερώτηση (γίνομαι κουραστική) σε σχέση με το λοφίο του. Βλέπω φωτογραφίες άλλων cockatiel και παρατήρησα ότι τα περισσότερα έχουν πιο μεγάλο και γυριστό λοφίο από τον Cookie. Εξαρτάται από κάπου αυτό; Εγώ τον πήρα ακριβώς έτσι όπως είναι. Δεν έχασε κάποιο φτερακι δηλαδή.
 
Θα σου πει ο @fortunatos που μετράει του Σπυράκου κάθε μέρα 😂

τι ηλικία έχει ο μικρός;
Το δαχτυλίδι του λέει 17! Για 18 μας τον έδωσαν αλλά τι να πεις. Μετά το καταλάβαμε.
 
Το δαχτυλίδι του λέει 17! Για 18 μας τον έδωσαν αλλά τι να πεις. Μετά το καταλάβαμε.
Δεν πειράζει. Όποια κι αν είναι η ηλικία του εσύ τον κατάφερες τον μικρό 😉

Δεν νομίζω να έχουν όλα ίδιο λοφίο. Το πρώτο μου ζευγάρι είναι λουτινο αρσενικό με γκρι θηλυκό. Το θηλυκό έχει πιο μεγάλο τσουλούφι. Βέβαια για να πω την αλήθεια δεν τα μέτρησα ποτέ, για αυτό σε παρέπεμψα στον ειδικό παραπάνω που κρατάει αρχείο (και μεζούρα) 😂
 
Θα ήθελα να κάνω και μια άλλη ερώτηση (γίνομαι κουραστική) σε σχέση με το λοφίο του. Βλέπω φωτογραφίες άλλων cockatiel και παρατήρησα ότι τα περισσότερα έχουν πιο μεγάλο και γυριστό λοφίο από τον Cookie. Εξαρτάται από κάπου αυτό; Εγώ τον πήρα ακριβώς έτσι όπως είναι. Δεν έχασε κάποιο φτερακι δηλαδή.
δεν εχουν ολα το ιδιο λοφιο! Εξαρταται απο τους γονεις κ τα χαρακτηριστικα τους!
 
Θα σου πει ο @fortunatos που μετράει του Σπυράκου κάθε μέρα
😀... Μόνο της ουράς :)
Τι είναι αυτό το μαραφέτι; Α είναι αυτό που τσιμπάω τη θήκη του! View attachment 62096
Βγάλε με μια με το καλό μου το προφίλ δήθεν αδιάφορη! Καλημέρα παιδιά! 😊View attachment 62097
Είναι γλύκας!
 
Θαυμάσια! Μπράβο σας! Καλά και... Τραγουδιστά σφυρίγματα να ακούς! Έχει το ταλέντο και το ξεδιπλώνει!☝
Από ταλέντο άλλο τίποτα! Εγώ τα λέω σαφώς πιο φάλτσα από το αγόρι μου 😂 Αλλά προσπαθώ να του μαθαίνω μελωδίες συνέχεια!
 
Εσ
σουπερ ο μικρος!
Εσείς ως εκτροφεας πως το βλέπετε το αγόρι μου; Ο κτηνίατρος μου είπε όλα καλά αλλά θα ήθελα να ξέρω αν πρέπει να προσέχω κάτι.
 
Back
Top