Γενικά Ο Mickey (parrotlet)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κουκλάκια και τα 3 και φαγανά! Δεν μπορώ να διαλέξω... 😊
Η μόνη "μη φαγανη" στο σπίτι είμαι εγώ. Όλοι οι υπόλοιποι τρώνε για δέκα 😁
[automerge]1569776300[/automerge]
Σημαία Ζανζιβάρης...
Σάχαμπ επάνω...
Η κοπελιά κάτω...
Και η σφήνα το κουκλί στη μέση :)
View attachment 67149
😅
Τέλειο!
 
View attachment 67531
Αυτοί οι δυο τα βρίσκουν μια χαρά! ''τακίμιασαν'' στη γλώσσα τους 😛
Τακιμιασαν και επίσημα πια 😂
Όταν γυρίσω σπίτι, αν καταφέρω να ξαναμπώ, θα ανεβάσω και συγκλονιστικο βίντεο 🤭
[automerge]1571046638[/automerge]
Ειναι η θεματικη πιτζαμα νομιζω που τα "τραβαει" 😛
Εστί νομίζω κι εγώ. Μάλλον τους εντυπωσίασε γιατί μια ζωή με βλέπουν με πιτζάμες με τον Μίκυ και τον Ντόναλντ 😐
[automerge]1571046693[/automerge]
Οκ νομίζω έχει επέλθει μια σταθεροποίηση. Τα ζευγάρια έχουν ως εξής:
1. Μίκυ - Εσμεράλδα
2. Σαχαμπ - Ζωή
:)
Πολύ φοβάμαι ότι έχεις δίκιο, αν και η Εσμεραλντα το έχει διπορτο ακόμη.
 
Προσπαθούν στο τέλος του βίντεο να κάνουν αυτό που φαντάστηκα ή τα παρεξήγησα; 🤔

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
😀 στο χειλος του γκρεμου ερωτες!
Born to be wild!
Του ξέφυγε στο δευτερόλεπτο. Ήταν όμως όντως κίνηση ζευγαρώματος; Είναι μόνο 6 μηνών 🙄
Και αν ήταν, τώρα τι κάνω; Δεν τα ξαναβγαζω μαζί; 🤔
 
Αν δεν έπεφτε θα
Συνέχιζε κανονικά ο μικρός... Δεν έχει σημασία που είναι 6 μηνών... Ο δικός μου από Δυόμιση μηνών την βατευε... 😊
Μην λες τέτοια και αγχώνομαι 😑
Εν τω μεταξύ γέλασα με τη ψυχή μου με τη φάτσα του ακριβώς μετά. Φούσκωσε, φώναζε και πηγαινοερχόταν πάνω στο κλουβί 😂
 
Μην λες τέτοια και αγχώνομαι 😑
Εν τω μεταξύ γέλασα με τη ψυχή μου με τη φάτσα του ακριβώς μετά. Φούσκωσε, φώναζε και πηγαινοερχόταν πάνω στο κλουβί 😂
Επειδή ήθελε να ζευγαρωσει... 😂 Αυτό το κάνει και ο Ντανιέλ πάνω μου... 😅
Μην αγχώνεσαι... Ακόμη είναι μικρή... Δεν μπορεί να κάνει αυγά... 😘
 
Επειδή ήθελε να ζευγαρωσει... 😂 Αυτό το κάνει και ο Ντανιέλ πάνω μου... 😅
Μην αγχώνεσαι... Ακόμη είναι μικρή... Δεν μπορεί να κάνει αυγά... 😘
Δέκα μηνων είναι αυτή, ο αρσενικός είναι μικρούλης.
 
... Ήταν όμως όντως κίνηση ζευγαρώματος;...

Μετά απο τόσο τάισμα τι περίμενες να γίνει; 😁 Τα αμαζονάκια μου και παρότι αδέρφια ξεκίνησαν να ζευγαρώνουν που και που απο 2 ετών. Βάλε ότι αυτά ωριμάζουν συνήθως σεξουαλικά στα 4-5 χρόνια, ε στα ίδια ερχόμαστε.
 
Ωχ, τούπεσε! :D
Όταν είναι δύο δεν γίνονται "άγρια"; Δεν χάνουν αυτή την επαφή που έχουν με τους ανθρώπους;
Δεν γίνονται άγρια... Δένονται πιο πολύ μεταξύ τους... Ούτε χάνουν την επαφή με τους ανθρώπους... Απλώς δίνουν πιο πολύ σημασία το ένα στο άλλο...
 
Ωχ, τούπεσε! :D
Όταν είναι δύο δεν γίνονται "άγρια"; Δεν χάνουν αυτή την επαφή που έχουν με τους ανθρώπους;
Αν θέλεις να τα ζευγαρώσεις και τα αφήσεις σε ένα κλουβί χωρίς να έχουν καμία επαφή μαζί σου λογικά κάποια στιγμή θα αγριεψουν ή τέλος πάντων θα σταματήσουν να σου έχουν τόση εμπιστοσύνη. Εγώ έχοντας τρία τώρα πια μαζί στη βόλτα, αλλά σε διαφορετικά κλουβιά, παρατήρησα ακριβώς το αντίθετο. Επειδή το πρώτο ήταν πολύ δεμένο μαζί μου, εξημερώθηκαν και τα άλλα χωρίς ιδιαίτερη δική μου προσπάθεια.
[automerge]1571134673[/automerge]
Μετά απο τόσο τάισμα τι περίμενες να γίνει; 😁 Τα αμαζονάκια μου και παρότι αδέρφια ξεκίνησαν να ζευγαρώνουν που και που απο 2 ετών. Βάλε ότι αυτά ωριμάζουν συνήθως σεξουαλικά στα 4-5 χρόνια, ε στα ίδια ερχόμαστε.
Άρα Ανέστη, εσύ πιστεύεις ότι πρέπει να τα αφήσω να συνεχίσουν να βγαίνουν μαζί χωρίς να φοβάμαι για γεννητουρια; Εγώ μέχρι τωρα, έχοντας ως παράδειγμα τα κοκατιλ μου, πίστευα ότι αν δεν έχουν κοινό κλουβί και την ησυχία τους δεν μπαίνουν καν σε αυτήν τη διαδικασία.
 
Back
Top