Γενικά Ο pepper μου, το pepperoni μας

το σουπιοκοκκαλο ουτε που το πλησιαζουμε ομως
Τέλεια, στην δροσούλα :)
Δεν πειράζει, άφησέ το να υπάρχει, όταν το χρειαστεί θα τσιμπολογήσει, δεν χαλάει έτσι κι αλλιώς αν του λερωθεί, θα ξύσεις λίγο την επιφάνεια να καθαρίσει.
 
Πωπω χλιδες ο Πιπερακος! Kαι τι κουκλος ε;
Με τη μαμα στον καθαρό αέρα και τη φύση. Τέλεια. Φυσικα θα τρομαξει λιγο, φυσικα θα χαζέψει λίγο, ολα αυτα τα υπεροχα ειναι καινουρια για τον μωρούλη σου.
Το σουπιοκοκκαλο θα το τιμήσει, ξέρει αυτός μην ανυσηχείς. Απλα φρόντιζε να εχει παντα στο κλουβί του και οταν χρειαστει ΧΡΟΥΤΣ θα παει να κοψει την κομμάτα του.
Κουραστικός εγώ (το εχω ειμαι γεροπαραξενος) αλλα τις πατηθρουλες, βαλε μπροστα τις ξύλινες, θα τις λατρέψει (ξερω οτι τις προχωράς απλα ειπα να δείξω ποσο γκρινιαρης ειμαι 😛 )
Καλό θα ήταν αν έχεις καποιο χορταρικακι-λαχανικακι να του το κρεμασεις τώρα στο κλουβι να παιξει και να το "γνωρίσει" που ειναι έξω και οι αισθήσεις του βαρανε κοκκινο απ' τα νεα ερεθίσματα :)
 
Πωπω χλιδες ο Πιπερακος! Kαι τι κουκλος ε;
Με τη μαμα στον καθαρό αέρα και τη φύση. Τέλεια. Φυσικα θα τρομαξει λιγο, φυσικα θα χαζέψει λίγο, ολα αυτα τα υπεροχα ειναι καινουρια για τον μωρούλη σου.
Το σουπιοκοκκαλο θα το τιμήσει, ξέρει αυτός μην ανυσηχείς. Απλα φρόντιζε να εχει παντα στο κλουβί του και οταν χρειαστει ΧΡΟΥΤΣ θα παει να κοψει την κομμάτα του.
Κουραστικός εγώ (το εχω ειμαι γεροπαραξενος) αλλα τις πατηθρουλες, βαλε μπροστα τις ξύλινες, θα τις λατρέψει (ξερω οτι τις προχωράς απλα ειπα να δείξω ποσο γκρινιαρης ειμαι 😛 )
Καλό θα ήταν αν έχεις καποιο χορταρικακι-λαχανικακι να του το κρεμασεις τώρα στο κλουβι να παιξει και να το "γνωρίσει" που ειναι έξω και οι αισθήσεις του βαρανε κοκκινο απ' τα νεα ερεθίσματα :)
Καθολου γκρινιαρης μας αρεσουν πολυ οι σιμβουλες να λετε πολλες.. Πρεπει να βαρασω τα κλαδακια σε νεροξυδο κ να στεγνωσουν εκει τα χω αφησει στον ηλιο απλα αχχ δν προλαβαινω δουλευω σε σουπερμαρκετ κ λογω καλοκαιριου εδω στο αλιβερι εχουμε πολυυυ δουλεια θα ασχοληθω ομως σιγουρα να τις τελειωσω εχω παραγγειλει ομως κ ξυλινες μαζι με τις μεταλλικες ταιστρες να μου ερθουν🙂
 
Στις δυο πρώτες φωτογραφίες... Πού είναι ο "τύπος";
😀 ειναι ακριβως πισω απο την πρωτη εξ τερικη ταιστρα απο πισω ειναι η εσωτερικη κ τρωει αλλα δν φαινεται🙂

Δεν έχει σχάρα το κλουβακι από κάτω;
Οχι δυστηχως.. Θα βαλουμε αμμο κατω☹τωρα εχουμε χαρτακι
 
Στις δυο πρώτες φωτογραφίες... Πού είναι ο "τύπος";
Eίτε ειναι κρυμμένος πισω απο την πρώτη ταϊστρα αριστερά είτε βλεπουμε το τελειο optical illusion 😛

Καθολου γκρινιαρης μας αρεσουν πολυ οι σιμβουλες να λετε πολλες.. Πρεπει να βαρασω τα κλαδακια σε νεροξυδο κ να στεγνωσουν εκει τα χω αφησει στον ηλιο απλα αχχ δν προλαβαινω δουλευω σε σουπερμαρκετ κ λογω καλοκαιριου εδω στο αλιβερι εχουμε πολυυυ δουλεια θα ασχοληθω ομως σιγουρα να τις τελειωσω εχω παραγγειλει ομως κ ξυλινες μαζι με τις μεταλλικες ταιστρες να μου ερθουν🙂
Mη βιαζεσαι και μη σε κανω να αγχωνεσαι, ολα θα γίνουν σιγά σιγά. Απλα τον έχουμε όλοι έννοια τον νεο σου κουκλακο, αμ τι νομιζες; Ειναι καρδιοκατακτητές τα ατιμα.
 
Μπορείς να βάλεις κουνελοσυρμα με δεματικα το ειχα κανει και εγω για ενα παλιο κλουβακι ειναι οικονομικη και ευκολη λυση!👍
 
Mη βιαζεσαι και μη σε κανω να αγχωνεσαι, ολα θα γίνουν σιγά σιγά. Απλα τον έχουμε όλοι έννοια τον νεο σου κουκλακο, αμ τι νομιζες; Ειναι καρδιοκατακτητές τα ατιμα.
Αχ το ξερωωω κ για αυτο σας αγαπωω ολους επειδη ξερω οτι ημαστε μια παρροτλετοοικογενειααα χαχχααχ κ γενικααα birdfamily χι😀🙂
 
Αχ, αχ, αχ! Καλά μου παιδιά, εγώ να δείτε πόσο γκρινιάρα θα γίνω! 😛... Με την καλή την έννοια:D *φωνή Ψινάκη
Λοιπόν! Έχουμε και λέμε:)
1)

tinypic-no-longer-available.jpg


Προσοχή για να μην έχουμε και δεύτερο. Ένα αστείο ατύχημα

2) Οι εξωτερικές μεταλλικές ταΐστρες είναι προτιμότερο να είναι με βίδα (οι άλλες γδέρνουν τα κάγκελα στο κλουβί)

tinypic-no-longer-available.jpg


Καλύτερα Ελένη να του βάζεις και νεράκι σε μια τέτοια ώστε να μπορεί το πεπερόνι να μπανιάρεται όταν θελήσει.

3)

tinypic-no-longer-available.jpg


Αυτό δεν θεωρείται πλατό. Δεν είναι ένα κομμάτι ξύλου ενιαίο ώστε να επιτρέπει σ΄ ένα πουλάκι (του μεγέθους των πάροτλετ) να μείνει εκεί με ανοιγμένα-απλωμένα τα πατουσάκια του... (προσωπική μου άποψη) δεν θα διακινδύνευα με τίποτα να βάλω κάτι ανάλογο στα κλουβιά μου.
Αυτά τα τόσο κοντινά κενά μεταξύ των κλαδιών είναι άκρως επικίνδυνα! Μπορεί κάλλιστα να μπει κάποιο ποδαράκι ανάμεσά τους έτσι νευρικά πουλάκια που είναι και να έχουμε πολύ εύκολα ατύχημα 😉 (ακόμα και μεγαλύτερου μεγέθους πουλιά θα κινδύνευαν τα δάχτυλα τους).
 
Και τωρα θα παμεεε να κατσουμε στο νεο χωρο που εφτιαξε ο μπαμπας στον κηπο μιας κ θελουμε ηλιοο 😛μαζι με τη μαμα βεβαιως βεβαιως κ ολο το κλουβακι μας:Dελατεεε κ εσεις σας προσκαλουμε🙂
Λοιπόν μία Ερέτρια, μία Αλιβέρι δεν θές να το μοιράσουμε να πάμε για ουζάκια στο καλύτερο μαγαζί του σύμπαντος,το "Ιαματικό" στην Αμάρυνθο;Φέρε και τον πατέρα σου, να του πώ δυό λόγια... Μαστορικά.😛
Υπέροχες εικόνες και πράξεις μπράβο Ελένη!
 
Από ένα ωραίο κομμάτι (νομίζω) ελιάς (αφού ο μπαμπάς σου ασχολείται πιάνουν τα χέρια του 😉 )

,
 
Από ένα ωραίο κομμάτι (νομίζω) ελιάς (αφού ο μπαμπάς σου ασχολείται πιάνουν τα χέρια του 😉 )
Ο μπαμπας επιπλοπιος οποτε θα του βρω εγω δουλιτσες μπολικες χιχιχιχι @maria p
 
Ο μπαμπας επιπλοπιος
Αμ έτσι αλλάζουν τα πράγματα.
Λοιπόν μία Ερέτρια, μία Αλιβέρι δεν θές να το μοιράσουμε να πάμε για ουζάκια στο καλύτερο μαγαζί του σύμπαντος,το "Ιαματικό" στην Αμάρυνθο;Φέρε και τον πατέρα σου, να του πώ δυό λόγια... Μαστορικά.😛
Να πάρεις και το σημειωματάριο σου Δημήτρη @Deukalion μαζί για να κρατάς σημειώσεις. Από ότι φαίνεται έχεις πολλά να μάθεις!
 
Να πάρεις και το σημειωματάριο σου Δημήτρη @Deukalion μαζί για να κρατάς σημειώσεις. Από ότι φαίνεται έχεις πολλά να μάθεις!
Την πάτησες φιλαράκι.
Για τσέκαρε θέμα και πές μου πως σου μοιάζει ο χώρος, κλινική;
Εεε μα ποιά, σε περίμενα στη γωνία! 😛
 
Back
Top