Γενικά Ο pepper μου, το pepperoni μας

😀 πρεπει να ερθετε σπιτι μουυυ καλα το δικο σου ειναι υπερπαραγωγηηη φοβερο @Deukalion αλλα κ εμενα ο μπαμπας εχει φτιαξει σπιτακια πουλιων κ η μαμα τα ζωγραφιζει απεξω κ σε ολα μενουν σπουργιτακιααα..

Παιδια υπαρχει καποιο αρθρο με τα φρουτα και τα λαχανικα που τρωνε τα παροτλετακια; Για να ξερω τι να του δινω... Αν μπορειτε γιατι καπου εδω μπροστα μου ειναι κ δεν το βρισκωωω να μου στειλετε τον συνδεσμο;!meh:D
 
καλα το δικο σου ειναι υπερπαραγωγηηη φοβερο@Deukalion
Σε ευχαριστώ Ελένη να τ'ακούνε αυτά μερικοί μερικοί, βιαστικοί😛
κ εμενα ο μπαμπας εχει φτιαξει σπιτακια πουλιων κ η μαμα τα ζωγραφιζει απεξω κ σε ολα μενουν σπουργιτακιααα..
Εδώ με κερδίζεις, μόνο εγώ πήρα τέτοια γονίδια, είμαι μετάλλαξη😎
Γι αυτό σου λέω θα μάθεις πολλά!
Να σου πώ εγώ τι έμαθα.
Ο πατέρας μου είναι μαραγκός.
Ο πατέρας της φίλης μου είναι μαραγκός.
Ο πατέρας της Ελένης που κάλεσα για ούζα είναι μαραγκός.
Κατί παίζει με εμένα και θα φάω πολύ ξύλο τελικά🙄
 
Παιδια υπαρχει καποιο αρθρο με τα φρουτα και τα λαχανικα που τρωνε τα παροτλετακια; Για να ξερω τι να του δινω... Αν μπορειτε γιατι καπου εδω μπροστα μου ειναι κ δεν το βρισκωωω να μου στειλετε τον συνδεσμο;!meh:D
Ορίστε
https://community.petbirds.gr/tags/safe-fruits-birds/

https://community.petbirds.gr/tags/safe-vegetables-birds/
 
Χωρίς φυσικά να θεωρώ ήσσονος αξίας τα φρούτα και τα λαχανικά, θεωρώ τα χόρτα και αρωματικά βότανα, πρώτης προτεραιότητας στην διατροφική πυραμίδα, πιο κοντά στις φυσικές επιλογές των πουλιών και από κάθε άποψη πιο υγιεινά.
Δεν έχουν πολύ νερό, δεν σήπονται αλλά μαραίνονται στο κλουβί και δεν έχουμε κινδύνους και αν τα ξεχάσουμε και επίσης τα πουλιά μέσω αυτών, μαθαίνουν να δοκιμάζουν πιο εύκολα νέες γεύσεις.
Εγώ έχω ως πρώτο την φρέσκια ρίγανη, που ξετρελαίνονται όλα, καθώς και δικά μου στο μπαλκόνι, θυμάρι, βασιλικό, δενδρολίβανο, γλιστρίδα, δυόσμο, κατιφέ που δεν τους πολυαρέσει και τώρα δοκιμάζω πλάνταγκο και ρόκα.
Έτσι κι αν ξεχάσω να ψωνίσω, όλο κάτι θα βρεθεί να τους δώσω.
Πολύ αγαπούν επίσης και τον άνηθο., μετά μανίας :)
 
Καλημερααα καλημερααα τι κανετε εσεις; Εμεις ξυπνησαμεεε βαλαμε κ ξυλινες πατιθρες που μας αγορασε η μαμα γιατι οι φυσικες θελουν δουλεια... Και μαζεψαμε και γλυστριδα απο τις ντοματιες του μπαμπα στο περιβολι χωρις φαρμακααα εχουμε μπολικη ελατε να σας δωσουμεεεε
Αλλα πως την σερβιρουμε ετσι σκετη;βραζουμε κ λιγο αυγουλακι

Εχουμε κ αχλαδακια απο την αχλαδια μας να του βαλω λιγακι; Κανει;
 

Συνημμένα

  • 1470297241297.webp
    1470297241297.webp
    37,5 KB · Προβολές: 35
  • 1470237763855.webp
    1470237763855.webp
    24,6 KB · Προβολές: 35
  • 1470237791893.webp
    1470237791893.webp
    21,2 KB · Προβολές: 35
Εχουμε κ αχλαδακια απο την αχλαδια μας να του βαλω λιγακι; Κανει;
Αν δε χαθεί το μέτρο να του βάλεις.
Το λίγο κάνει καλό το πολύ πάντα κακό.
 
Αλλα πως την σερβιρουμε ετσι σκετη;βραζουμε κ λιγο αυγουλακι
Πολύ ωραία Ελένη, μπράβο!
Προτείνω για αρχή σκέτη, ναι! Θέλει να είναι όμως στεγνή μην την προσφέρεις έτσι.
 
Αααειντε Πεππερόνι ορμα!
Στεγνά τα χορταρικακια οπως ειπε και ο φιλος @Deukalion και μη του παραφορτώσεις το κλουβακι πατήθρες, 2-3 φτανουνε σε "καιρια" σημεία οπως λεει και ο @misalouris
Θα το λατρέψετε και θα σας λατρέψει. Ιδίως με τοσα εδέσματα :)
Προσοχή μην το παχύνουμε και γινει ενας μικρος χοντρουλης 😛 αν και δεν εχει πολύ φοβο αν δεν το παρακανουμε, μωρακι ειναι και θα παιζει συνέχεια.
Γλιστριδα και αυγουλακι μιαμ, που να το μαθει ο Ερνεστο που δεν του βρηκαμε γλιστριδα να του βαλουμε αϊαϊαϊ
 
Αχχχ παιδιαα την τρωειιι γιουπιιι στην αρχη γουρλωσε τα ματια 😀 του εβαλα ενα κλοναρακι διπλα απο τα παιχνιδια του και τωρα τσιμπολογαειιι🙂
ΤΡΕΛΛΑΝΕ ΤΟΥΣ ΠΙΠΕΡΑΚΟΟΟ (οχι πες μου μπορεις να πεις οτι δεν ειναι ενας γλύκας; )
 
ΤΡΕΛΛΑΝΕ ΤΟΥΣ ΠΙΠΕΡΑΚΟΟΟ (οχι πες μου μπορεις να πεις οτι δεν ειναι ενας γλύκας; )
Αχ με εχε τρελανειιι κ πιο πολυυ γιατι μου δειχνει οτι μαγαπαειιι τοσο γρηγορααα αν τον δειτε πως με ζηταει κ πως μου τρυβετεεε σαν γατουλης χιχιχιχ... Οσο για την γλιστριδα μακαρι να μπορουσα να σας δωσω εχει τοσο πολυ εδω ..🙂να σας στειλω με κουριερ χιχιχιχιχιχι🙂
 
Νιαμ νιαμ και κεχράκι. Εγω το χρησιμοποιώ για την εκπαιδευση του Ερνεστο μιας και του αρεσει τοσο, αλλα δεν κανει κακο να το δοκιμασει κιολας 😛
ναι ναι μου το ειπε κ η θεια η @ilie mp με το ξαδερφακι τον μανγκο λογω οτι τα πηραμε ιδια στιγμη τα βαφτισαμε ξαδερφακια 😀... Παιδια του το εβγαλα για να το χρησιμοποιω οπως λετε στην εκπαιδευση... απλα δοκι ασε κ ξετρελαθηκε🙂
 
Back
Top