Φροντίδα Πήρα κοκατίλ, τι κάνω τώρα;

Ναι σίγουρα θα σας ενημερώσω και εγώ ανησυχώ που τον βλέπω έτσι 🙁 αύριο πρωί θα τον πάω στο γιατρό

Πάντως του έβαλα και μουσική αλλά τίποτα δεν πτοείται 🙁
 
Άνοιξε την κουρτίνα να μπαίνει απευθείας φως πάνω του. Τα πουλιά αλλάζουν τελείως διάθεση με το φυσικό φως, είναι φτιαγμένα για να ζουν και να κινούνται με αυτό.
 
Ανοιχτή την έχω, και στο δωμάτιο που τον έχω είναι αρκετά φωτεινό πρην μπερδεύτηκα και είπα κλειστή η κουρτίνα καθαρά όλα στο κλουβί τροφή νερό του βάζω 2ΦΟΡΕΣ την ημέρα δεν ξέρω τι να κάνω λυπάμαι που είναι έτσι 🙁
 
Καλημέρα!Όπως το υποψιαζομουν το κοκατιλ μου είναι άρρωστος🙁 έχει μύκητες
 
Πήγαμε το πρωί στο γιατρό τους είδε στις κουτσουλιές του είναι και υποτονικό λίγο αδυνατισμενο και μέτριας ποιότητας φτερώματος stress bars ακρωαστικα στα γράφω όπως τα έχει γραμμένα η γιατρός μου έδωσε αντιμυκητιακο

Δυστυχώς έτσι μου τον δώσανε άρρωστο τι να πω .. Εντάξει δε λέω κάποια στιγμή αρρωσταινουν αλλά όχι να το πάρω άρρωστο
 
Κρίμα, κουράγιο σ' εσένα και περαστικά του!
Ποιο φάρμακο σου έδωσε; Θα το δίνεις στο στόμα κατ' ευθείαν;
 
Κρίμα το πουλάκι αλλά επειδή μου το δώσανε ως (ΤΟ )τέλειο τον πήγα πίσω. Δεν ξέρω αν έπραξα σωστά αλλά στεναχωρήθηκα πολύ (έβγαλα έρπητα) βιαστικά να το πάρω χωρίς να ρωτήσω πρώτα..☹
 
Μου είπαν θα μου βρουν άλλο μικρό με δαχτυλίδι δεν περίμεναν κάτι τέτοιο φυσικά σπαστικά δεν ήθελα και ούτε θέλω να πάρω πάλι από κει..
 
Πρώτη φορά πήγα εκεί σαν νέα πελάτισσα και την πάτησα φυσικά θα απαιτήσω να μου πληρώσουν και το γιατρό 50€
 
Πρώτη φορά πήγα εκεί σαν νέα πελάτισσα και την πάτησα φυσικά θα απαιτήσω να μου πληρώσουν και το γιατρό 50€
Προσωπικά Δήμητρα θα απαιτούσα τα χρήματα συν την αμοιβή του γιατρού πίσω και θα απευθυνομουν άλλου...
Αμφιβάλω να μην ήξεραν ότι νοσεί
 
Αυτό εξυπακούεται ότι δεν θα ήξεραν ότι είναι άρρωστος το ίδιο θα συμβαίνει και με το φίλο του που ήταν μαζί. Του είπα ότι δεν θέλω να πάρω άλλο όταν ξαναπήρε γιατί πήγα ξανά σήμερα να βρω αυτόν που είναι υπεύθυνος στα πουλιά που το έπαιζε ότι τα ξέρει όλα και καλά.. Του είπα ότι πρέπει να πάρει το φάρμακο άμεσα γιατί θα πεθάνει και με κοίταζε ειρωνικά και καλά ότι ξέρει καλύτερα αυτός. Δεν θέλω να πάρω άλλο λέω ξενέρωσα.. Και άρχισε τα μη με στεναχωρείς και τέτοια θα σου βρω
αλλο. Παρεμπιπτόντως μου είπε να τον αφήσω στο κλουβί για να μη στρεσαριστει και να πάω από Δευτέρα να πάρω το κλουβί.
 
Τι να πω... Μπραβο για την υπομονή σου...
Εγώ έχω αλλεργία σε τέτοιους τύπους και το πάω στα άκρα μέχρι να ικανοποιηθω.

Ούτε μαζί τα βγάζετε τα χρήματα ούτε φταις να περνάς τέτοια στενάχωρο. Για το λολατιλ δεν το συζητώ, μόνο από τύχη θα επιζησει
 
Όχι ούτε και του γιατρού θα τα ζητήσω από το αφεντικό του γιατί αυτός ήταν υπάλληλος και καλά
 
Back
Top