Φροντίδα Παιχνίδια που έχετε στα πουλιά σας

Καταπληκτικη κατασκευη Σισσυ!Φαινεται να το απολαμβανει ο Μαριος! Σ'ευχαριστουμε για την ιδεα!
 
Μπράβο Σίσσυ! Εφευρετική σε ιδέες / σχεδίαση παιχνιδιών και εκπληκτική στην κατασκευή τους! Σίγουρα ο Μάριος θα'ναι ευτυχισμένος!
 
σίσσυ είναι τέλειο και για το χειμώνα νομίζω πολύ βραστικο δεν συμφωνείς;
:)Εχω κατασκευασει αυτη την κρυψωνα απο τον Μαρτιο. Οσο για το:βραστικο... Ειναι στην επιλογη του να μη μπει. Του αρεσει ομως να περναει καθημερινα καποια λεπτα της ημερας, μεσα σ'αυτην😉
 
Τελειες οι κατασκευες σου Σισσυ! :D Κι ο Μαριος φαινεται οτι τα απολαμβανει με το παραπανω!
 
να και τα δικά μου τα παιχνίδια. Τα εφτιαξα όλα εγώ εκτός την σκάλα με το ροζ σκοινι
 

Συνημμένα

  • Εικόνα008.webp
    Εικόνα008.webp
    82,7 KB · Προβολές: 182
  • Εικόνα009.webp
    Εικόνα009.webp
    63,2 KB · Προβολές: 163
το παρακατω sait δεν ειναι με παιχνιδια για πουλια αλλα επειδη τα δικα τα μπατζι τρελενονται για οτιδηποτε εχει σχοινι και κομπους και περναν ωρες ωστε να το λυσουν (τα καταφερνουν καποια) σκεφτηκα να το παραθεσω εδω Animated Knots by Grog
 
Εφτιαξα τρια νεα παιχνιδια!
 

Συνημμένα

  • παιχνιδι 1.webp
    παιχνιδι 1.webp
    41,4 KB · Προβολές: 137
  • παιχνιδι 2.webp
    παιχνιδι 2.webp
    39,3 KB · Προβολές: 119
  • παιχνιδι 3.webp
    παιχνιδι 3.webp
    19,9 KB · Προβολές: 127
  • 3 παιχνιδια.webp
    3 παιχνιδια.webp
    42,9 KB · Προβολές: 116
Ευχαριστω Μαρια, δεν θα τα κρατησω, σκεφτομαι να τα κανω δωρακια!:Big Grin☹Τα πουλακια ειναι ενα κοκατιλ, ενα Σενεγαλης και ενα Budgie.)
Στον Μαριο εχω αρχισει να κανω :Tongue::'μεταποιησεις' στα παιχνιδια που ηδη ειχε. Στις φωτογραφιες που ακολουθουν, υπαρχει ενα παραδειγμα. Καποιο παιχνιδι που ποτε δεν επαιιξε, διοτι το φοβοταν, το αλλαξα. Προσθετοντας κι' αλλα παιχνιδια (που δεν επαιζε). Τα εδεσα μεταξυ τους με δερματινα κορδονια και τωρα εγινε ενα απ' τα αγαπημενα του!
 

Συνημμένα

  • α1.webp
    α1.webp
    63,9 KB · Προβολές: 149
  • α2.webp
    α2.webp
    37,5 KB · Προβολές: 144
  • α3.webp
    α3.webp
    65,3 KB · Προβολές: 147
Μια κατασκευη μου, που πιστευω θα ταιριαζε στην περιπτωση του μελους milt:Big Grin: Το πουλακι εχει την δυνατοτητα ν'απασχοληθει (τραβοντας και παιζοντας τα κομμενα καλαμακια και τις οδοντογλυφιδες), 'ξεχνοντας' ισως ετσι την συνηθεια του, να μαδαει τα καγκελα του κλουβιου.
 

Συνημμένα

  • 1.webp
    1.webp
    56,3 KB · Προβολές: 117
εχω μερες στο μυαλο μου μια ιδεα και θαθελα να μου πειτε
αν υπαρχει κινδυνος
βγαινοντας απο το σπιτι παραλιγο να πατησω ενα σαλιγκαρι..σκεφτομαι
λοιπον να πιασω ενα σαλιγκαρι και να το βαλω στο κλουβι του πιπικου
να δω τι θα κανει.. Διαβαζα πως στη φυση πιανουν μικρα σκουλικια και εντομα
λετε να του κανει κακο;
Θοδωρη οχι με τιποτα σαλιγκαρι στον Πιπικο! Ειναι ξενιστης.
 
Σισσυ καταπληκτικο! Ειχα φτιαξει και εγω ενα παρομοιο για τα δικα μου με καλαμακια και τους αρεσε παραπολυ να τα τραβανε και να παιζουν μαζι τους ωρες ατελειωτες. Δε σταματουσαν μεχρι να κοψουν τα καλαμακια!
 
Ας υπαρχουν κι'εδω, τα παιχνιδια που εφτιαξα για τον Παρη:Big Grin:
 

Συνημμένα

  • α (552 x 581).webp
    α (552 x 581).webp
    28,4 KB · Προβολές: 145
  • β (525 x 709).webp
    β (525 x 709).webp
    25,1 KB · Προβολές: 131
  • γ (513 x 889).webp
    γ (513 x 889).webp
    22,8 KB · Προβολές: 137
  • δ (552 x 961).webp
    δ (552 x 961).webp
    32 KB · Προβολές: 133
  • ε (506 x 675).webp
    ε (506 x 675).webp
    8,6 KB · Προβολές: 132
Πολυ ωραια Σισσυ. Τις μπαλιτσες πως τις εφτιαξες;

Αργοτερα θα ανεβασω φωτογραφιες με μερικα που εφτιαξα κι εγω στο κοκατιλ.
 
... Τις μπαλιτσες πως τις εφτιαξες;
Ειναι κελυφος απο καρπους Φωτη, (τους βρηκα να κρεμονται σ'ενα αυτοσχεδιο μουσικο αντικειμενο που αγορασα). Ο Κωνσταντινος ειχε την ωραια ιδεα, να κρυψει χαρτακια και διαφορα αλλα μεσα σε αυτους, ωστε ο Παρης να προσπαθει να τα ξετρυπωσει.
Περιμενουμε να δουμε φωτος των παιχνιδιων που εφτιαξες.
 
Back
Top