Φροντίδα Παιχνίδια που έχετε στα πουλιά σας

Συνημμένα

  • 1.webp
    1.webp
    62,6 KB · Προβολές: 197
  • 2.webp
    2.webp
    59,8 KB · Προβολές: 194
  • 3.webp
    3.webp
    54,2 KB · Προβολές: 179
Ωραια η καρυδουλα Σισσυ και ο Μαριος απιθανη φατσουλα! Θα τη χαρει πολυ την καρυδα!
 
:DΦαίνεται να είναι το αγαπημένο του παιχνίδι! Πολύ έξυπνη ιδέα! Όσο για τον Μάριο... Κούκλος όπως πάντα😛
 
γεια σε ολους σας, εχω παρα πολυ καιρο να μιλησω, λοιπον εβλεπα τα παιχνιδια που φτιαξατε κι ειναι ολα υπεροχα, εχω να σας πω κατι που και σε μενα το ειπε καποιος που ασχολειτε με παπαγαλους πολλα πολλα χρονια. Οταν φτιαχνετε πατηθρες η παιχνιδια απο ξυλο να χρησημοποιητε ξυλο ελιας, πρωτον ειναι σκληρο κι ανθεκτικο και δεν πιανει ζουζουνια, δευτερον αργει πολυ να ξεραθει αρα πιο ανθεκτικο και τριτον επειδη μενει πολυ καιρο να το πω φρεσκο δαγκωναντας το παιρνει βιταμινες ο φιλος σας μια και η ελια κανει καλο στους παπαγαλους κυριως μεσαιου και μεγαλου μεγεθους... Φιλιααα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Elize
Καλημέρα! Θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα. Τι είδους σχοινί-σπάγγο χρησιμοποιείτε. Και που βρίσκετε τα κλιπσάκια για να κρεμάτε το παιχνιδάκι στο κλουβί; Ακόμη έχω δει σε κάτι βιβλιοπωλεία είση χειροτεχνίας όπου έχει διάφορα πράγματα που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να φτιαχτούν παιχνιδάκια. Χρειάζεται κάποια προσοχή ως προς το υλικό που είναι φτιαγμένα;
 
φίλε έγω τα βρίσκω όλα.. Κλιπς..σχοινιά.. Αλυσίδες μικρές.. Από καταστήματα που πουλούν διάφορα είδη οικοδομής ή πολυκαταστήματα που πουλούν κλειδιά.. Κατσαβίδια κα ( σπάγγους βρίσκεις διάφορα μεγέθη )
 
Παιδια κοιταξτε κι αυτο το παιχνιδι που μολις εφτιαξα! Πιστευω να αρεσει στα Lovebird μου!
 

Συνημμένα

  • DSC00541.webp
    DSC00541.webp
    6,6 KB · Προβολές: 149
  • DSC00542.webp
    DSC00542.webp
    5,5 KB · Προβολές: 110
  • DSC00539.webp
    DSC00539.webp
    6,4 KB · Προβολές: 120
Κωνσταντινε πολυ ωραιο φαινεται και πιστευω θα του αρεσει.Αλλα ειναι ασφαλες το υλικο του ξυλου;
 
:)Ομορφο ειναι Κωνσταντινε, αλλα δειχνει καπως γυαλιστερο, μηπως τα ξυλακια ειναι περασμενα με λουστρο; 😕
 
:)Εχω καταλαβει πως στον Μαριο αρεσουν παρα πολυ οι κρυψωνες! Μετα την κρυψωνα- καρυδα λοιπον, εχω βαλει στο κλουβι του μια κρυψωνα-ιδιοκατασκευη αυτη την φορα:D Η κατασκευη της ηταν απλη:Εκοψα ενα πλαστικο 2λιτρο μπουκαλι νερου και το εντυσα με δυο μανικια παλιου ρουχου. Το στερεωσα με δερματινα κορδονια στο κλουβι του, και ιδου...

ακολουθει και βιντεακι...
 

Συνημμένα

  • 5lzdl0.webp
    5lzdl0.webp
    7,3 KB · Προβολές: 164
  • 10861pk.webp
    10861pk.webp
    3,8 KB · Προβολές: 146
th_f7c5d5ff.jpg
 
Back
Top