Φροντίδα Παιχνίδια που έχετε στα πουλιά σας

Σχετικά με ένα αυτοσχέδιο παιχνίδι με καλαμάκια που είδα (είναι το πιο απλό που μπορώ να φτιαξω προς το παρόν), υπάρχει περίπτωση από τα δαγκώματα αν το φάνε να δημιουργήσει πρόβλημα;
 
επειδη ειναι πολυ εξυπνα πουλια δε νομιζω νσ το φανε! Αλλα μπορει! Εμενα δν το αγγιζουν καθολου!
 
ΠΑΙΧΝΙΔΟΤΟΠΟΣ

😉 τρελλα μωρα, γεια σασ & χαρα σασ ! Οι ιδεεσ σασ, για τα παιχνιδια των παπαγαλων, ειναι καταπληκτικεεεεσ! Πολυ μου αρεσαν & επειδη το ενα ειναι καλυτερο απ'το αλλο, δεν ξερω πιο να πρωτοδιαλεξω! Μπραβο σε ολουσ σασ! :love
 
P5.webp Ενα η' και περισσοτερα μπαλακια του πιγκ-πογκ, μερικες χαντρες, ενα καμπανακι, κομμενα καλαμακια, λιγο δερματινο κορδονι και ετοιμο ενα ακομα παιχνιδακι!:Big Grin:
 
Παιδία να ρωτίσω κατι περι των παιχνιδιών ειναι αλήθεια οτι τα αρσενικά παπαγαλάκια ασχολούνται με τα παιχνίδια και όχι τα θυληκά;
 
ο ελβις σημερα επαιξεργαστηκε το νεο του παιχνιδι-κουτοφωλιτσα! Ειναι ενα σπιτακι για χαμστερ...
 

Συνημμένα

  • 102_0545.webp
    102_0545.webp
    60,2 KB · Προβολές: 189
😀
τρομερο... Πολυ φασση εχει ο μικρος...
Ομορφο και απλο παιχνιδι... Μπραβοο..
 
αποφάσισα να σας παραθέσω ένα 'παιχνίδι'που έφτιαξα να που πείτε τις γνώμες σας...υλικά : 3 χάντρες,ένα.. (απο αυτο το στρογγυλο που βαζουμε τα κλειδιά μας)και 2 scooby-έτσι τα λέμε εμείς-, αλλιώς λέγονται και κορδόνια-αν τα ζητήσετε σε βιβλιοπωλείο, αλλα γιατί λέγονται έτσι ποτε δεν κατάλαβα μιας και δεν έχουν καμια σχέση με τα κορδόνια που πάει όλων το μυαλό 😛
 

Συνημμένα

  • paixnidi.webp
    paixnidi.webp
    40,5 KB · Προβολές: 188
  • paixnidi1.webp
    paixnidi1.webp
    39,6 KB · Προβολές: 163
Πολυ ομορφο το παιχνιδι...
Αλλα γιατι το εχεις τοποθετησει ετσι..."; 😕
 
γιατι αν προσέξεις στην άκρη έχει τα 'σχοινάκια' και φοβάμαι μην έχουμε ατύχημα με κανένα ματι
 
Γεια σας παιδιά! Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει από που μπορώ να αγοράσω υλικά για να φτιάξω στο κοκατιλάκι μου αυτοσχέδια παιχνιδάκια;
 
Να σας ρωτησω ρε παιδια εφτιαξα καποια παιχνιδια και χρησιμοποιησα μαυρο δερματινι για να τα "δεσω"... Το επλυνα και παρατηρησα οτι ξεβαφει... Θα υπαρξει καποιο προβλημα πιστευετε;
 
Μπορεί, εξαρτάται από την μπογιά που δεν μπορείς να το γνωρίζεις. Και τα ετοιματζίδικα ξεβάφουν και είναι και ακριβά. Καλύτερα χρησιμοποίησε απλό σκοινί.
 
Back
Top