Φροντίδα Παιχνίδια που έχετε στα πουλιά σας

theodosia! post: 29063 είπε:
naso ta parageila na m ta kanei pio mikra giati afta itan 14inches. afti itan i foto p ypirxe sto site:) kai egrafe oti mporis na tou pis diastasis kai na s ftiaksi paromoia alla se poio mikra. nmz einai efkolo na ftiaksis dika s paixnidia! to mono p proipotheti einai meraki kai xronos. p xrono den exw poly! to kalokairi isws :D

τοτε οκ θεοδοσια ετσι ναι! Πες μας και τιμες αν θες, απο που θα στα στειλει, ποια χωρα; Και αν εχει κανα σιτε γραψτο μας!
 
apo ebay to pira Blackburn, Lancashire, United Kingdom. itan 2.75 lires agglias (3.50 euro) kai i skala nomizw 4 lires agglias(5euro). afto p etsouze ligo itan ta metaforika 12euro. alla sinithisa tosa einai gia na s stiloun apo tin agglia sti kypro!
 
Κωστα δεν ειπα οτι ολα τα παιχνιδια που κυκλοφορουνε ειναι απο φυσικα χρωματα και ασφαλη. Ειπα απο φιρμες που κατασκευαζουν παιχνιδια για πουλια. Εγω αποφευγω τα κινεζικα γενικα. Παντως καλα εκανες και αλλαξες το σχοινι για να εισαι ησυχος! 😉
 
:DΑνεστη δεν ειμαι σιγουρη ποιος απο τους δυο σας το ευχαριστιεται πιο πολυ εσυ ή οΦοιβος; εχω.. μια αμφιβολια. Οσο για τα παιχνιδια του δεν λεω καλα, αλλα...λιγα. 😉
 
Φράνια μην ανοίγεις τους ασκούς του αιόλου. Γιατί θα δεις τον Ανέστη να κατασκευάζει/αγοράζει νέα...

Πάντως πέρα από την πλάκα οι παπαγάλοι δεν θέλουν ποσότητα, αλλά ποιότητα και συχνές αλλαγές παιχνιδιών για να μη βαριούνται. Κάτι σαν τα παιδιά! Παίζουν με τα καινούρια, τα βαριούνται επιστρέφουν στα παλιά και γύνεται κύκλος. Σκοπός είναι να μη βαριούνται.
 
Φράνια μην ανοίγεις τους ασκούς του αιόλου. Γιατί θα δεις τον Ανέστη να κατασκευάζει/αγοράζει νέα...

Πάντως πέρα από την πλάκα οι παπαγάλοι δεν θέλουν ποσότητα, αλλά ποιότητα και συχνές αλλαγές παιχνιδιών για να μη βαριούνται. Κάτι σαν τα παιδιά! Παίζουν με τα καινούρια, τα βαριούνται επιστρέφουν στα παλιά και γύνεται κύκλος. Σκοπός είναι να μη βαριούνται.

:)δατς τρουυυ! 😛
 
τελικά βλέπω ότι μόνο η δικιά μου δεν ασχολείται με τα παιχνίδια της.
 
Αναστασια και η δικια μου δεν ακουμπουσε τιποτα! Της αρεσαν αλλα πραγματα οπως το να κανει κομματακια τη σακουλα που βαζαμε γυρω απο το κλουβι της για να πεφτουν οι σποροι και να κοβει χαρτι! Μπορεις να παρεις φυλλα ασπρα Α4 και να ανοιξεις παρα πολλες τρυπες. Πανω στο χαρτι μπορεις να ριξεις μερικους σπορους που της αρεσουν. Μετα παρε ενα λεπτο σχοινι (εγω χρησιμοποιω λιναρι που ειναι φυσικο σχοινι, ακινδυνο και παμφτηνο, μονο 70 λεπτα το κουβαρι και νομιζω θα κρατησει χρονια:D) και περασε το τυχαια απο ολες τις τρυπες που ανοιξες και μετα τραβα το για να σουφρωσει και θα γινει μια χαρτινη μπαλα με σχοινι και μεσα θα εχει και λιχουδιες. Ετσι οσο θα σκιζει το χαρτι θα βρισκει και μια λιχουδια και αυτο θα της δινει κινητρο να προχωραει. Αφησε ενα κομματι σχοινι πανω και κρεμασε το σε μια ακρη η σε ενα σημειο που δεν εμποδιζει μεσα στο κλουβι της. Υπολογισε να κρεμεται λιγο κατω απο την πατηθρα διπλα στην οποια θα το βαλεις διοτι οι ροζελες χρησιμοποιουνε τα ποδια τους και ετσι θα μπορει να το κρατησει. Πιστευω ισως αυτο να της φανει ενδιαφερον και θα την απασχολησει για πολλες μερες μεχρι να το διαλυσει.
 
ευχαριστώ πολύ Ανέστη! Θα το δοκιμάσω.
 
Πολύ χρήσιμες και κατατοπιστικές οι πληροφορίες που μας δώσατε παιδιά! Μπράβο είστε αξιέπαινοι!

Πωλίνα καταπληκτικό το σταντ! Φαντάζομαι οτι το πουλάκι σου θα είναι πολύ ευτυχισμένο!

Σήμερα προσπάθησα να φτιάξω και εγώ ενα παιχνίδι για το δικό μου παπαγαλάκι, με ξύλινες χάντρες, καμπανάκια, κουδουνάκια κτλ. Ελπίζω ο Μικρούλης μου να το τιμήσει. Προς το παρών είναι αρκετά διστακτικός! Ελπίζω μεσα στις επόμενες μέρες να ασχοληθεί μαζί του! Σας ευχαριστώ και πάλι!
 
oxi...to pira me 20 Euro... an eixa ora tha mporusa na dokimaso na vtiakso kati paromio...den einai diskolo
 
πολυ ωραιες οιλυσεις που δινετε πραγματικα! Εγω εχω παρει αρκετα παιχνιδια γαι τα λοβεμπιρντς μου! Ενα απο αυτα ηταν μια κουνια ξυλινη που κρεμοταν απο αλυσιδα! Δεν πεξανε ποτε με την κουνια ομως δαγκωναν την αλυσιδα μεχρι που εσπασε! Και θελω να ρωτησω... Μηπως κανει κακο που μασανε την αλυσιδα;

επισης εχω να σημειωσω οτι διαβασα σε ενα βιβλιο οτι λατρευουν τις σκαλες απο σχοινι και ακομα δεν κανουν τα καθρεφτακια γτ τα αποπροσανατολιζουν, δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ισχυει...
 
Οι αλυσιδες δεν δημιουργουν προβλημα αν ειναι καθαρες και δεν ειναι σκουριασμενες. Τα καθρεφτακια εγω προσωπικα δεν θα τα εδινα στα πουλια μου. 😉:)
 
πωλινα που το πηρες το stand αν επιτρεπεται
αν δεν θες να πεις please στειλ pm
γιατι θελω να παρω ενα τωρα που θα ειμαι Αθήνα
thanks
 
Back
Top