Φροντίδα Παιχνίδια που έχετε στα πουλιά σας

κατι αλλο που πρεπει να αναφερθει ειναι οτι μπορει να βαλετε ενα παιχνιδι και να ειναι μεσα στο κλουβι για 1-2 μηνες η και παραπανω και να μην ασχοληθει καθολου το πουλι, οχι γιατι το φοβαται αλλα απλα γιατι αδιαφορει ειτε γιατι δεν του κανει κατι και ξαφνικά μια μερα να τουρθει και να αρχισει να παιζει και να μην το αφηνει! Αυτο επαθα εγω με αυτο το παιχνιδι που δεν το αφηνει ουτε οταν τον φωτογραφιζω! 😀\
και δειτε αλλο ενα παιχνιδι εμπνευσμένο απο αυτα που εβαλε η αναστασια νομιζω παλιοτερα. Τελικα σου ηρθαν εσενα αυτα ποουχες αγορασει απο αγγλια;
 

Συνημμένα

  • Image(142).webp
    Image(142).webp
    120 KB · Προβολές: 331
  • Image(130).webp
    Image(130).webp
    56,8 KB · Προβολές: 305
Νασο πολυ ωραιες οι κατασκευες σου και παλι! Αυτα στην πρωτη φωτο τα πολυχρωμα αναμεσα στα ξυλαρακια τι ειναι; καπακια η πούλια απο ταβλι; 😕
 
Σε ευχαριστούμε Νάσο για τις ιδέες. Τέλεια η πρώτη φωτογραφία!
 
Τα συγχαρητήρια μου και από εμένα! Μπράβο Νάσο! Χρυσοχέρης! Μου έδωσες πολύ ωραίες ιδέες! Με βοήθησες πολύ με το αρχικό πόστ και εφτιαξα και εγώ μαζί με τον γιό μου μια μικρή κατασκευή και το παπαγαλάκι μου εχει τρελλαθεί στο παιχνίδι!

Να λοιπόν πως μπορεί να αξιοποιηθεί αυτό που οι παιδαγωγοί ονομάζουν "άχρηστο υλικό"... Με πολύ φαντασία, καλλιτεχνική και δημιουργική διάθεση, τίποτε δεν πάει χαμένο και αξιοποιείται με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!
 
Σημερα κατεβηκα για ψωνια δικα μου αλλα περασα εξω απο το πετ σοπ και δεν μπορω να αντισταθω... :D του πηρα ενα πασχαλινο δωρακι... :D

ειναι ολο ξυλινο και ρωτησα αν τα χρωματα ειναι φυτικα και μου ειπε ναι. Τα δοκιμασα και βγαινουνε στο χερι με εντονη τριβη οπως κανουνε τα περισσοτερα φυτικα χρωματα. Ειναι της εταιρειας ferplast ειναι ιταλικη απ'οτι ειδα στο ιντερνετ. Ο Φοιβος παντως ξετρελαθηκε... Το πηρε και δεν το αφηνε...😛
 

Συνημμένα

  • toys-pho9.webp
    toys-pho9.webp
    10,8 KB · Προβολές: 206
Μπραβο Ανεστη, οχι μονο δωρα για τα βαφτιστηρια! 😛
ευχομαι να το χαρει!
αα! Να σε...χαιρεται! Γιορταζεις σε λιγο:)σιγουρα το δωρο που σου εκανε, ηταν η...χαρα του!:D
 
Kosta, vale kai mia fotografia tou klouviou tou Pari! Einai olokliro Kastro! Pedotopo! )
 
Ένα παιχνιδάκι κι από μένα!
 

Συνημμένα

  • DSC00261c.webp
    DSC00261c.webp
    32,9 KB · Προβολές: 220
merika stant gia papagalous... gia na parete idees :)
 

Συνημμένα

  • birdsandpets_0073.webp
    birdsandpets_0073.webp
    71,4 KB · Προβολές: 317
  • Jewel_and_Ginky.webp
    Jewel_and_Ginky.webp
    51,3 KB · Προβολές: 315
ρε πωλινα η πρωτη φοτο απο που ειναι; Εκθεση παπαγάλων ειναι; Γιατι για πετσοπ χλομο.χαμος γινεται!
 
Σε καποια πετ σοπ στο εξωτερικο εχουνε τοσους παπαγαλους! 😉 επισης οργανονωνται και κατι σαν παζαρια bird fairs τα λενε και διαφοροι εκτροφεις πουλανε πουλια αλλα και αλλοι διαφοροι με παιχνιδια, κλουβια και αλλα αξεσουαρ μαζευονται εκει και τα πουλανε σε πολυ χαμηλες τιμες! Μπορει να ειναι και απο κατι τετοιο αυτη η φωτο! Αλλα αν ξερει η Πωλινα απο που ακριβως ειναι θα μαθουμε! :D
 
Nai mia ekthesi papagalon..."Morning Star Expositions" http://www.birdsandpets.com/
Episis kitakste ki auto: What's That Noise how not to encourage parrot screaming
 
Εβαλα και εγω - νομίζω- το μικρό ψώνιο με δυο παιχνιδακια. Στην πρωτη ετοιμαζεται να παιξει τύμπανο και η δευτερη είναι το νεο παιχνίδι που του πήρα σήμερα.
 

Συνημμένα

  • picture136.webp
    picture136.webp
    8,3 KB · Προβολές: 237
  • picture137.webp
    picture137.webp
    8,7 KB · Προβολές: 270
Το αγαπημενο του παιχνίδι όμως ποιο ειναι;
Το ρολλο απο το χαρτι τουαλετας που το έμαθα απο εσας και σας ευχαριστω πολυ! 🙂
 
Back
Top