Γενικά Παπαγάλοι πετούν ελεύθεροι στην πόλη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Petran
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
δεν το ηξερα οτι υπηρχε ηδη ποστ με αυτο το θεμα! Παλια εξω απο το σπιτι μου(παλαιο φαλιρο)στον τεραστιο ευκαλιπτο ηταν περιπου 25-30! Και τουσ εβαζαν τροφη σε ενα κτιριο λιγο παρακατω! Τωρα ερχονται απο2-5! Τι απεγιναν ολοι αυτοι; Ερχονται επισησ και πινουν νερο απο το ποταμι οπου εκει ενασ εχει πιασει 15! Εκανα πολλεσ προσπαθειεσ να του πω να τουσ ελευθερωσει αλλα τιποτα!


😱 και τι τους εκανε;😱 Μα τι ανθρωπος ειναι αυτος; 😡 Αντι να χαιρεται που εχει την τιμη να βλεπει αυτα τα πουλια που προσαρμοζονται στη χωρα μας και να πετανε ελευθερα ενω καταγονται απο τοσο μακρια... Δεν μπορουσε να παει να αγορασει εναν να τον εχει για κατοικιδιο; Αυτα ουτε σε 40 χρονια δεν θα γινουν οπως τα θελει... 😡
 
δεν το ηξερα οτι υπηρχε ηδη ποστ με αυτο το θεμα! Παλια εξω απο το σπιτι μου(παλαιο φαλιρο)στον τεραστιο ευκαλιπτο ηταν περιπου 25-30! Και τουσ εβαζαν τροφη σε ενα κτιριο λιγο παρακατω! Τωρα ερχονται απο2-5! Τι απεγιναν ολοι αυτοι; Ερχονται επισησ και πινουν νερο απο το ποταμι οπου εκει ενασ εχει πιασει 15! Εκανα πολλεσ προσπαθειεσ να του πω να τουσ ελευθερωσει αλλα τιποτα!
Ελεος δηλ. ρε παιδια ποσο λιγο μυαλο εχει ο τυπος
 
den 3erw paidia pantws htan apaisio!ase pou kukloforoun ekei sunexeia gates kai mia tou trwne ena papagalo allh ta kanarinia...einai polu asxhmo...kai pou na deite otan oi eleu8eroi pane panw sta klouvia twn allwn...einai apaisio na ta vlepeis...
 
που ειναι αυτο το ποταμι και που ακριβως αυτος ο τυπος;
ξερω απο την περιοχή και το μονο ποταμι που μου ερχεται ειναι αυτο που βγαζει εκει στο κιτσενμπαρ παραπερα.
για δωσε λεπτομερειες μηπωσ του κανω και γω καμια επισκεψη!
 
που ειναι αυτο το ποταμι και που ακριβως αυτος ο τυπος;
ξερω απο την περιοχή και το μονο ποταμι που μου ερχεται ειναι αυτο που βγαζει εκει στο κιτσενμπαρ παραπερα.
για δωσε λεπτομερειες μηπωσ του κανω και γω καμια επισκεψη!

Μαζί σου Νάσο! Για να πάμε να του ψυθιρίσουμε κατιτίς στο αυτί! 😡
 
Εγω παντως αν ημουν κοντα θα πηγαινα με την αστυνομια χωρις πλακα και με καποια οργανωση για την προστασια αγριων ζωων. Να ζητησουνε πιστοποιητικα και δαχτυλιδια κτλ, τα αγρια φαινονται που κανουνε σαν λιονταρια μεσα στα κλουβια... 😡
 
Παιδια εγω περασα και τα ειδα και εχει 2 το πολυ 3 σε μια μεγαλη κλουβα και δεν μου φανηκαν καθολου αγρια... Δεν ξερω. Ισως παλαιοτερα να ειχε περισσοτερα.
 
Αποκλειεται αυτα να τα εχει για να προσελκυει τα αγρια και εκεινα που ειχε η να τα πουλησε και να περιμενει τη νεα φουρνια η να τα εχει καπου αλλου; 😕
 
😀 μα ειναι ονομα αυτο; Οριστε θα παρεξηγηθουμε στο τελος!:D

οδυσεα αν ξερεις εσυ που ειναι πες μου, τουλαχιστον εσενα το ονομα ειναι πιο ασφαλες! 😀

χοχοχοχοχοχοχο

Λοιπον Νασο στην Αμφιθεας, οπως πας για παραλια, στριβεις δεξια ακριβως πριν το ποταμι. Εκει σαυτον τον δρομο που εχει στο δεξι σου χερι πολυκατοικιες και στο αριστερο σου ποταμι 😛 θα δεις μετα απο λιγο μια μονοκατοικια ξεκαρφωτη διπλα στο ποταμι. Εχει κατι ασπρα καγκελα θα το δεις. Εκει κοιτα λιγο χαμηλα στον κηπο του που ειναι ψιλοζουγκλα και θα δεις ενα θεαμα μαγευτικο:beach_relax: χεχεχεχε
 
παιδια τι να σας κανω για το ονομα μου;η αδερφη μου μου το εφτιαξε και τωρα δεν ξερω πως αλλαζει!
 
Φωτη μια χαρα ειναι το ονομα ρε μην μασας! Παντως στην περιοχη που μενεις ειναι παραδεισος για παρατηρηση πουλιων. Μεχρι και αλκυονα εχω δει στο ιδιο σημειο στο ποταμι.
 
ναι το ξερω εχει αρκετα ειδη πουλιων για ενα τοσο κεντρικο σημειο τησ πολης!
 
οδυσσεα εγω ξαναπερασα απο εκει και δεν ηταν 2-3 ηταν 7! Εγω τοσουσ μετρησα!
 
Back
Top