Αναπαραγωγή Παρουσιάζω την αναπαραγωγή καναρινιών για το 2019

Και εγώ Αμβρόσιε πάρα πολύ.
Εκείνο που αξίζει να παρατηρήσουμε είναι ο συντονισμός των τριών πρώτων αυγών που "άνοιξαν" σχεδόν ταυτόχρονα...
Δε χρειάστηκε περισσότερο από μισή ώρα και για τα τρία.
 
Και εγώ Αμβρόσιε πάρα πολύ.
Προπαντός εσείς που είναι γεννημένο σε εσάς και "δημιούργημα" σας!

Εκείνο που αξίζει να παρατηρήσουμε είναι ο συντονισμός των τριών πρώτων αυγών που "άνοιξαν" σχεδόν ταυτόχρονα...
Δε χρειάστηκε περισσότερο από μισή ώρα και για τα τρία.
Τα θαύματα της φύσης πάντα μας εκπλήσσουν! 🙂👌
 
Πράγματι όμορφα στιγμιότυπα όπως και τα ζευγάρια που απεικονίζονται! Είναι από τις αγαπημένες μου ράτσες! Καλή και ομαλή συνέχεια εύχομαι και να πάνε όλα κατ'ευχήν!
 
Για κάποιο λόγο δεν το είχα προσέξει/δει αυτό το θέμα σε αντίθεση με το αντίστοιχο με τις καρδερίνες...

Μοναχά τρεις λέξεις που λέμε και στο χωριό μου:

  • Respect
  • Speechless
  • Keep going...
 
Μείναμε λίγο πίσω κι εδώ στην ενημέρωση.
Βλέπετε η δυσκολία στο ζευγάρι με τις καρδερίνες κέντρισε περισσότερο το ενδιαφέρον μας.
Και στα καναρίνια τα πράγματα συνεχίζουν καλά.
Όχι ασφαλώς χωρίς προβλήματα.. αλλά παρά τις δυσκολίες θα πω "δόξα το θεό"
Εδώ ένα ζευγάρι λευκά Γερμανικά (Huppe Allemand) με τα μωρά τους.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Όταν λέμε ζευγάρι.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Αν κάποιος έχει ενστάσεις για το ρόλο του αρσενικού στην αναπαραγωγή των καναρινιών ας παρακολουθήσει το video με τον αρσενικό αχάτη κίτρινο έντονο οπάλ να ταΐζει τα μικρά στη φωλιά και είμαι σίγουρος πως θα αλλάξει απόψεις.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Και εδώ δύο βίντεο με υπέροχες στιγμές από ένα εκπληκτικό σε όλα ζευγάρι.
Ένα ζευγάρι αρμονικό
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Εξαιρετικές λήψεις και άξια τα ζευγάρια σας! Αξέχαστες και όμορφες στιγμές! Απολαμβάνω να χαζεύω "δεμένα", αφοσιωμένο και συνεπή πτηνά-οικογενειάρχες! Να τα χαίρεστε!
 
Back
Top