Αναπαραγωγή Πειράζει που δεν έχω βάλει τσόχα στη φωλιά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης toykaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ναι και το "παρα σπανια" δεν εβγαζε και ακρη. Μια με δυο φορες μεχρι τις υπολογισμενες μερες. Την τελευταια φορα πριν σκασουν τα μικρα θα κανεις ενα γρηγορο μεν, καλο δε, καθαρισμα ωστε να τα νοχλεις οσο το δυνατον λιγοτερο.
 
Ναι και το "παρα σπανια" δεν εβγαζε και ακρη. Μια με δυο φορες μεχρι τις υπολογισμενες μερες. Την τελευταια φορα πριν σκασουν τα μικρα θα κανεις ενα γρηγορο μεν, καλο δε, καθαρισμα ωστε να τα νοχλεις οσο το δυνατον λιγοτερο.
μιραντα εγω απο την μερα που κλωσσαει δν την εχω πειραξει κα8ολου να κα8αρισω την παρασκευη που 8α σκασουν τα μικρα;
 
Να καθαρισεις πριν σκασουν,ωστε απο οταν σκασουν απλα να βαζεις τροφη και να μην τα ενοχλεις για καθαρισμα.
 
Καλυτερα να τρομαξει λιγο πριν σκασουν τα μωρα (εχει σχεδον ολοκληρωθει η επωαση) παρα τις πρωτες κρισιμες μερες ζωης τους.
 
Εγω καθαρισα σημερα..λογικα αυριο θα επρεπε να σκασει το πρωτο (14 ημερες).. Αυγοτροφη να τα βαλω τωρα η οταν με το καλο σκασουν τα αυγα; Επισεις τα καναρινια αρεσει το μελι; Γιατι εχει και αυγοτροφη με μελι...
 
Εγω καθαρισα σημερα..λογικα αυριο θα επρεπε να σκασει το πρωτο (14 ημερες).. Αυγοτροφη να τα βαλω τωρα η οταν με το καλο σκασουν τα αυγα; Επισεις τα καναρινια αρεσει το μελι; Γιατι εχει και αυγοτροφη με μελι...
αυγοτροφη απο αυριο για να μπορει να ταιζει... Το μελι εινα πλ καλο και τα βοηθαει εξαλλου οι εταιρειες ξερουν τι βγαζουν τις περισσοτερες φορες δες το ετσι.
 
ναι δικαιο εχεις.. Μπορουμε να κανουμε και τιποτα σπιτικο με μελι; Αυτη που πηρα η αυγοτροφη εχει μελι...
 
ναι δικαιο εχεις.. Μπορουμε να κανουμε και τιποτα σπιτικο με μελι; Αυτη που πηρα η αυγοτροφη εχει μελι...
εαν αυτη που εχεις παρει εχει μελι οχι να μην βαλεις εξτρα δικο σου..8α χαλασεις ολες τις αναλγιες εαν θες να κανεις μια δικια σου απο την αρχη μπορει να βαλεις εκει το μελι αλλα πρεπει να ξερεις οτι δεν εχει επεξεργαστει γιατι συνη8ως τα μελια που πουλαν στα μαρκετ επεξεργασμενα, αλλα και παλι αφου πηρες μια ετοιμη τι ασχολεισαι παραπανω;
 
δυστηχος οχι.. Και απο οτι παρατηρησα αυτος θελει να την ξανακαβαλυκεψη, εαν δεν το εχει καταφερει :).. Οποτε ο πρωτος ασπορος.. Τωρα θα περιμενω την τριτη μοιπως εχουμε καμια εξελιξη, εαν οχι δεν εχει λογο να περιμενω και το 3ο...Aσε ξερω με ματιασατε οπου τα εκανα ολα τοσο γρηγορα 😛
 
Δεν εκανες οωσκοπιση; Αα μην βιαστεις ν πεταξεις τα αυγα! Τιποτα δεν ειναι στανταρ!
 
το πρωτο ειναι στανταρ οτι ειναι αδειο.. Οχι δεν εκανα.λες να κάνω;δεν θελω να τα ενοχλω για αυτο
 
Παντως σε περιπτωση που ειναι και τα αλλα ασπορα καλο θα ταν να χωρισεις το ζευγαρι κ με καταλληλη διατροφη να τα ζευγαρωσεις τ χρονου...
 
εννοειται.. Δεν τα συνεχιζω την αναπαραγωγη...υπαρχει περιπτωση να ειναι ασπορα για μια φορα;δηλαδη του χρονου να γεννησουν κανονικα; Γιατι εγω νομιζα οτι αν ειναι μια φορα ασπορα ειναι παντα
 
Back
Top