Γενικά Ποιος έχει διάθεση να σώσει ένα (μάλλον) καρδερινοκάναρο;

Κάπου θα δείτε, μοιάζει σαν να βγάζει ή να βάζει νέα επιφάνεια στο ράμφος.Αυτό ξέρουμε τί είναι;Κάποια έλλειψη;
Είναι κούκλα πάντως! Οι φωτογραφίες την αδικούν.
Αποκλείεται! Καλέ αυτή είναι μια κούκλα σαν την νονά της! 😛 Φτου φτου φτου! Μπράβο Δημητρό! Τελικά είναι καρδερινοκαναρινάκι έτσι;

και το σπιτάκι της, μαζί με το δικό μου και του luigi:D
Να κάνω μια ερώτηση; Γιατί το ένα κλουβί είναι μέσα σε προστατευτικό και το άλλο όχι; 😛
 
Να κάνω μια ερώτηση; Γιατί το ένα κλουβί είναι μέσα σε προστατευτικό και το άλλο όχι; 😛
Γιατί στο άλλο έχω βάλει πισίνα για μπάνιο και έχει το κλασικό προστατευτικό. Δεν χωράνε και τα δυό μαζί.😛
upload_2016-7-4_10-3-9.webp
 
Δεν ειχα δει το θεμα απο την αρχη αλλα πραγματικα η βελτιωση ειναι απιστευτη.
Μπραβο για οτι κανατε για το πουλακι, αξιζε μια καλυτερη ζωη και την εχει πλεον 🙂
Μαζι με ενα ομορφο ευρυχωρο σπιτι.
Αυτο το φορουμ ειναι απιστευτο!
 
Πολλά συγχαρητήρια, η Αλίκη έχει γίνει πραγματικά πανέμορφη και πιστεύω πως θα ευχαριστηθεί πλέον την υπέροχη ζωή που θα έχει από εδώ και πέρα, παρέα με το αφεντικό της! 🙂
 
Άφαντη η νονά, ακόμα και τις πατήθρες εγώ τις πήρα και ας έχει ως φαίνεται δικό της εργοστάσιο με δαύτες😛


Σε νιώθω😉!
Μιας και αναφέρθηκε ξανά, μήπως μπορείτε να μου δώσετε ένα λινκ με αυτές τις πατήθρες;
 
Μιας και αναφέρθηκε ξανά, μήπως μπορείτε να μου δώσετε ένα λινκ με αυτές τις πατήθρες;
Ούτε ένα αλλά 2 λινκς!
  1. https://www.pet4u.gr/nobby-fusika-paththra-oksias.html
  2. karderines.gr/vlog/Πτηνά/Εξοπλισμός-Πτηνών/Αξεσουάρ-κλουβιών/Φυσικά-πάτηθρα-ξύλο-Οξειάς-30cm-1
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τι άμεσες απαντήσεις σας, θα ψαχτώ και θα κοιτάξω και σε κανένα petshop εάν έχουν τις συγκεκριμένες.
Όσο για τα γκλόστερ,ένα έχω να πω, μακάρι, μακάρι! 😛
 
ενα εχω να πω οταν αποφασισεις να ασχολιθεις και πρακτηκα με τα πτηνα θα εχουμε ενα ταλαντουχο εκτρωφεα που στο μελλον θα πετυχει πολλα. εκτος την διατηρηση οποιασδηποτε ρατσας ειμαι συγουρος ετσι οπως το πας θα μηλαμε ολοι για σενα... μην καθηστερεις λοιπον ετσι και αλλιως την αναγνωρισει για το ταλεντο σου την εχεις απο τωρα(περασες τα θεωρητηκα σου μαθηματα) και απο μεγαλα ονοματα του χωρου. μπορει να ειμαι μακρια και να απεχω απο τις συζητησεις αλλα σε παρακολουθω...
το καιρο που θα κανεις το ακατορθωτο πολυ θα σε κατηγορησουν (εχει ξαναγηνη) οτι δεν εκανες τιποτα...
εγω θα λεω οτι ειχα τη χαρα που σε γνωρησα!
απανω τους λοιπον...
 
Πω πω! Απίστευτη η μεταμόρφωση του μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα! Επιτέλους έγινε..."πουλί"! Είναι μία κούκλα! Να την χαίρεσαι πλέον γερή και δυνατή! 🙂

Πολλά μπράβο και σε σένα φυσικά, για την όμορφη κίνηση σου, που το έσωσες από τους ανεύθυνους ιδιοκτήτες του και για όλον τον κόπο που έκανες για να το "αναστήσεις"! Όλον αυτόν τον καιρό θαύμαζα το ενδιαφέρον και την προσοχή που έδινες για την υγεία του και την ραγδαία βελτίωση του πτηνού! Πάντα τέτοια να βλέπουμε και να νιώθουμε περήφανοι για τα μέλη του φόρουμ μας!
 
Σας χαιρετούμε γλυκά!
View attachment 42272
Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Σήμερα έπεσε στην αντίληψή μου και διάβασα το θέμα, το οποίο το ξεκίνησα από την αρχή έως το τέλος... Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να σου εκφράσω τα συγχαρητήριά μου για την πράξη σου, έσωσες στην κυριολεξία μία βασανισμένη ψυχούλα η οποία αντιμετώπιζε τον θάνατο καθημερινά. Με την υπομονή και την επιμονή σου, σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα το πουλάκι μεταμορφώθηκε σε αυτό που ήταν στην αρχή.
Είναι παρήγορο ότι υπάρχουν ακόμη άνθρωποι με την ουσιαστική σημασία της λέξης, οι οποίοι μπορούν να κάνουν την ανατροπή όταν χρειάζεται και με όποιο τρόπο μπορούν. Και πάλι μπράβο 🙄
 
Ευχαριστώ παιδιά! Απο Σεπτέμβρη θα έχουμε και κάτι πιο χειροπιαστό για την υγεία της.
Ελεάννα, ευχόμουν να είχε παρόμοια τύχη και ο Πάρις σου,τουλάχιστον προσπαθούμε👍!
 
Back
Top