Γενικά Ποιος έχει διάθεση να σώσει ένα (μάλλον) καρδερινοκάναρο;

Φωτογραφία δεν υπάρχει γιατί μέχρι χτές μου ήταν εμφανές λόγω γυμνού κορμού. Το θέμα https://community.petbirds.gr/threads/Ποιος-έχει-διάθεση-να-σώσει-ένα-μάλλον-καρδερινοκάναρο.27090/
Συνεπώς... συνεχίζουμε εδώ που ανήκει...
Σε τι κατάσταση είναι ο "ταλαίπωρος" φίλος μας;
 
Σε τι κατάσταση είναι ο "ταλαίπωρος" φίλος μας;
Όπως το πάει το βλέπω να πηγαίνουμε για cast στο "Τόλμη και Γοητεία"😛
Υπάρχει τεράστια διαφορά ακόμη και σε σχέση με τις φωτογραφίες που σας έστειλα πριν 20 μέρες.Αν προλάβω απο παρασκευή θα έχετε και νέες.
Λυπάμαι βέβαια που δεν απέκτησα μια φωτογραφία της κατάστασης του συκωτιού πρίν, για να δώ και την εξέλιξή του. Ο ήλιος και η ζέστη είναι αυτά που με εμποδίζουν να την πάω για επανεξέταση. Η περιέργεια βέβαια με έχει φάει, άρα όλο και κάτι θα σκαρφιστώ. Για να έχουμε και κάτι χειροπιαστό!
 
Υπάρχει τεράστια διαφορά ακόμη και σε σχέση με τις φωτογραφίες που σας έστειλα πριν 20 μέρες.
Είμαι σίγουρος γι' αυτό... Θα περιμένω τις φωτό.
 
Όπως το πάει το βλέπω να πηγαίνουμε για cast στο "Τόλμη και Γοητεία"😛
Πφφφ, παρωχημένο σήριαλ, ακούς εκεί casting... Παιδί μου πήγαινε την κατευθείαν πρωταγωνίστρια στο sequel της εκπληκτικής σαπουνόπερας Μαρία η άσχημη και θα πάρει και όσκαρ. Εσύ φυσικά δηλώνεις οτι εισαι ο αντζέντης της.
 
το sequel της εκπληκτικής σαπουνόπερας Μαρία η άσχημη
Κάπου θα δείτε, μοιάζει σαν να βγάζει ή να βάζει νέα επιφάνεια στο ράμφος.Αυτό ξέρουμε τί είναι;Κάποια έλλειψη;
Είναι κούκλα πάντως! Οι φωτογραφίες την αδικούν.
rsz_dscn1817.webp
 

Συνημμένα

  • rsz_dscn1828.webp
    rsz_dscn1828.webp
    35,3 KB · Προβολές: 136
  • rsz_dscn1819.webp
    rsz_dscn1819.webp
    40,9 KB · Προβολές: 131
  • DSCN1822JPG.webp
    DSCN1822JPG.webp
    13,3 KB · Προβολές: 133
  • DSCN1839JPG.webp
    DSCN1839JPG.webp
    11,6 KB · Προβολές: 131
  • DSCN1835JPG.webp
    DSCN1835JPG.webp
    11,8 KB · Προβολές: 133
Ευχαριστούμε ευχαριστούμε:)!
Όταν μεγαλώσει το γατί, χαλαρά φτάνει τα κλουβιά υπόψιν.
Μαρία γιατί το λές αυτό👎. Το κάτω μέρος του κλουβιού είναι στο 2.40 m απο το έδαφος. Τώρα αν πατήσει παντζούρια κτλ.. Δεν βγαίνει, γιατί σκέψου πως και το διπλανό κλουβάκι έχει προστατευτικό. Το θέμα βέβαια είναι οι άλλες γάτες, που είναι και πολλές και η αυλή μου ακόμα μπάζει καθώς ένα σημείο φτιάχνω και άλλο χαλάει. Δεν θα ανεβαίνω πάντως 5 σκαλιά κάθε μέρα για πολύ. Θα φτιάξω κατασκευή στον κήπο,θα περιφράξω γύρω γύρω και θα κάνω την ευχή μου.Λές να βάλω και λίγο voltage στα σύρματα καλού κακού😛
Μακάρι να μπορούσαν να το έβλεπαν οι προηγούμενοι "σωτήρες" κάτοχοί του.
Σε κάτι τέτοια είμαι μερακλής. Θα έρθει και η σειρά τους!
 
Από το πεζούλι του παραθύρου, οι δικές μου τουλάχιστον, θα έφταναν, τι να πω...
 
Από το πεζούλι του παραθύρου, οι δικές μου τουλάχιστον, θα έφταναν, τι να πω...
Δεν ξέρω και γώ τί να πώ😛
Δεν ξέρω αν φαίνεται ένα και ένα milko, αλλά το προστατευτικό έχει φάρδος 50cm απο τον τοίχο, ενώ η υποτείνουσα στο περβάζι σχεδόν μέτρο. Είναι όγκος. Για να αποφύγω τα άλματα το έβαλα στο κέντρο. Τώρα αν τα καταφέρει καμιά γάτα εγω θα πάω πάσο. Ολόκληρο σπίτι πάντως μόνο εκεί έχει τοίχο για κρέμασμα.😳
Θα το πας να το δουν; Αχ πάρε με μαζί! Και γω μερακλού είμαι.
Παχύδερμα είναι Παναγιώτα, δεν θα νιώσουν και κάτι ούτε θα προβληματιστούν παραπάνω απο ένα δευτερόλεπτο. Θα 'ναι κέρδος να πούν "τί μ@.. Που έγινα" λίγο αφού έχουν ξαπλώσει. Δεν πρόκειται να ταλαιπωρήσω το πουλί. Όταν θα μπεί στο αμάξι θα είναι για να πάει στο γιατρό, οι άλλοι θα δούν φωτογραφία του.
 
Back
Top