Γενικά Ποιο ειναι το πιο διαδεδομενο ειδος παπαγαλου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης akis07
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πιστευω πως το πιο διαδεδομένο είδος παπαγάλου είναι τα Budgie!
Eίναι οικονομικά στη αγορά τους, εύκολα στην διαχέιρησή, την διατροφή, την διαμονη και την αναπαραγωγή τους και δεν έχουν μεγάλες απαιτήσεις! 🙂

Εγω εχω 3!
 
να ριξω μια ιδεα; Μηπως να συμπληρωνοταν η ψηφοφορια και με την ερωτηση.. Αν παιρνατε σημερα παπαγαλο.. Τι παπαγαλο θα θελατε;
 
'Εναν παπαγάλο Σενεγάλης και ένα κοκατίλ...
 
και κατι τελευταιο η ψηφοφορια θα κρατησει μεχρι τελος του μηνα
 
τον Timne

παιδια μια ερωτηση ζακο και African Grey ειναι το ιδιο;
Ζακό είναι ένα υποείδος του africa grey και οι περισσότεροι αυτό έχουν. Κάποιοι εδώ μέσα έχουν το άλλο υποείδος Timney αλλά λίγοι..
 
Ζακό είναι ένα υποείδος του africa grey και οι περισσότεροι αυτό έχουν. Κάποιοι εδώ μέσα έχουν το άλλο υποείδος Timney αλλά λίγοι..
Εδω εχεισ μπερδεφτη λιγο African Grey και ζακο ειναι ακριβοσ το ιδιο και οχι καπιο υποειδος απλος οταν παλιοτερα τα εφερναν η ναυτικοι τα ονομασαν ετσοι απο της κραβγιες που εβγαζαν, οποτε ετση μας εχει μηνει και στης μερες μας κανονικα ομως λεγοντε African Grey
 
Εδω εχεισ μπερδεφτη λιγο African Grey και ζακο ειναι ακριβοσ το ιδιο και οχι καπιο υποειδος απλος οταν παλιοτερα τα εφερναν η ναυτικοι τα ονομασαν ετσοι απο της κραβγιες που εβγαζαν, οποτε ετση μας εχει μηνει και στης μερες μας κανονικα ομως λεγοντε African Grey
Ok, ναι τα μπέρδεψα! Είχα στο μυαλό μου τον congo και τον timney.. Ευχαριστώ!
 
Back
Top